Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ZBROJNÍ PRŮKAZ

ZBROJNÍ PRŮKAZ 06. lis 2021 18:18 #14337

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ZBROJNÍ PRŮKAZ 2021 - praktická manipulace - pistole CZ 75

Praktická část - jak manipulovat se zbraní ke zkoušce zbrojního průkazu
- kontrola zbraně - rozborka - nabíjení - přerušení střelby - bezpečné vypuštění kohoutu - selhání náboje - závěr v zadní poloze.Střelnice Leiko - Plzeň
www.leiko.cz
www.facebook.com/StrelniceLeiko
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 377 222 199

Instruktor ve videu: Antonín Procházka ml.
The administrator has disabled public write access.

ZBROJNÍ PRŮKAZ 07. bře 2021 14:27 #13096

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
24/2021 Sb.

NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 18. ledna 2021 o způsobu a rozsahu ohlašování nabytí nebo převodu vlastnictví ke zbrani kategorie C-I a vedení evidence takových zbraní držitelem zbrojní licence..


Zbraně a střelivo

Formuláře podle zákona o zbraních platné od 30. ledna 2021:

www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke-stazeni-...spx?q=Y2hudW09MTA%3d

R/2
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

ZBROJNÍ PRŮKAZ 13. úno 2021 06:54 #12935

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
SOUHRN TESTOVÝCH OTÁZEK - PLATNOST OD 30. LEDNA 2021
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

ZBROJNÍ PRŮKAZ 13. úno 2021 06:51 #12934

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Ptáte se: zákon č.13 ze dne 16.prosince 2020, kterým se mění zákon č. 119(2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění pozdějších předpisů...

" Co jsou neletální zbraně"?

Neletální ( česky- nesmrtící zbraně), jsou takové zbraně, jejichž cílem není usmrcení, nebo těžké zranění protivníka, jen jeho zneškodnění či vyřazení z boje ( při policejním zásahu, jeho "vyřazení z akce", aniž by byl přitom ohrožen ( mi dodáváme- nad míru přijatelnou) jeho život.

Nejužívanějším je gumový projektil (naposledy viz KAPITOL USA), vystřelují se z běžných střelných zbraní, nezabíjí, ale způsobují BOLEST... samozřejmě, při zásahu do citlivých míst lidského těla? ...

Policie: vodní děla s vysokým tlakem vody, někdy s přimíchanou těžce omyvatelnou barvou /rozhánění davu/

optické zbraně- světlomety, oslňující granáty ( anglicky " flashbang" ) a lasery - oslepují dočasně protivníka- někdy s rozprášeným pepřem..

Civilní osoby: osobní spreje pepřové, slzné a podobné s látkami dráždivými!, ale POZOR- mohou se stát snadno zbraní útočníka"--- používají se také tzv. malodoranty- látky způsobující zápach. Tyto látky mohou být i náplní projektiů vystřelených ze střelných zbraní... l

POLICIE i civilní osoby: zbraně vyvolávající elektrický šok- elektrické paralyzéry a tasery.

NOVÉ ZKOUŠENÉ ZBRANĚ vyspělých států: akustické zbraně-vyvolávající šoky pomocí zvuků, chemické zbraně uspávací, omamné s látkami psychaktivními.

Grafitové pumy- působí na vyřazení elektrických zařízení pomocí jemných částeček grafitu.

K neletálním zbraním řadíme prostředky ideologické války- probíhá kolem nás nepřetržitě:

- Informační embargo, vypínání informačních sítí, polopravdy, (hoaxy), nově hackeři, války informační a navigační, psychologické- vyvolávají strach v širokých okruzích obyvatelstva ( bez dalšího komentáře..)...

odpovídá JUDr. Pavel Chmelík, člen Sportovně střeleckého klubu Zlín.
The administrator has disabled public write access.

ZBROJNÍ PRŮKAZ 13. úno 2021 06:50 #12933

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Sbírka zákonů 13/2021 (částka8) z 15.ledna 2021, kterou se mění zákon o střelných zbraních a střelivu.
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

ZBROJNÍ PRŮKAZ 13. úno 2021 06:45 #12932

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ZBROJNÍ PRŮKAZ:

1. Povinná zdravotní prohlídka u PRAKTICKÉHO LÉKAŘE - cca 500,- Kč

2. Přihláška ke zkoušce (+kolek 100,- Kč) + výsledek zdravotní prohlídky odevzdat na policii

3. Přípravný střelecký kurz (dobrovolné) – zde naučí vyžadovanou rozborku, sborku pistole + výcvik střelby – cca 200,- Kč za hodinu + úhrada nábojů, zapůjčení pistole. Celkem výuka 1.500,- Kč.

4. Nutné naučit se všechny testové otázky!

5. Zkouška odborné způsobilosti - čas a místo určí policie ČR. Úhrada zkušebnímu komisaři cca 2.000,- Kč.
Zkouška začíná testem (30 otázek z cca 550), pokud je adept úspěšný následuje rozborka a sborka pistole. Zvládne-li adept předepsané, následuje střelba z komisařem určené zbraně /většinou CZ 75/.

www.mvcr.cz/clanek/zkousky-odborne-zpusobilosti.aspx6. Za každou skupinu, kterou lze udělat pro získání zbrojního průkazu se platí 700,- Kč.
Skupin je pět:
Skupina A pro sběratelské účely,
Skupina B pro sportovní účely,
Skupina C pro lovecké účely,
Skupina D pro výkon zaměstnání nebo povolání, a
Skupina E pro ochranu života, zdraví nebo majetku.

Skupina A pro sběratelské účely je vhodná hlavně pro sběratele, kteří chtějí mít i historické zbraně, které již třeba nejsou schopné střelby. Může také pomoci např. se získáním výjimek na zbraně kategorie A pro sběratelské účely. Na skupinu A je ovšem možné zakoupit nejvíce 3 kusy střeliva téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

Skupina B pro sportovní účely opravňuje k nákupu střeliva do zbraní kat. B nebo C, k přebíjení střeliva pro vlastní potřebu a je vyžadována na některých střeleckých závodech.

Skupina C pro lovecké účely opravňuje k nákupu střeliva do zbraní kat. B nebo C, k přebíjení střeliva pro vlastní potřebu a je vyžadována pro lov.

Skupina D pro výkon zaměstnání nebo povolání je vyžadována pro zaměstnání, kde je třeba mít palnou zbraň (obecní policie, ochranky, převozy peněz apod.). Opravňuje k držení či nošení zbraně zaměstnavatele při výkonu zaměstnání, ovšem pouze skrytě (s výjimkou obecní policie a zaměstnanců ČNB). Držitel ZP skupiny D je povinen absolvovat dvakrát častěji zdravotní prohlídku, tedy každých pět let.

Skupina E pro ochranu života, zdraví nebo majetku opravňuje k skrytému nošení zbraně pro ochranu, opravňuje k nabývání střeliva pouze do zbraní, které je držitel ZP oprávněn držet (tj. jen pro ty, na které mu byl vydán průkaz zbraně). Pro vlastní potřebu smí střelivo také přebíjet.

Oprávnění i povinnosti držitele zbrojního průkazu s více skupinami se kombinují dle příslušných skupin. Detailněji viz § 28 a § 29 zákona o zbraních.

7. Žádost o vystavení zbrojního průkazu (na předepsaném formuláři) na příslušném útvaru policie – 700,- Kč

8. Převzetí zbrojního průkazu


NÁKUP ZBRANĚ:
Žádosti povolení nákupu zbraně (na příslušném útvaru policie, na předepsaném formuláři) – 300,- Kč

CELKOVĚ ZBROJNÍ PRŮKAZ VYJDE NA 5.000,- Kč,- + Zbraň dle představy a finančních možností na cca 5.000,- až 25.000,- Kč.

SOUHRN TESTOVÝCH OTÁZEK PRO ZBROJNÍ PRŮKAZ PŘÍLOZE
Máme zbrojní průkaz a s ním vytouženou zbraň. Najdeme si střelnici a náš život je obohacen o mimořádné zážitky. Chceme-li se uvolnit, nedáme "panáka", ale vezmeme si zbraň, krabičku nábojů a vyrazíme.

Střelnice je místo, kde se vyžaduje naprostá kázeň. Chování na střeleckých stavech je řízeno povely "řídícího střelby". Hlavním funkcionářem je tzv. "správce střelnice", odpovídající za dodržování předepsaného chodu.
Odstříleli jsme, prohlížíme zásahy v terči. Mnohdy podle nich poznáme, zda je naše duševní rozpoložení, dokonce momentální zdravotní stav v pořádku. Vybitou, zkontrolovanou zbraň, opět ukryjeme.

Ale!

Po střelbě je nutno zbraň vyčistit, možná ne po každé, chodíme-li střílet často. Ale střelný prach a hlavně zápalky nábojů jsou chemicky agresivní. Většina manželek nemá kladný vztah k naolejované zbrani položené v obýváku na ubruse, či koberci. Vůbec už ne na kuchyňské lince. Potom nezbyde, než čistit ve sklepě, dílně, nebo na Střelnici...

Zbraň, stejně jako každý předmět v naší domácnosti musí mít své místo. Pokud máme jednu pistoli nebo revolver, stačí nám bytelná skříň uzamykatelná. Zbraň a náboje musí být uloženy zvlášťě. Ale, většina sportovních střelců má zbraní více- i několik. Potom přibude do bytu těžký ocelový trezor. Jeho klíče musí být uloženy tak, aby zejména nezletilci nepodlehli touze ukázat tátův "pistol" kamarádům...

V zákonu o zbraních a střelivu jsou naprosto jasné pokyny, co musí majitelé střelných zbraní dodržet.

Mimo zbrojního průkazu, občanského průkazu (průkazu totožnosti) , musíme mít ke zbraní ještě "rodný list zbraně". Zbraň nesmíme předat osobě zbrojní průkaz nevlastnící. Vyjímku tvoří přísně dodržované normy při střelbě na povolené střelnici, kde mohou střílet i bez platného zbrojního průkazu osoby starší 12-ti let, pouze za dohledu kvalifikovaného instruktora.. ale to vše je zpracováno ve směrnicích té které střelnice.

Závěr trochu nestřelecký:
Pořídíte-li si psa, musíte se o něj starat. Tak i o zbraň, umí si bránit své právo, až bychom se divili..

R/1 - je členem výboru Sportovně-střeleckého svazu Zlín
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.186 sekund