Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ZPRÁVY Z ARMÁD

ZPRÁVY Z ARMÁD 08. dub 2021 09:23 #13312

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 4/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar4_2021.pdf


A-Report přináší ohlédnutí za nasazením vojáků v boji s koronavirem.

Další číslo resortního časopisu A report přináší reportáže z nasazení příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví v boji s koronavirovou epidemií, z výcviku nových vojáků 41. mechanizovaného praporu, z přípravy bechyňské pontonové roty na nasazení v misi eFP v Lotyšsku a z činnosti mechaniků 142. praporu oprav z Klatov. Další články se věnují výcviku řidičů 143. zásobovacího praporu, truhlářům 15. ženijního pluku a představují velitele malijské základny v Koulikoro plukovníka Martina Botíka.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. bře 2021 11:17 #13112

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 3/2021

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar3_2021.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z výběru uchazečů do kurzu Komando, ze střeleb 73. tankového praporu ve výcvikovém prostoru Libavá a z přepravy covid pozitivních pacientů do nemocnic s volnou lůžkovou kapacitou armádními vrtulníky. V rozhovoru s velitelem Velitelství teritoria plk. gšt. Antonínem Genserem se čtenáři dozvědí nejen to, co všechno se této nové složce podařilo v uplynulých měsících vybudovat, ale také jaké úkoly před ní stojí v nejbližší době.

Další články jsou zaměřeny na zhodnocení a zároveň i novinky v projektu Benefity pro válečné veterány, na nově otevřené Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze-Střešovicích, na nové útočné nože 601. skupiny speciálních sil a 71. mechanizovaného praporu, na činnost satelitního centra, na využití nejmodernějších technologií v armádním Centru simulačních a trenažérových technologií a na možnosti uplatnění kvantových počítačů v ozbrojených silách. Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy a vojenských profesí v naší armádě.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na pětadvacátého výročí nasazení naší armády v misi IFOR v Bosně a Hercegovině a na historii chladných zbraní využívaných ve vojenských konfliktech.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 10. úno 2021 13:22 #12908

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 2/2021

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM v Mali

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar02_2021.pdf


Aktuální A report přináší reportáže z nasazení příslušníků 14. pluku logistické podpory v boji s pandemií covid-19.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM v Mali brigádním generálem Františkem Ridzákem
Hlavním tématem je účast našich vojáků v zahraniční misi EUTM v Mali. Tomuto tématu je věnován i rozhovor s velitelem této mise brigádním generálem Františkem Ridzákem. Další články jsou zaměřeny na aktualizaci vojenské doktríny Bojové použití výsadkových jednotek, na ukončení působení vojenské záchranné služby AČR v Jihočeském kraji. V této souvislosti zaujme i portrét jednoho z nestorů této služby Petera Smika. Zajímavý je i rozhovor s nadrotmistrem Vojtěchem Vacenovským, který v minulosti působil v misi v Afghánistánu a v současné době pomáhá jako vojenský zdravotník s testováním na covid-19.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem a představováním zařízení Volarezy.

Oblast vojenské techniky se věnuje zavedení moderních simulátorů TSS do naší armády a miniaturní zbraňové stanici Smash Hopper.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou zaměřeny na třicáté výročí vzniku moderní Vojenské policie, expozici vojenského muzea v Libočanech a protileteckou obranu Československa v době všeobecné mobilizace v září 1938.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. led 2021 12:44 #12759

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 1/2021

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s novým velitelem speciálních sil


www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar1_2021.pdf

Lednový A report nabízí reportáže z kurzu strakonických protiletadlovců v ovládání nové techniky RBS-70 NG, z kurzu Českého Červeného kříže k modernímu ošetřovatelství a z tzv. breachingu zaměřeného na násilné vniknutí do budovy.

V A reportu naleznete rozhovory s novým velitelem speciálních sil plukovníkem gšt. Ladislavem Rebilasem a s velitelem 4. brigády rychlého nasazení plukovníkem Josefem Trojánkem.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s novým velitele speciálních sil MO plk. gšt. Ladislavem Rebilasem
Další články jsou zaměřeny na speciální síly, na výcvik ženijních jednotek, představení čtyř nových hudebnic Vojenské hudby Olomouc a přináší také přehled přeborů AČR v nejrůznějších sportovních disciplínách.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy, historickými znaky jednotek naší zahraniční armády působící během druhé světové války ve Velké Británii a recenzí na knihu Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka.

Oblast vojenské techniky se věnuje aliančnímu projektu výstavby flotily tankovacích a transportních letounů, na kterém se podílí i Česká republika, projektu Scorpion, jehož součástí je vývoj nových kolových obrněných vozidel francouzské armády a také armádním airbusům, které byly vybaveny novými odpovídači třídy ADS-B.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou vyhrazeny jednomu z našich nejvýznamnějších veteránů druhé světové války Antonínu Sochorovi a jeho potomkům, kteří si rovněž zvolili službu v armádě. Nechybí ani vzpomínka na dalšího válečného veterána generála Václava Kuchynku, který zemřel v prosinci loňského roku ve věku devadesáti pěti let.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 07. pro 2020 12:42 #12549

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 12/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar12_2020.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM generálem Františkem Ridzákem
Autor: Vladimír Marek

Poslední číslo časopisu A report tohoto roku přináší reportáže z aktivace Sil velmi rychlé reakce NATO VJTF, z přípravy libereckých chemiků na nasazení v Silách rychlé reakce NATO NRF, z kurzu příslušníků 15. ženijního pluku pro chemické pozorovatele, z výcviku vojenských hasičů na ohňovém trenažeru Fire Dragon 9000 a z nasazení příslušníků 7. mechanizované brigády v domovech seniorů.

Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s velitelem mise EUTM generálem Františkem Ridzákem
Na otázky v pilotních rozhovorech odpovídali velitel mise EUTM v Mali brigádní generál František Ridzák a ředitel odboru pro válečné veterány plukovník gšt. Karel Vávra.
Další články představují nové vozy Toyota Hilux, které by měly v armádě nahradit zastaralé UAZy a Land Rovery, nůž Storm projektu Válečný veterán a řidičku kolového obrněného transportéru Pandur.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na letouny 6. generace a vrtulníkový kanon M 197.

Stránky vyhrazené vojenské historii mapují minulost boje zblízka chladnými zbraněmi a přináší ohlédnutí za pětadvacátým výročím nasazení našich vojáků v alianční operaci IFOR.

ZDROJ:AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 13. lis 2020 12:39 #12406

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 13. říj 2020 08:46 #12269

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 10/2020

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z výcviku příslušníků 72. mechanizovaného praporu zaměřeného na boj v zastavěné oblasti, z nasazení armádních odborníků během chytré karantény, ze Dnů NATO, ze cvičení Ample Strike a ze střeleb 41. mechanizovaného praporu.


www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...report/ar10_2020.pdf


Nejnovější číslo A reportu představuje rektorku Univerzity obrany
Pilotní rozhovor s rektorkou Univerzity obrany plukovnicí gšt. Zuzanou Kročovu se zaměřuje nejen na představení této výjimečné ženy, ale přináší i myšlenky a nápady, se kterými do nové funkce přichází.

Další články představují nové přilby 2017, uplatnění „Smart Energy“ v ozbrojených silách, nové armádní sanitky, Centrum podpory operací, které vzniklo počátkem letošního roku jako logistický prvek Velitelství pro operace, nové komunitní centrum v ÚVN Praha a Benefity poskytované válečným veteránům.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Proměnami motivace k vojenskému povolání, Interním komunikačním portálem, představováním zařízení Volarezy, rukávovými znaky a recenzí publikace Padli na barikádách.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na komplexy americké protiraketové obrany THAAD, na polský bezpilotní víceúčelový prostředek Warmate a americkou karabinu GAU-5A.

Stránky vyhrazené vojenské historii se věnují čtyřstému výročí bitvy na Bílé hoře a představení generála Sergěje Ingra.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 14. zář 2020 15:48 #12167

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 09/2020

NEJNOVĚJŠÍ ČÍSLO A REPORTU PŘINÁŠÍ INFORMACE O ROZLOUČENÍ S LETOUNY JAK-40

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar9_2020.pdf


Nový A report přináší reportáže z půlročního ženijního kurzu v USA, setkání Petera Smika, vrchního praporčíka AČR, s vojáky zraněnými při výkonu služby, dále články o jednotce Vojenské policie KAMBA a jejím působením v Afghánistánu či o obnově kurzů CLS pro letecké návodčí.

Pilotní rozhovor je tentokrát s novým velitelem pozemních sil, brigádním generálem Ladislavem Jungem, o jeho úloze, stěhování velitelství z Prahy do Olomouce a o přezbrojení pozemních sil.

Nejnovější číslo A reportu přináší informace o rozloučení se s letouny JAK-40
Další články přinášejí informace o chytré karanténě a jejích začátcích, dále o aspektech akvizičních procesů a o obnovení výstrojního skladu v Olomouci, o Military muzeu ve Vlkoši či o novinkách v podobě vedení Kurzu základní přípravy pod vedením praporčíků.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Proměnami motivace k vojenskému povolání, Interním komunikačním portálem, Rukávovými znaky a recenzí knihy Liddella Harta Dějiny první světové války.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na letoun Gripen E pro švédské letectvo či informace o vozidlech Titus.

Stránky vyhrazené vojenské historii se věnují výročí letecké bitvy o Británii, do které se zapojili i českoslovenští piloti.
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 12. srp 2020 05:20 #12059

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 08/2020

www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-kni...-report/ar8_2020.pdf


Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže ze střelecké derniéry protiletadlových raketových systémů S-10M2D, z výcviku s novými taktickými soubojovými simulátory TSS, z přeškolovacího kurzu na metodu slanění z vrtulníku na volném laně Fast Rope a z Memoriálu Davida Beneše.

Nejnovější číslo A reportu se věnuje především akvizicím
Pilotní rozhovor s Luborem Koudelkou pověřeným řízením Sekce vyzbrojování a akvizic se zaměřuje zejména na modernizaci armády v době koronavirové krize.

Další články představují europoslance Tomáše Zdechovského, který absolvoval výcvik AZ, posledního aktivního pilota, jenž létal jak na strojích MiG-21, tak i na JAS-39 Gripen, Vojenskou linku psychologické pomoci, pyrotechniky Vojenské policie a stříbrného olympionika Davida Jirku sloužícího u Čestné stráže.

Pravidelné rubriky jsou zastoupeny Záložníky pod lupou, Proměnami motivace k vojenskému povolání, Interním komunikačním portálem, Rukávovými znaky a recenzí amerického válečného dramatu Nejvyšší pocta.

Oblast vojenské techniky přináší články zaměřené na širokou škálu variant letounů C-295, na nový měřič adheze, kterým budou od podzimu letošního roku vybavena naše vojenská letiště, na ničivou sílu moderních raketometů a bezosádkové průzkumné prostředky.

Stránky vyhrazené vojenské historii se věnují 140. výročí narození Milana Rastislava Štefánika, historii boje zblízka v AČR a úmrtí našich vojáků během chorvatské operace Bouře před pětadvaceti lety.
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.163 sekund