Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2
 • 3

Téma: Klub vojenských výsadkových veteránů - PADÁČEK

KVVV PRAHA - PADÁČEK 06. srp 2020 11:30 #12034

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
SMUTNÁ ZPRÁVA

Vážené kolegyňky, vážení kolegové,

v pondělí jsme obdrželi další smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád a kolega Jiří Stanislav. Jirko, měj vždy modré nebe nad hlavou a dávej tam z té výšky na nás pozor, bude nám chybět Tvůj temperament i Tvůj elán.

Poslední rozloučení se bude konat dne 14.8. v 11.15 hodin v obřadní síni krematoria v Motole.

M. Krejza

www.kvvvpraha.cz/
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 29. čec 2020 12:11 #12015

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové.

Dnešního dne oslaví náš kolega a kamarád Míla Juříček své 90. narozeniny. Pojďme si v krátkosti připomenout zajímavou Mílovu vojenskou kariéru:

Plukovník Ing. MILOSLAV JUŘÍČEK narozen 29. 7. 1930 v Rosicích u Brna. Vyučil se typografem a pracoval v tiskárně v Brně. V září 1950 se stal žákem roční Školy důstojnického dorostu v Českém Těšíně.

Po jejím absolvování nastoupil v září 1951 jako frekventant do Pěchotního učiliště v Lipníku nad Bečvou, které úspěšně ukončil o dva roky později. V říjnu 1953 byl zařazen k 22. výsadkové brigádě v Prešově, a to jako velitel čety výsadkové minometné roty jejího 65. výsadkového praporu. U tohoto praporu prošel v následujících letech celou řadou funkcí. Na počátku října 1956 se stal velitelem jeho minometné roty, o rok později, v říjnu 1957 byl zařazen na funkci pomocníka náčelníka štábu a dnem 1. 10. 1958 se stal náčelníkem výsadkové služby praporu.

Tuto zodpovědnou funkci vykonával i po přemístění 22. výsadkové brigády do Prostějova a opustil ji teprve v polovině července 1963, kdy byl povolán k řádnému studiu na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně (směr velitelsko-štábní).

Po ukončení studia se na konci listopadu 1966 vrátil zpět k prostějovské 22. výsadkové brigádě, kde poté až do konce července 1967 působil jako zástupce velitele 65. výsadkového praporu. Následně byl ustanoven starším důstojníkem oddělení bojové přípravy 22. výsadkové brigády a od konce ledna 1968 tomuto oddělení velel (zároveň zastával i funkci zástupce náčelníka štábu brigády).

V září 1969 byl ustanoven náčelníkem štábu 22. výsadkového pluku, jenž v Prostějově z reorganizované 22. výsadkové brigády vznikl a 20. 11. 1970 se stal jeho velitelem.

V září 1972 byl vyslán do Moskvy, kde po následující dva roky studoval na Vojenské akademii K. J. Vorošilova. Po návratu do republiky absolvoval od července do listopadu 1974 odbornou stáž u VVO, a to jako náčelník štábu 13. tankové divize v Topolčanech.

Poté byl dnem 21. 11. 1974 ustanoven náčelníkem štábu 20. motostřelecké divize 1. vševojskové armády ZVO v Karlových Varech. Tuto funkci vykonával do poloviny prosince 1975.

Následně se stal velitelem 2. motostřelecké divize 1. armády ZVO v Sušici, které velel až do poloviny listopadu 1979, kdy byl ustanoven náčelníkem Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova v Praze.

Do zálohy byl přeložen dnem 31. 12. 1985.

V současné době se Míla stále pravidelně účastní schůzí výboru KVVV Praha, ale i jiných akcí.

Mílovi přejeme vše nejlepší, hodně zdravíčka a spoustu životního elánu do dalších let.

Více info - Padáček č. 14
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 24. čec 2020 17:47 #12000

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové,

dnes jsme obdrželi pozvánku od KVV Chrudim na slavnostní odhalení památníku výsadku Platinum - Pewter - cit: "V rámci oslav 73. výročí vzniku výsadkových jednotek, 75. výročí seskoku skupiny Platinum - Pewter a 75. výročí osvobození proběhne pod záštitou starosty města Chrudimi a za podpory Zemědělská a.s. Horní Bradlo a 43. vpr slavnostní odhalení památníku skupině Platinum - Pewter v místě jejich seskoku dne 29.8.2020 od 14,00 hodin.

Součásti oslav a odhalení památníku bude přelet vojenských letadel Saab JAS-39 Gripen, posezení u památníku a následné posezení na letišti. K těmto výročím jsou distribovány pamětní mince k 73. výročí vzniku výsadkových jednotek, pamětní mince k odhalení památníku a trička k 73. výročí a 75. výročí osvobození".

Věříme, že se při této slavnostní akci setkáme jak se členy ostatních KVV, ale také s vámi, příznivci parašutismu a historie.

Tímto KVV Chrudim děkujeme a těšíme se na brzkou shledanou, s pozdravem Milan Krejza.

www.kvvvpraha.cz/

Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 24. čen 2020 10:34 #11870

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové,

jak jsme již upozorňovali, tak tento týden vyšlo další číslo našeho časopisu Padáček. Padáček č. 37, ale i ostatní, naleznete opět na našich webových stránkách ve formátu PDF a je volně ke stažení: www.kvvvpraha.cz/padacek/

Dále jsme obdrželi pozvánku k otevření muzea RAF v Polici, doprava na místo je zajištěna, více informací naleznete v přiložené Pozvánce.

Přeji všem čtenářům a příznivcům pěkný den, s pozdravem Milan Krejza.
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 23. čen 2020 15:33 #11866

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
KVVV PRAHA - Padáček č. 37

Z obsahu:
Armáda bezejmenných výsadkářů,
Nepodarený únos - první část,
Představujeme nové členy,
Kde nás na internetu najdete,
Dědečku vyprávěj,
Brno - Veletrh IDET
Parakotoul Mirka Mráčka

www.kvvvpraha.cz/padacek/

Novinkou v naší prezentaci je i profil na Facebooku, který byl založen dne 1. 12.
2019 a naleznete jej na této adrese: www.facebook.com/vysadkovy.v.praha

M.K.
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 21. čen 2020 19:18 #11860

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové,

dnes jsme přidali na naše webové stránky několik obrázků z letošního Anthropoidu.

Dne 18.6. jsme položením květin uctili památku parašutistů z II. světové války v Resslově a v Technické ulici při komorních a značně omezených pietních aktech, kterých se zúčastnily i KVV Chrudim, KVV Jinřichův Hradec a KVV Plzeň.

Autorem fotografií je kol. Pavel Břeský, některé z nich přidáváme k nahlédnutí i sem.

www.kvvvpraha.cz/foto-videogalerie/

V průběhu příštího týdne se můžete těšit na další číslo našeho časopisu Padáček.

Přejeme pohodový zbytek měsíce června, za výbor KVVV Praha, s přátelským pozdravem Milan Krejza.
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 03. čen 2020 14:21 #11795

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Dobrý den,
zasílám aktuální informace o pietním aktu v Resslově ulici a také o našich oděvních doplňcích, které jsme tento měsíc nechali vyrobit.
Anthropoid 18. 6. 2020: dle zjištění kol. Gavlase bude letošní ročník komorní, politici položí květiny pouze z chodníku cca kolem 10.00 hodiny, v Resslově ulici nebude zastavena doprava, v kryptě žádný vzpomínkový akt také nebude.
Nedoporučuje se být na místě v uvedených 10.00 hodin, v průběhu dne bude možné položit kytice kdykoli. KVVV Praha také položí kytici, účast je dobrovolná, pokud se někdo necítí fit nebo má obavy o své zdraví, ať zůstane raději doma. Pietní akt v Technické ulici bude od 12.00 hodin, měl by být organizován, není však zajištěna doprava na místo.

Dále představujeme naše nové módní doplňky pro jarní/letní sezónu 2020. Jedná se o slušivé mikiny s kapsami, zipem a nášivkou, ale také novou nášivku v zelené barvě, vhodnou na maskáče či jiný oděv alt.

Děkujeme předem za vaši případnou kritiku, názory a postřehy.

Přejeme pohodový start do nového měsíce, za výbor KVVV Praha, s přátelským pozdravem M. Krejza.

www.kvvvpraha.cz/

fotogalerie:
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 17. kvě 2020 19:43 #11730

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové,

přinášíme vám slíbený mix obrázků z květnového provozu v Hořovicích, kterého se účastní nejen naši členové. Na konci tohoto měsíce naleznete tyto a další obrázky z posledního květnového provozu i na našich webových stránkách.

Děkujeme za váš zájem, za KVVV Praha, s přátelským pozdravem Milan Krejza.


Foto: Pavel Mareček, www.funjump.cz a archiv www.kvvvpraha.cz
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 15. kvě 2020 05:32 #11715

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vážené kolegyňky, vážení kolegové, dnes se musíme pochlubit dalším oděvním kouskem, který jsme nechali zhotovit pro závodní družstvo našeho klubu. Jedná se o letecké bundy CWU-45/P s nášivkou, domovenkou a velcro panelem.

Doufáme, že se budou líbit i vám, děkujeme za případné postřehy. Na těchto vychytáme mouchy, další už pak necháme vyšít do ALPHY. Pro představu přidáváme i několik obrázků.

V našem dalším příspěvku, který chystáme na příští týden, vám přineseme obrázky z letošních seskoků na letišti v Hořovicích.

S pozdravem Milan Krejza.

Naleznete nás také na těchto e-adresách:
www.kvvvpraha.cz/

www.facebook.com/vysadkovy.v.praha

fotogalerie:
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.

KVVV PRAHA - PADÁČEK 13. kvě 2020 16:47 #11711

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Dobrý den, po delší době se opět ozývám s příspěvkem na stránky SVVZ:

Vážené kolegyňky, vážení kolegové, přestože jsme se v květnových dnech nezúčastnili žádného oficiálního pietního aktu, tak naši členové individuálně položili květiny na pamětních místech v okolí svého bydliště - manželé Štrajtovi v Kralupech nad Vltavou, kol. Svetozár Plesník na Olšanských hřbitovech, kol. jan Čejka v Modřanech, kolegové Miloslav Volf a Karel Kos ve Slaném.

Přinášíme vám i několik málo obrázků, které naleznete také na našich webových stránkách: www.kvvvpraha.cz/

Dále se můžete v červnu těšit na další číslo našeho Padáčku. Děkujeme za váš zájem a přejeme pohodově strávený zbytek týdne, za KVVV Praha, s pozdravem Milan Krejza.

Přílohy
Přílohy:
Téma bylo zamčeno.
 • Strana:
 • 1
 • 2
 • 3
Vygenerováno za 0.255 sekund