Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: VOJENSKÉ POCHODY 2021

VOJENSKÉ POCHODY 2021 07. kvě 2021 16:51 #13471

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Vojáci znovu poběží kolem republiky, chtějí pomoct veteránům a kolegům v nouzi

Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva aktivně udržují památku válečných veteránů a není jim lhostejný ani osud vojenských kolegů a kamarádů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Propojit tradici s pomocí druhým se rozhodli v rámci naprosto výjimečného celorepublikového projektu, který zorganizovali ve prospěch Vojenského fondu solidarity (VFS) již poněkolikáté.

Běh pro válečné veterány okolo republiky 2021
Celoarmádní charitativní běh na podporu válečných veteránů a Vojenského fondu solidarity s názvem „Běh pro válečné veterány okolo republiky“, do kterého jsou zapojeny více než dvě desítky útvarů a zařízení resortu obrany, bude odstartován symbolicky v 8.05 hodin 8. května 2021 - v den, kdy si připomínáme 76. výročí ukončení druhé světové války, a potrvá až do 25. května. Původní záměr organizátorů bylo symbolicky běžet po českých hranicích a uběhnout štafetově 1 800 km. Kvůli covidu však z původního plánu sešlo a vojáci poběží, stejně jako v loňském roce, na svých útvarech a v jejich okolí. „Nechtěli jsme to vzdát. Z akce se vytvořila krásná tradice, kterou chceme udržet,“ uvedl hlavní organizátor běhu nadpraporčík Pavel Eigl z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Hlavním cílem akce je připomínat vojenské tradice a válečné veterány jako nositele těchto tradic a morálních hodnot, které se staly pevným základem pro budování svobodné a demokratické České republiky a v rámci tohoto charitativního projektu mohou zaměstnanci resortu finančně přispět do Vojenského fondu solidarity. Ten pečuje o vojáky v činné službě a jejich blízké. Svojí okamžitou a adresnou finanční podporou už několik let podává pomocnou ruku všem, kteří to potřebují.

Patronát nad během převzala předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová

„V loňském roce se poprvé uskutečnil celorepublikový formát akce Běh pro válečné veterány okolo republiky. Nápad podpořit VFS tímto způsobem vzešel od samotných vojáků. Moc mě potěšilo, že se podařilo propojit sportovního ducha a pomoc potřebným. Je skvělé, že táhneme za jeden provaz a že si pomáháme. Jsem ráda, že i v tomto roce běh pořádáme znovu. Srdečně zvu všechny příznivce pohybu, vojáky i veřejnost. Společně poběžíme na pomoc vojákům, kteří se ocitli v těžké životní situaci," hodnotí akci brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Projekt celoarmádního charitativního běhu podpořil i v letošním roce ČEZ, který ve své aplikaci Pomáhej pohybem prezentuje iniciativu vojáků pod názvem "Běh pro válečné veterány". Cílem je v této aplikaci nasbírat stanovený počet bodů v časovém limitu, aby ČEZ věnoval 100 000,- korun. Kromě samotných vojáků mohou pohybem přispět i rodinní příslušníci vojáků, kamarádi a všichni, kdo chtějí pomoct.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

VOJENSKÉ POCHODY 2021 05. kvě 2021 04:49 #13461

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
SLAVKOVSKÝ POCHOD

Dobrý den,

tímto e-mailem si Vás dovolujeme informovat o zahájení registrace pro 1. ročník Slavkovského pochodu. Kompletní informace jsou zde - vojchod.cz/

S registrací prosíme neváhejte příliš dlouho, počet účastníků je omezen. Přihlášku prosíme odesílejte na k tomu určenou e-mailovou adresu. Pokud jste již přihlášeni na Vojenský pochod nebo Pochod ČS, prosíme, zmiňte to v textu e-mailu.
S pozdravem registrační tým Slavkovského pochodu - Pochodu tří císařů

www.pochody.eu
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

VOJENSKÉ POCHODY 2021 11. dub 2021 06:18 #13334

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
CLAY-EVA 16. DUBNA 2021

Clay-Eva letos jinak

Ani po skončení nouzového stavu nám přetrvávající opatření neumožňují hromadné setkávaní více než 20 osob pohromadě. Za těchto okolností nelze pořádat akci s hromadným startem.
.
Přesto budeme velmi rádi, pokud si seskok paraskupiny Clay-Eva, odvahu jejích tří členů a všech pomocníků v domácím odboji, připomenete netradiční formou samopochodu. V přihlášených skupinách se můžete vydat na trať kdykoliv v průběhu následujícího měsíce (od 16. dubna do 16. května 2021) a projít ji v předepsané a již poměrně známé trase (jednotlivé trasy uvedeny zde: clay-eva.cz/akce/).

clay-eva.cz/


My,místní, většinou příslušníci VÚ 7374 Holešov, jsme prošli trasu ve všech možných variantách v zimě, na jaře, v létě ( s vnuky a košíkem na hřiby) jako celodenní výlet. Jedna za variant je: Zlín, autobusem LUKOVEČEK - nástupní značka...konečná: nádraží Bystřice pod Hostýnem. V létě je to nádherná procházka. Na jaře obezřetní a mějme ohledy na zvěř. Zvláště prosíme! neberte sebou psy!
R/1

PS.

Jinou variantou je výjezd autobusem na TESÁK, nebo TROJÁK a po červené značce, velmi pohodlnou vrcholovkou na Hostýn. Také je možné na Pardusu sestoupit dolů k autobusu... připravte se ale, že o víkendu, v pěkném počasí jdou davy... stejně na běžkách v zimě, nádherně vyjetá stopa!

R/1
The administrator has disabled public write access.

VOJENSKÉ POCHODY 2021 11. dub 2021 05:05 #13333

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
MEMORIÁL JOZEFA GABČÍKA – cezpoľný beh

Každoročne, tradične, koncom júna /června/ približne okolo narodenín Jozefa Gabčíka prebieha v Žiline a v Poluvsí Memorial Jozefa Gabčíka.

Po krátkej pietnej spomienke pri jeho pamätniku v Poluvsí hromadne odštartujú výstrelom zo samopalu, pretekári na 11 km trať . Bežia v teréne, na asfalte i v blate . Cieľ je na štadióne v kasárňach 5. PŠU v Žiline. Pietneho, veľmi náročného preteku sa zúčastňujú jednotlivci i družstvá, napr. policajti, vojaci, veteráni i výkonný športovci súčasnosti. Úžasný priateľský duch ktorý po celý deň panuje pri preteku má obrovskú silu. S pretekármi bežia i spomienky, vďačnosť, pieta i túžba prísť do ciela v čo najlepšom čase a tak si okrem umiestnenia hlavne uctiť pamiatku Jozefa Gabčíka.

Atmosféru preteku veľmi vhodne dopĺňajú ukážky bojov z 2 svetovej vojny i veľká expozícia výstroje a výzbroje.

Sme veľmi radi že i my členovia Klubu vojenskej historie prispievame svojim účinkovaním a dokonca už po niekoľko rokov náš člen absolvuje tento pretek a to dokonca ako jedinýv uniforme britského výsadkára, s oceľovou prilbou na hlave a s puškou v ruke. Je to veľká obeta od neho ale hlavne veľká česť, môcť v dnešnej dobe takýmto spôsobom vzdať hold a vďaku nielen Jozefovi Gabčíkovi, ale všetkým čo za našu slobodu obetovali to najcennejšie.

R/FM
The administrator has disabled public write access.

VOJENSKÉ POCHODY 2021 02. bře 2021 20:32 #13060

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Dobrý den,
byly zahájeny registrace na individuální trasu pro:

- Vojenský pochod ČR - www.vojenskepochody.cz/registrace/individualni-trasa/

a

- Pochod ČS - www.pochody.eu/cs/registrace/individualni-trasa/

Rádi bychom otevřeli současně registrace pro fyzickou účast. Vzhledem k současné situaci to ale zatím není možné. Děkujeme za pochopení.

Pokud si nepřejete dále dostávat informační e-maily o zahájení registrace, stačí nám na tento e-mail volnou formou odpovědět.

S pozdravem organizační štáb VP ČR a PČS

www.vojenskepochody.cz
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.159 sekund