Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: ZPRÁVY Z ARMÁD

ZPRÁVY Z ARMÁD 18. led 2022 16:33 #14590

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 1/2022

mocr.army.cz/assets/multimedia-a-knihovn...-report/ar1_2022.pdf

První letošní A report přináší mj. rozhovory s oběma veliteli brigád

V úvodu lednového čísla resortního časopisu A report pozdravila ministryně obrany Jana Černochová zaměstnance resortu a Armády ČR a seznámila je se svými prioritami. V rozhovorech redaktoři tentokrát dali prostor velitelům, jejichž jednotky tvoří hlavní mobilní síly naší armády. Jaké úkoly obě brigády v letošním roce čekají a jak se budou modernizovat, o to se podělili velitelé 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády plukovník Jan Štěpánek a brigádní generál Petr Svoboda.

Z článku Armáda v roce 2022 se dozvíte, že letošek bude rokem výstavby schopností, modernizačních projektů i naplnění výzev v zahraničních operacích.

V reportáži z Hranic se dozvíte, jak to vypadá, když v kasárnách zazní signál oznamující požár a velitelství brigády je v plamenech. Samozřejmě se jednalo o cvičný poplach, o čemž ale věděla jen hrstka účastníků. Další reportáž vás zavede do Doupovských hor, kde probíhal výcvik žateckého 41. mechanizovaného praporu pod názvem Griffin III, který prověřil připravenost téměř čtyř stovek vojáků i techniky. O své tříleté zkušenosti v čele aliančního Výboru náčelníků zdravotnických služeb (NATO COMEDS) se podělil brigádní generál Zoltán Bubeník.

Ani tentokrát nechybí představení našich záložníků. Jedním z nich je četař Dušan Mařík, který pracuje jako montér leteckých interiérů, druhou je zdravotní sestra Petra Kurfiřtová z pěší roty KVV Liberec, která pracuje jako zdravotní sestra, a podělila se s námi o vlastní zkušenosti s „covidovou potvorou“, jak sama říká.

V tomto a následujících jedenácti číslech A reportu je pro vás připraven seriál o tom, jak předcházet specifické pracovní zátěži. Článek o pardubickém simulačním centru, které oslavilo deset let, zrekapituluje nejen dosavadní úspěchy, ale představí i další nové projekty, které nemají v Evropě přímou konkurenci.

V A reportu se budete také nově setkávat se sportovci, trenéry a přípravnými týmy z ASC Dukla. Na pěti stránkách na vás čekají nejen informace o přípravě a účasti na českých i světových soutěžích, ale dozvíte se řadu informací ze zákulisí sportovního dění.

ZDROJ:ARMY.CZ
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 30. pro 2021 07:03 #14510

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 07. pro 2021 17:44 #14451

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. říj 2021 12:36 #14225

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-report 10/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar10_2021.pdf

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s vrchním praporčíkem AČR Peterem Smikem nejen o „stříbrném sboru,“ ale i o jeho aktivitách na sociálních sítích, o tom, co vojáky trápí a co se naopak podařilo posunout vpřed.

Hlavní reportáž se věnuje rozsáhlým cvičením s mezinárodní účastí Odolné Česko. Nechybí zde ohlasy vojáků, ale i rozsáhlá fotogalerie, která vám více přibližuje dění ze cvičení, ale i ty nejhezčí momenty, mimo jiné tankování letounů F-15. Mimochodem, JTAC, tedy letečtí návodčí slaví již dvacet let působnosti v AČR a i o tom se dočtete na stránkách nového čísla A reportu.

Vyšel nový A report

V dalších článcích představíme výcvikový prostor, který slouží příslušníkům 43. výsadkového pluku, tedy areál bývalého muničního skladu Bílek u Chotěboře. Ohlédneme se za Dny NATO, přičemž letošní ročník je zejména ve znamení modernizace a ukázky modernizačních procesů, na které vojáci čekají.

O tom, jak se chová BVP-2 a Pandur ve vodě si můžete přečíst a zjistit, k čemu slouží joystick, který je při plavbě Pandurů nezbytnou součástí. Z plaveb se přesuneme na Doupov, kde se ukázala v plné kráse samohybná houfnice Dana. Ta bude v budoucnu nahrazena novým systémem Caesar. Vojenská policie nám ukáže, jak probíhá výcvik ve správném provádění vstupu do budov a místností a v ÚVN nahlédneme pod pokličku kurzu poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

V rozsáhlé reportáži se ohlédneme zpětně na působení vojáků při likvidaci následků řádění tornáda. Pro mnohé šlo o velmi emotivní situaci, která znamenala nejen ze sebe vydat vše, ale i s pokorou přijímat slova chvály a poděkování od těch, kteří mnohdy přišli o vše.

Dočtete se i o sbírce Vojenského fondu solidarity ke Dni válečných veteránů a o tom, jak i vy se můžete zapojit. A připomeneme si štábní praporčici in memoriam Michaelu Tichou a Cestu poděkování, úcty a pokory, která si každoročně dává za cíl připomenout novodobé padlé vojáky.

zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 05. zář 2021 16:53 #14070

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Vychází magazín A Report věnovaný působení české armády v Afghánistánu

V minulých dnech vyšlo mimořádné vydání magazínu A Report, které je celé věnované dvacetiletému působení Armády České republiky v Afghánistánu. Speciál Afghánistán 2001/2021 připravila Armáda České republiky ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha.

www.mocr.army.cz/informacni-servis/zprav...afghanistanu-229833/

R/2
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 02. srp 2021 17:13 #13904

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Speciál časopisu A report: Armáda vs covid

Právě vyšlo letní speciální číslo resortního časopisu A report, které přináší souhrnné informace o zapojení příslušníků Armády ČR do pomoci se zvládnutím koronavirové pandemie.

Vojáci během ní dokázali, že jejich příprava není zbytečná, a že když něco selže, armáda obstojí. Nepřetržitě pracovali v domovech seniorů, sociálních službách, odběrových týmech, chytré karanténě, call centrech či v polní nemocnici. Jednalo se o stovky vojáků, kteří byli nasazeni po celé republice.

Speciální číslo A reportu přináší souhrnné informace o zapojení vojáků, jejich osobní příběhy a zkušenosti, rozhovory s veliteli a řadu dalších zajímavostí.

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...ar_covid_special.pdf

Zdroj:army.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 28. čen 2021 19:42 #13745

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 7-8/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar7_2021.pdf

Nový A report přináší mimo jiné informace o největší armádní zakázce pro českou armádu - dodání 210 pásových bojových vozidel pěchoty. V článku se dozvíte, jak probíhalo několikatýdenní testování vozidel ASCOD, CV90 a Lynx, které vyvrcholilo oficiálním předáním výzvy pro podání nabídek třem uchazečům o zakázku.

Další článek je rovněž zaměřený na modernizační projekt, kdy česká armáda začátkem července převezme první lehké terénní automobily Toyota Hilux. Přiblížíme, jak probíhaly vojskové zkoušky a jeden z řidičů se podělí o první zkušenosti za volantem tohoto teréňáku. Zároveň podnikneme malou exkurzi do historie lehkých terénních automobilů zavedených v československé a české armádě.

A report opět přináší tradiční rozhovor, tentokrát v něm představíme nového hlavního inspektora ochrany lidských práv resortu obrany Radka Visingera. Dozvíte se, na co se chce především zaměřit a jaké jsou jeho osobní vize.
V dalších článcích informujeme o přípravě strakonických vojáků na misi v Pobaltí v rámci alianční mise předsunuté přítomnosti eFP a představíme dva display piloty letounů L-159. Nechybí také reportáž o zabezpečení průjezdu amerických konvojů napříč republikou prostřednictvím nově vzniklého praporu podpory nasaditelných sil z Rakovníka ve spolupráci se 14. plukem logistické podpory.

O tom, jak s radostí "naskočili" do ostrého tempa výcviku na Doupově po nucené přestávce kvůli pandemii vojáci ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce, se můžete přesvědčit v dalším článku "Bahno, ale s úsměvem". Dále se dozvíte, jaké revoluční změny se připravují v oblasti bojových dávek potravin a nechybí ani tradiční rubrika "Záložníci pod lupou", kde tentokrát představíme Pavla Jurkoviče z jednotky AZ KVV Liberec. Vojenská historie pokračuje další částí mise v Afghánistánu a tentokrát dokumentuje nasazení prostějovské 601. skupiny speciálních sil na jaře 2004.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 04. kvě 2021 11:39 #13456

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 5/2021

Nejnovější A report přináší informace o nově budovaném praporu nasaditelných sil

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar5_2021.pdf

Páté letošní číslo resortního časopisu A report je z nemalé části věnováno nově budovanému praporu podpory nasaditelných sil s posádkou v Rakovníku. Přináší ale také reportáže ze zajišťování ostrahy vzdušného prostoru České republiky příslušníky 26. pluku velení, řízení a průzkumu, ze závěrečného cvičení Sahel zaměřeného na nasazení v misi EUTM v Mali, z generálky na otevření Národního očkovacího centra v Praze a z výcviku francouzských kadetů v zařízeních naší armády.

Pilotní rozhovor s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jaromírem Zůnou je zaměřen na nově budované velitelství logistiky armád zemí V4.

Další články jsou věnovány projektu standardizace učebních a výcvikových základen, nasazení příslušnice Vojenské policie v misi OSN ve Středoafrické republice, kamufláži nově nakupovaných amerických vrtulníků UH-IY Venom a AH-1Z Viper z dílny akademického malíře Pavla Holého z VHÚ a nožům Posádkového velitelství Praha a AZ Středočeského kraje.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Právní poradnou a představováním zařízení Volarezy. Článek o vojenské technice představuje řízené střely Enforcer, které přicházejí do výzbroje německých výsadkových sil.

Rubrika o vojenské historii je tentokrát věnována jednomu z nejvýznamnějších československých druhoválečných zpravodajců majoru Emilu Strankmüllerovi.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 08. dub 2021 09:23 #13312

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 4/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar4_2021.pdf


A-Report přináší ohlédnutí za nasazením vojáků v boji s koronavirem.

Další číslo resortního časopisu A report přináší reportáže z nasazení příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví v boji s koronavirovou epidemií, z výcviku nových vojáků 41. mechanizovaného praporu, z přípravy bechyňské pontonové roty na nasazení v misi eFP v Lotyšsku a z činnosti mechaniků 142. praporu oprav z Klatov. Další články se věnují výcviku řidičů 143. zásobovacího praporu, truhlářům 15. ženijního pluku a představují velitele malijské základny v Koulikoro plukovníka Martina Botíka.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. bře 2021 11:17 #13112

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 3/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar3_2021.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z výběru uchazečů do kurzu Komando, ze střeleb 73. tankového praporu ve výcvikovém prostoru Libavá a z přepravy covid pozitivních pacientů do nemocnic s volnou lůžkovou kapacitou armádními vrtulníky. V rozhovoru s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem se čtenáři dozvědí nejen to, co všechno se této nové složce podařilo v uplynulých měsících vybudovat, ale také jaké úkoly před ní stojí v nejbližší době.

Další články jsou zaměřeny na zhodnocení a zároveň i novinky v projektu Benefity pro válečné veterány, na nově otevřené Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze-Střešovicích, na nové útočné nože 601. skupiny speciálních sil a 71. mechanizovaného praporu, na činnost satelitního centra, na využití nejmodernějších technologií v armádním Centru simulačních a trenažérových technologií a na možnosti uplatnění kvantových počítačů v ozbrojených silách. Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy a vojenských profesí v naší armádě.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na pětadvacátého výročí nasazení naší armády v misi IFOR v Bosně a Hercegovině a na historii chladných zbraní využívaných ve vojenských konfliktech.
The administrator has disabled public write access.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.202 sekund