Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: ZPRÁVY Z ARMÁD

ZPRÁVY Z ARMÁD 30. čen 2020 17:12 #11896

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 07/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar7_2020.pdf

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže o výcviku českých vojáků během pandemie koronaviru. Konkrétně jsou zaměřeny na pokračování výběrového řízení k výsadkářům, kurz vojenského plavání v bechyňské posádce, na práci několika techniček gripenů, či na maturity vojenských oborů v Moravské Třebové.

Pilotní rozhovor časopis vedl tentokrát s vedoucím katedry epidemiologie, bývalým děkanem Fakulty vojenského zdravotnictví z Hradce Králové profesorem Romanem Chlíbkem, který působil od počátku vypuknutí pandemie koronaviru v krizovém týmu Ministerstva zdravotnictví. Další články jsou zaměřeny na přípravu protiletadlovců, kurz pro vojenské pozorovatele OSN ve Vyškově, cvičení Adamant Warrior na Libavé, ale i na unikátní schopnosti využívat kapacity letecké techniky k tankování, případně k převozu materiálu či raněných.

Nejnovější číslo A reportu přináší informace o převzetí výcvikové mise v Mali
Peter Smik, vrchní praporčík Armády ČR, bilancuje svůj rok ve funkci, ohlíží se za svojí spoluprací s praporčíky, hovoří i o tom, jak se mu podařilo nastavit všechny potřebné procesy spojené s výkonem jeho funkce.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem a recenzí knihy Zvon zrady, která se zabývá Mnichovskou dohodou a tehdejším Československem.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na modernizaci dělostřelecké techniky v podobě nákupu systému Caesar, nákup vazacích prostředků pro přepravu nákladu pod vrtulníky či informace o modernizaci letectva.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou věnovány stému výročí časopisu Vojenské rozhledy, ale i šestisetletému výročí Bitvy na Vítkově.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 04. čen 2020 08:59 #11798

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 6/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar6_2020.pdf

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z nasazení českých vojáků během pandemie koronaviru. Konkrétně jsou zaměřeny na činnost odběrových týmů, na pomoc ženistů a vojenských policistů při budování odběrových stanovišť, na aktivity 14. pluku logistické podpory, 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a jednotek aktivní zálohy.

Pilotní rozhovor s ředitelem Ústřední vojenské nemocnice plukovníkem Miroslavem Zavoralem přináší ohlédnutí za aktivitami tohoto prestižního vojenského zdravotnického zařízení v době pandemie.

Další články jsou zaměřeny na kurz CLS poskytování rozšířené první pomoci v taktických podmínkách, obnovení výuky v jazykových kurzech, vedení hybridní války, na představení Komunitního centra pro válečné veterány Brno a na výzkum proměn motivace k vojenskému povolání.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem a recenzí koprodukčního filmu Král Petr I.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na využívání puškových granátů v současných podmínkách, na protiradiolokační střely SiAW a na plošinu Ambulift PRM-40, kterou používá k nakládání zraněných a invalidních osob a materiálu kbelské letiště.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou věnovány teritoriální obraně proti letectvu v ČSR ve třicátých letech minulého století a připomínají válečného veterána a vojenského policistu Dalibora Knejfla, který před nedávnem zemřel.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 05. kvě 2020 09:24 #11674

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 05/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar5_2020.pdf

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z nasazení vojáků v souvislosti s koronavirovou nákazou na hraničních přechodech, z Ústřední vojenské nemocnice, která je od samého počátku v první linii boje s koronavirem SARS-CoV-2 a z činnosti zdravotníků odboru biologické ochrany Těchonín, kteří pomáhají civilním kolegům mimo jiné se správným používáním ochranných prostředků.

Pilotní rozhovor s proděkankou Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a viroložkou profesorkou Vandou Boštíkovou je zaměřen nejen na odborné aspekty současné pandemie a jejího původu.

Další články jsou věnovány působení armádních logistiků nejen v souvislosti s distribucí ochranných prostředků, zapojení vojáků do systému chytré karantény, kurzu základní přípravy ve Vyškově, aliančnímu programu vysokokapacitních letounů, které využila naše armáda pro přepravu ochranných prostředků z asijských trhů a případným rizikům spojeným se zaváděním nových technologií do Armády České republiky.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, Rukávovými znaky a recenzí koprodukčního filmu Bitva u Midway (USA/Čína).

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na moderní prostředek hydrometeorologického zabezpečení PODTEO, který je zaváděn do výzbroje 13. dělostřeleckého pluku, na konvertoplán Osprey CMV-22B, na deset let užívání letounů CASA C-295M vzdušnými silami AČR a na speciální letištní paletový systém, který urychluje vykládku a nakládku materiálu na pardubickém letišti.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou věnovány pětasedmdesátému výročí ukončení druhé světové války a zapojení československých vojáků do závěrečných bojů.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 07. dub 2020 09:52 #11557

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 04/2020

Nový A report přináší reportáž o našich vojácích, kteří chrání malijskou základnu Koulikoro

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar4_2020.pdf

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z výcviku průzkumných hlídek 4. brigády rychlého nasazení, ze cvičení Griffin-I, ze štábního výcviku ženistů, z nasazení českých vojáků v misi EUTM v Mali a ze cvičení Transylvánský drak, kterého se v Rumunsku zúčastnili příslušnici 71. mechanizovaného praporu.

Pilotní rozhovor s hlavní hygieničkou Ministerstva obrany plukovnicí Janou Fajfrovou je zaměřen nejen na hygienické aspekty našich vojáků v misi EUTM v Mali. Další články jsou věnovány ohlédnutí za působením příslušníků českých vzdušných sil v Pobaltí, aktivitám zaměstnanců resortu v boji proti koronaviru, Vojenskému ústřednímu archivu a Vojenské mobilitě EU a NATO.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, Rukávovými znaky a recenzí knihy Příliš mladí na válku.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na komplety Carl Gustav s bodovou přesností, rušení signálu GPS a automaticky řízené nákladní padáky.

Stránky vyhrazené vojenské historii se vracejí k pětasedmdesátému výročí bojů o Ostravu.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 11. bře 2020 13:05 #11415

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 03/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar3_2020.pdf

V nejnovějším čísle A reportu je mimo jiné rozhovor s brigádním generálem Františkem Ridzákem
9.3.2020

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z Winter Survivalu 2020, z výcviku malijských vojáků zajišťovaném českými instruktory, z přípravy příslušníků roty aktivní zálohy 72. mechanizovaného praporu ve Finsku a z působení EOD specialistů jako součásti kontingentu Air Policing v Pobaltí.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. úno 2020 14:55 #11284

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 02/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar2_2020.pdf


V únorovém čísle A reportu přinášíme rozhovor s podplukovníkem Ivo Zelinkou na aktuální téma výsadkový pluk, rozhovor s náměstkyní ministra obrany Kateřinou Blažkovou nejen o jejích současných úkolech, čtenáři v něm najdou i reportáže z certifikačního kurzu předsunutých leteckých návodčích nebo rozhovor s kapitánem Ludvíkem Cimburkem o budoucnosti aktivní zálohy v české armádě.

V rozhovoru s náměstkyní ministra obrany pro řízení sekce správy a řízení organizací MO Kateřinou Blažkovou jsme hovořili nejen o státních podnicích a dalších podřízených složkách, ale i o sportu nebo o válečných veteránech.

Nové aktuální informace o výsadkovém pluku se můžete dovědět v rozhovoru se současným velitelem 43. výsadkového praporu podplukovníkem Ivo Zelinkou, který je vybudováním výsadkového pluku pověřen vybudováním výsadkového pluku.

Kromě dalších článků vás může zaujmout reportáž z certifikačního kurzu předsunutých leteckých návodčích, s poradcem NGŠ AČR kapitánem Ludvíkem Cimburkem jsme hovořili o budoucnosti aktivní zálohy v Armádě ČR, dále přinášíme článek o vojenské mobilitě, který se dotýká komplexu schopností vztahujících se k pohybu vojenských jednotek nebo se v reportáži dovíte o společném výcviku 102. průzkumného praporu a elitního útvaru Policie ČR - Útvaru rychlého nasazení.

Oblast techniky zastupují informace o projektu SAVO a zajímavostí je i zájem spojeneckých armád o částečné obnovení "létajícího vojáka".

Stránky vojenské historie se věnují 100. výročí vzniku československého vojenského letectva a 101. výročí patrona právní služby generála Bohuslava Ečera.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 14. led 2020 05:46 #11170

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 1/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar1_2020.pdf

Nejnovější číslo časopisu A report přináší reportáže z výcviku 44. lehkého motorizovaného praporu, z taktické přípravy českých vojáků na základně Bagrám v Afghánistánu a ze cvičení roty AZ KVV Karlovy Vary v Centru simulačních a trenažérových technologií v Brně.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 15. pro 2019 06:32 #11018

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
K fotografii pana generála Jána Repaského nám napsal náš kolega Miroslav Ondráš:


"Tú foto mal aj Janko Repaský v kancelárii v knihovničke. Ja mám tiež jednu - zo streleckej súťaže + čútoru, čo sme tam spolu dostali za 2. miesto. (1. miesto vyhrali milicionári s fabriky v Dubnici n.Váh., čo tam testovali takmer denne strelivo - nemali sme pred nimi šancu).

Náš KVH-PFO v tomto roku vydal k 75. výročiu SNP pamätnú medailu > www.klubvtn.info/pmkvhpfo.htm
Na jej averze je veliteľ PBJŽ - príslušník roty ZÚ 2.parabrigády, ktorý bol vysadený ju sformovať zo svojimi19. kolegami, vysadenými na naše územie. To čo dokázali bol malý zázrak. A to mal iba 23 rokov ! Jeho komisár, z rovnakého výsadku, si dokázal poradiť aj z nedisciplinovanými sovietskymi partizánmi ...

Našu medailu obdržalo celkom 98 osôb - vrátane niekoľkých generálov aj diplomatov. Ocenený bol aj Váš generál - veľvyslanec v SR. Ocenili sme aj asi posledného žijúceho partizána PBJŽ : www.klubvtn.info/info_415.htm

Tiež všetkých 31 príslušníkov útvaru z TN, čo pochodovali v BB, aby mali pamiatku na svoju účasť. To boli naše aj moje priority v situácii, keď som si musel dávať bacha aj na to, čo hovorím...

Pripomenuli sme si aj niektoré významné výročia odboja v 2. svetovej - viac je na našej www.klubvtn.info

Ešte sa Vám ozvem - chystám sa VČS spolku Srbov, ktorým som ako bratom Slovanom pomáhal v ich aktivitách: www.klubvtn.info/info_413.htm

Majte sa najmä silne zdravo a šťastne !

S úctou MirOn"
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. pro 2019 08:30 #10995

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 12/2019

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...rt/ar19_12_final.pdf

Aktuální číslo časopisu A report přináší ohlédnutí za dvouletou přípravou vojáků pro začlenění do Sil rychlé reakce, návštěvou ministra Metnara v Afghánistánu, vzniku 533. praporu bezpilotních systémů či připomenutí již patnácti let od plné profesionalizace armády.

Pilotní rozhovor s ředitelem Vojenského geografického hydrometeorologického úřadu plk. gšt. Janem Maršou nejen o aktivitách tohoto zařízení.

Nejnovější číslo A reportu přináší informace o Silách rychlé reakce

Další články jsou věnovány schválení Koncepce výstavby Armády České republiky do roku 2030, úhel pohledu vrchního praporčíka přináší informace o nových organizačních strukturách a změnách. Poohlédneme se za výcvikem čtyřicet jedničky na Doupově, operací IRON SWORD či návštěvou Vojenského uměleckého souboru Ondráš mezi vojáky v Pobaltí.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, recenzí knihy Válka začne až zítra a Rukávovými znaky.

Oblast vojenské techniky přináší články o zkušebním hypersonickém prostředku X-60A či o systému vlastní ochrany a elektronického boje pro Gripen E/F Arexis. Na stránkách vyhrazených vojenské historii se ohlédneme za Františkem Veitlem, příslušníkem 311. čs. bombardovací perutě, od jehož smrti uplynulo sedmdesát pět let.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. lis 2019 11:43 #10858

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 11/2019

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar11_2019.pdf

V novém čísle časopisu A report najdete reportáže ze cvičení průzkumných jednotek v bulharských horách Rhodope, z výcviku leteckých záchranářů v lomu Velká Amerika a nad vodními nádržemi Skalka a Jesenice, z mezinárodního cvičení v Maďarsku zaměřeného na zvládnutí migrační krize Cooperative Security, cvičení jednotek Visegrádu Czech Lion a z výběru adeptů pro průzkumné jednotky brigády rychlého nasazení.

Pilotní rozhovor s velitelem nově budovaného Velitelství kybernetických a informačních operací brigádním generálem Miroslavem Feixem je zaměřen na aspekty kybernetické války a výstavbu jednotlivých složek velitelství.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem nově budovaného Velitelství kybernetických a informačních operací
Další články jsou věnovány záměru náčelníka Generálního štábu AČR zredukovat administrativní zátěž na nejnižších stupních velení, výcviku boje zblízka u Vojenské policie, výcviku bechyňských potápěčů a aspektům řízení amerických těžkých vozidel MRAP v Afghánistánu.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, recenzí publikace Legionáři v Národním shromáždění Republiky československé.

Oblast vojenské techniky přináší články o spojovací a velitelsko-štábní verzi kolových obrněných vozidel Pandur II, nové verzi letounu F-15 EX Eagle, generální opravě armádních dopravních letounů Airbus A-319 CJ a využití exoskeletových systémů v armádě.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na sté výročí oslav Dne válečných veteránů a na slovenského rodáka Michala Strenka, který se svými vojáky jako první vztyčil americkou vlajku nad Iwodžimou.
The administrator has disabled public write access.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.225 sekund