Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: ZPRÁVY Z ARMÁD

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. říj 2021 12:36 #14225

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-report 10/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar10_2021.pdf

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s vrchním praporčíkem AČR Peterem Smikem nejen o „stříbrném sboru,“ ale i o jeho aktivitách na sociálních sítích, o tom, co vojáky trápí a co se naopak podařilo posunout vpřed.

Hlavní reportáž se věnuje rozsáhlým cvičením s mezinárodní účastí Odolné Česko. Nechybí zde ohlasy vojáků, ale i rozsáhlá fotogalerie, která vám více přibližuje dění ze cvičení, ale i ty nejhezčí momenty, mimo jiné tankování letounů F-15. Mimochodem, JTAC, tedy letečtí návodčí slaví již dvacet let působnosti v AČR a i o tom se dočtete na stránkách nového čísla A reportu.

Vyšel nový A report

V dalších článcích představíme výcvikový prostor, který slouží příslušníkům 43. výsadkového pluku, tedy areál bývalého muničního skladu Bílek u Chotěboře. Ohlédneme se za Dny NATO, přičemž letošní ročník je zejména ve znamení modernizace a ukázky modernizačních procesů, na které vojáci čekají.

O tom, jak se chová BVP-2 a Pandur ve vodě si můžete přečíst a zjistit, k čemu slouží joystick, který je při plavbě Pandurů nezbytnou součástí. Z plaveb se přesuneme na Doupov, kde se ukázala v plné kráse samohybná houfnice Dana. Ta bude v budoucnu nahrazena novým systémem Caesar. Vojenská policie nám ukáže, jak probíhá výcvik ve správném provádění vstupu do budov a místností a v ÚVN nahlédneme pod pokličku kurzu poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

V rozsáhlé reportáži se ohlédneme zpětně na působení vojáků při likvidaci následků řádění tornáda. Pro mnohé šlo o velmi emotivní situaci, která znamenala nejen ze sebe vydat vše, ale i s pokorou přijímat slova chvály a poděkování od těch, kteří mnohdy přišli o vše.

Dočtete se i o sbírce Vojenského fondu solidarity ke Dni válečných veteránů a o tom, jak i vy se můžete zapojit. A připomeneme si štábní praporčici in memoriam Michaelu Tichou a Cestu poděkování, úcty a pokory, která si každoročně dává za cíl připomenout novodobé padlé vojáky.

zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 05. zář 2021 16:53 #14070

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Vychází magazín A Report věnovaný působení české armády v Afghánistánu

V minulých dnech vyšlo mimořádné vydání magazínu A Report, které je celé věnované dvacetiletému působení Armády České republiky v Afghánistánu. Speciál Afghánistán 2001/2021 připravila Armáda České republiky ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha.

www.mocr.army.cz/informacni-servis/zprav...afghanistanu-229833/

R/2
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 02. srp 2021 17:13 #13904

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Speciál časopisu A report: Armáda vs covid

Právě vyšlo letní speciální číslo resortního časopisu A report, které přináší souhrnné informace o zapojení příslušníků Armády ČR do pomoci se zvládnutím koronavirové pandemie.

Vojáci během ní dokázali, že jejich příprava není zbytečná, a že když něco selže, armáda obstojí. Nepřetržitě pracovali v domovech seniorů, sociálních službách, odběrových týmech, chytré karanténě, call centrech či v polní nemocnici. Jednalo se o stovky vojáků, kteří byli nasazeni po celé republice.

Speciální číslo A reportu přináší souhrnné informace o zapojení vojáků, jejich osobní příběhy a zkušenosti, rozhovory s veliteli a řadu dalších zajímavostí.

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...ar_covid_special.pdf

Zdroj:army.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 28. čen 2021 19:42 #13745

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 7-8/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar7_2021.pdf

Nový A report přináší mimo jiné informace o největší armádní zakázce pro českou armádu - dodání 210 pásových bojových vozidel pěchoty. V článku se dozvíte, jak probíhalo několikatýdenní testování vozidel ASCOD, CV90 a Lynx, které vyvrcholilo oficiálním předáním výzvy pro podání nabídek třem uchazečům o zakázku.

Další článek je rovněž zaměřený na modernizační projekt, kdy česká armáda začátkem července převezme první lehké terénní automobily Toyota Hilux. Přiblížíme, jak probíhaly vojskové zkoušky a jeden z řidičů se podělí o první zkušenosti za volantem tohoto teréňáku. Zároveň podnikneme malou exkurzi do historie lehkých terénních automobilů zavedených v československé a české armádě.

A report opět přináší tradiční rozhovor, tentokrát v něm představíme nového hlavního inspektora ochrany lidských práv resortu obrany Radka Visingera. Dozvíte se, na co se chce především zaměřit a jaké jsou jeho osobní vize.
V dalších článcích informujeme o přípravě strakonických vojáků na misi v Pobaltí v rámci alianční mise předsunuté přítomnosti eFP a představíme dva display piloty letounů L-159. Nechybí také reportáž o zabezpečení průjezdu amerických konvojů napříč republikou prostřednictvím nově vzniklého praporu podpory nasaditelných sil z Rakovníka ve spolupráci se 14. plukem logistické podpory.

O tom, jak s radostí "naskočili" do ostrého tempa výcviku na Doupově po nucené přestávce kvůli pandemii vojáci ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce, se můžete přesvědčit v dalším článku "Bahno, ale s úsměvem". Dále se dozvíte, jaké revoluční změny se připravují v oblasti bojových dávek potravin a nechybí ani tradiční rubrika "Záložníci pod lupou", kde tentokrát představíme Pavla Jurkoviče z jednotky AZ KVV Liberec. Vojenská historie pokračuje další částí mise v Afghánistánu a tentokrát dokumentuje nasazení prostějovské 601. skupiny speciálních sil na jaře 2004.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 04. kvě 2021 11:39 #13456

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 5/2021

Nejnovější A report přináší informace o nově budovaném praporu nasaditelných sil

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar5_2021.pdf

Páté letošní číslo resortního časopisu A report je z nemalé části věnováno nově budovanému praporu podpory nasaditelných sil s posádkou v Rakovníku. Přináší ale také reportáže ze zajišťování ostrahy vzdušného prostoru České republiky příslušníky 26. pluku velení, řízení a průzkumu, ze závěrečného cvičení Sahel zaměřeného na nasazení v misi EUTM v Mali, z generálky na otevření Národního očkovacího centra v Praze a z výcviku francouzských kadetů v zařízeních naší armády.

Pilotní rozhovor s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jaromírem Zůnou je zaměřen na nově budované velitelství logistiky armád zemí V4.

Další články jsou věnovány projektu standardizace učebních a výcvikových základen, nasazení příslušnice Vojenské policie v misi OSN ve Středoafrické republice, kamufláži nově nakupovaných amerických vrtulníků UH-IY Venom a AH-1Z Viper z dílny akademického malíře Pavla Holého z VHÚ a nožům Posádkového velitelství Praha a AZ Středočeského kraje.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Právní poradnou a představováním zařízení Volarezy. Článek o vojenské technice představuje řízené střely Enforcer, které přicházejí do výzbroje německých výsadkových sil.

Rubrika o vojenské historii je tentokrát věnována jednomu z nejvýznamnějších československých druhoválečných zpravodajců majoru Emilu Strankmüllerovi.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 08. dub 2021 09:23 #13312

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 4/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar4_2021.pdf


A-Report přináší ohlédnutí za nasazením vojáků v boji s koronavirem.

Další číslo resortního časopisu A report přináší reportáže z nasazení příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví v boji s koronavirovou epidemií, z výcviku nových vojáků 41. mechanizovaného praporu, z přípravy bechyňské pontonové roty na nasazení v misi eFP v Lotyšsku a z činnosti mechaniků 142. praporu oprav z Klatov. Další články se věnují výcviku řidičů 143. zásobovacího praporu, truhlářům 15. ženijního pluku a představují velitele malijské základny v Koulikoro plukovníka Martina Botíka.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. bře 2021 11:17 #13112

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 3/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar3_2021.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z výběru uchazečů do kurzu Komando, ze střeleb 73. tankového praporu ve výcvikovém prostoru Libavá a z přepravy covid pozitivních pacientů do nemocnic s volnou lůžkovou kapacitou armádními vrtulníky. V rozhovoru s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem se čtenáři dozvědí nejen to, co všechno se této nové složce podařilo v uplynulých měsících vybudovat, ale také jaké úkoly před ní stojí v nejbližší době.

Další články jsou zaměřeny na zhodnocení a zároveň i novinky v projektu Benefity pro válečné veterány, na nově otevřené Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze-Střešovicích, na nové útočné nože 601. skupiny speciálních sil a 71. mechanizovaného praporu, na činnost satelitního centra, na využití nejmodernějších technologií v armádním Centru simulačních a trenažérových technologií a na možnosti uplatnění kvantových počítačů v ozbrojených silách. Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy a vojenských profesí v naší armádě.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na pětadvacátého výročí nasazení naší armády v misi IFOR v Bosně a Hercegovině a na historii chladných zbraní využívaných ve vojenských konfliktech.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. úno 2021 13:22 #12908

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 2/2021

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM v Mali

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar02_2021.pdf


Aktuální A report přináší reportáže z nasazení příslušníků 14. pluku logistické podpory v boji s pandemií covid-19.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM v Mali brigádním generálem Františkem Ridzákem
Hlavním tématem je účast našich vojáků v zahraniční misi EUTM v Mali. Tomuto tématu je věnován i rozhovor s velitelem této mise brigádním generálem Františkem Ridzákem. Další články jsou zaměřeny na aktualizaci vojenské doktríny Bojové použití výsadkových jednotek, na ukončení působení vojenské záchranné služby AČR v Jihočeském kraji. V této souvislosti zaujme i portrét jednoho z nestorů této služby Petera Smika. Zajímavý je i rozhovor s nadrotmistrem Vojtěchem Vacenovským, který v minulosti působil v misi v Afghánistánu a v současné době pomáhá jako vojenský zdravotník s testováním na covid-19.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem a představováním zařízení Volarezy.

Oblast vojenské techniky se věnuje zavedení moderních simulátorů TSS do naší armády a miniaturní zbraňové stanici Smash Hopper.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na třicáté výročí vzniku moderní Vojenské policie, expozici vojenského muzea v Libočanech a protileteckou obranu Československa v době všeobecné mobilizace v září 1938.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. led 2021 12:44 #12759

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 1/2021

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s novým velitelem speciálních sil


www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar1_2021.pdf

Lednový A report nabízí reportáže z kurzu strakonických protiletadlovců v ovládání nové techniky RBS-70 NG, z kurzu Českého Červeného kříže k modernímu ošetřovatelství a z tzv. breachingu zaměřeného na násilné vniknutí do budovy.

V A reportu naleznete rozhovory s novým velitelem speciálních sil plukovníkem gšt. Ladislavem Rebilasem a s velitelem 4. brigády rychlého nasazení plukovníkem Josefem Trojánkem.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s novým velitele speciálních sil MO plk. gšt. Ladislavem Rebilasem
Další články jsou zaměřeny na speciální síly, na výcvik ženijních jednotek, představení čtyř nových hudebnic Vojenské hudby Olomouc a přináší také přehled přeborů AČR v nejrůznějších sportovních disciplínách.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy, historickými znaky jednotek naší zahraniční armády působící během druhé světové války ve Velké Británii a recenzí na knihu Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka.

Oblast vojenské techniky se věnuje aliančnímu projektu výstavby flotily tankovacích a transportních letounů, na kterém se podílí i Česká republika, projektu Scorpion, jehož součástí je vývoj nových kolových obrněných vozidel francouzské armády a také armádním airbusům, které byly vybaveny novými odpovídači třídy ADS-B.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou vyhrazeny jednomu z našich nejvýznamnějších veteránů druhé světové války Antonínu Sochorovi a jeho potomkům, kteří si rovněž zvolili službu v armádě. Nechybí ani vzpomínka na dalšího válečného veterána generála Václava Kuchynku, který zemřel v prosinci loňského roku ve věku devadesáti pěti let.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 07. pro 2020 12:42 #12549

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
A-REPORT 12/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar12_2020.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM generálem Františkem Ridzákem
Autor: Vladimír Marek

Poslední číslo časopisu A report tohoto roku přináší reportáže z aktivace Sil velmi rychlé reakce NATO VJTF, z přípravy libereckých chemiků na nasazení v Silách rychlé reakce NATO NRF, z kurzu příslušníků 15. ženijního pluku pro chemické pozorovatele, z výcviku vojenských hasičů na ohňovém trenažeru Fire Dragon 9000 a z nasazení příslušníků 7. mechanizované brigády v domovech seniorů.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM generálem Františkem Ridzákem
Na otázky v pilotních rozhovorech odpovídali velitel mise EUTM v Mali brigádní generál František Ridzák a ředitel odboru pro válečné veterány plukovník gšt. Karel Vávra.
Další články představují nové vozy Toyota Hilux, které by měly v armádě nahradit zastaralé UAZy a Land Rovery, nůž Storm projektu Válečný veterán a řidičku kolového obrněného transportéru Pandur.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na letouny 6. generace a vrtulníkový kanon M 197.

Stránky vyhrazené vojenské historii mapují minulost boje zblízka chladnými zbraněmi a přináší ohlédnutí za pětadvacátým výročím nasazení našich vojáků v alianční operaci IFOR.

ZDROJ:AČR
The administrator has disabled public write access.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.190 sekund