Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ZPRÁVY Z ARMÁDY ČR

ZPRÁVY Z ARMÁD 23. zář 2022 04:38 #15336

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 09/2022

Vyšlo zářijové číslo resortního časopisu A report

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...-report/ar9_2022.pdf

Vyšel nový A report
V dalších článcích vám představíme příslušníka aktivní zálohy Ozbrojených sil České republiky svobodníka Tuan Anh Nghiema, který slouží u 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích. Povíme vám víc o finských ozbrojených silách a příslušníci 102. průzkumného praporu z Prostějova vám přiblíží svoji účast v prestižní mezinárodní střelecké soutěži Warrior Competition v Jordánsku.

Rušit a reagovat - to je nejen titulek článku, ale i společný jmenovatel prostředků 26. pluku velení, řízení a průzkumu, které prověřilo mezinárodní cvičení Ramstein Guard. Můžete se seznámit, jak funguje naše protivzdušná obrana při reakci na rušení v podmínkách elektronického boje pod taktickým velením Severoatlantické aliance ze stupně CAOC v německém Uedemu.

Naše fotoreportáž se věnuje mezinárodnímu cvičení Clean Care, které se odehrálo ve výcvikovém prostoru posádkového cvičiště chemického vojska Tisá. Naši vojenští specialisté opět prokázali, že jsou špičkou ve svém oboru. Představíme vám také platformu UGV TAROS státního podniku VOP CZ, která byla zavedena do výzbroje Armády ČR jako jedna z prvních v armádách NATO. Vývoj probíhá kontinuálně již více než deset let a dnes už má VOP CZ ve svém portfoliu třetí generaci těchto vozidel a na čtvrté usilovně pracuje. V dalším článku vám představíme nový pilotní projekt sekce logistiky MO v rámci celoživotního vzdělávání v ČR, který připravila ve spolupráci s Velitelstvím výcviku-Vojenskou akademií Vyškov a sekcí státního tajemníka MO. Nechybí ani historické ohlédnutí, které se věnuje 54. výročí okupace, která 21. srpna 1968 přivedla do Československa skoro půlmilionovou armádu. A sportovní stránky patří reprezentantům ASC Dukla, kteří se na multisportovním Mistrovství Evropy v Mnichově blýskli čtyřmi medailemi.

zDROJ:ačr
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 16. srp 2022 16:01 #15256

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 08/2022

Nový A report přináší informace o opatřeních, která zavádí LOM Praha v reakci na vypovězení certifikací na opravu vrtulníků Mi

mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodaj...vrtulniku-mi-237913/

Co znamená tento jednostranný akt pro státní podnik a může být ohrožena provozuschopnost vrtulníkové flotily Armády České republiky? Zvládne LOM Praha dodržet rámcovou smlouvu s resortem obrany ohledně generálních oprav vrtulníků Mi a jaký postup na základě této krizové situace zvolilo vedení do budoucna? Na tyto otázky v nejnovějším čísle časopisu A report odpovídá Jiří Protiva, ředitel státního podniku LOM Praha.

Nový A report přináší informace o opatřeních, které zavádí státní podnik LOM Praha v reakci na vypovězení certifikací na opravu vrtulníků Mi
V hlavním rozhovoru se ohlíží brigádní generál Petr Svoboda za svým působením ve funkci velitele 7. mechanizované brigády, kdy doslovně říká: „U těžké brigády slouží lidé se srdcem na dlani,“ čímž poukazuje na to, jak brigáda funguje jako celek i přes zastarávající techniku. To by se ovšem mělo v budoucnu změnit, jak uvádíme v dalším článku.

Česká vláda udělala zásadní rozhodnutí v oblasti akvizic a modernizace Armády ČR. Kabinet v červenci letošního roku rozhodl o zrušení tendru na bojová vozidla pěchoty (BVP) a následně pověřil ministryni obrany Janu Černochovou, aby zahájila jednání se švédskou vládou o pořízení bojových vozidel CV90. Ministryně rovněž dostala mandát pro jednání s americkou vládou o nákupu víceúčelových nadzvukových letounů F-35 Lightning II.

A u modernizace zůstaneme i v dalším článku, kde představíme letošní letní vojskové zkoušky, které mají za úkol prověřit vlastnosti nového mobilního 3D radiolokátoru izraelské výroby EL/M-2084, jenž byl jako první ze sady nakoupených prostředků dodán radiotechnické jednotce Stará Ves nad Ondřejnicí spadající pod 262. radiotechnický prapor 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

V dalších článcích přinášíme informace o úspěchu rotmistra Kubce z Vojenské policie ve světové soutěži Mr. Universe, podíváme se na nasazení armády při hašení požáru v Národním parku České Švýcarsko, dále na náročný výcvik jednotek zabezpečení přeprav, ohlédneme se i za bojovými střelbami z protiletadlového systému 2K12 KUB CZ, kterým završili strakoničtí vojáci svou účast na mezinárodním cvičení Ramstein Legacy 2022 v Polsku.

Nechybí ani pravidelná rubrika věnovaná zálohám, kde se představí starosta města Slavkov Michal Boudný, který slouží u 74. lehkého motorizovaného praporu v Bučovicích a milovníci historie ocení historické okénko VHÚ, v tomto případě věnované Bitvě u Zborova. Časopis zakončuje příloha Dukla Sport s představením úspěchů sportovců Dukly.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 07. čec 2022 16:09 #15142

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 07/2022


Červencové číslo resortního časopisu A report přináší mimo jiné pilotní rozhovor s náměstkem ministryně obrany Františkem Šulcem nejen o jeho minulosti, ale hlavně současnosti a prioritách. Na Ministerstvu obrany působil již v letech 2010-2014, a není tak žádným nováčkem. V dalších článcích se věnujeme působení 7. mechanizované brigády v Německu či cvičení Slovenský štít, které svými scénáři reflektovalo situaci na Ukrajině.

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...-report/ar7_2022.pdf


Veřejnost i ústavní činitelé si připomněli hrdinství parašutistů, kteří před 80 lety položili život v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Tématu Anthropoid věnujeme hned tři články: první se týká uctění památky těchto hrdinů ministryní obrany, další představení výstavy v Národním muzeu „Nikdy se nevzdáme!“ a poslední je historické okénko, které vzniklo ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem.

Alianci posílí v brzké době Švédsko a jeho silná armáda. Představíme si jejich techniku, ale také to, že Švédsko má nespornou výhodu v rozsáhlém domácím obranném průmyslu. Nemalou měrou tak je schopno pokrýt potřeby armády z vlastních zdrojů. V dalším článku si ostatně i část oné techniky představíme, a to díky vojákům ze Strakonic, kteří jsou vyzbrojení protiletadlovými raketovými komplety RBS-70, čímž jsou schopni podporovat elitní výsadkové jednotky. Potvrdilo se to během cvičení Swift Response 2022, největšího aliančního cvičení výsadkových jednotek, které v nedávné době probíhalo na území šesti evropských států a zapojilo se do něj na 20 tisíc vojáků z 18 armád NATO.

S bývalým úspěšným judistou Petrem Jáklem jsme si povídali o natáčení filmu Jan Žižka se světovými herci, jeho vztahu k armádě, kaskadérské minulosti i studentských letech na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

V dalších článcích se podíváme do vzduchu: letouny Alca létaly nad Triglavem během cvičení, do něhož se poprvé zapojily i letadlové lodě, představíme stále úspěšnou kamufláž „Alien“ vrtulníku Mi-24 na mezinárodním cvičení aliančních letek sdružených do Asociace tygřích letek (NATO Tiger Meet – NMT) v Řecku.

K pravidelným přílohám patří již zmíněné historické okénko VHÚ a Dukla sport. Zde se představují naši sportovci mimo jiné na Memoriálu Josefa Odložila na Julisce. A v Troji při Světovém poháru vodních slalomářů zabodovala Tereza Fišerová. Vybojovala dvě zlata. To druhé ke všemu s krvavým zraněním nad pravým okem.

Zdroj: army.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 06. čen 2022 17:44 #15051

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 06/2022

Nový A report přináší informace o mezinárodní operaci NATO na Slovensku

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...-report/ar6_2022.pdf


Nejnovější číslo A reportu přináší rozhovor s poradkyní náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou nejen o ženách v současné armádě, ale i o tom, jak ona sama na začátku své vojenské kariéry vnímala svou ženskou pozici v ryze mužském prostředí, jak reagovala na to, když byla povýšena jako první žena na plukovnici a pak i na brigádní generálku, ale zajímaly nás i aktivity Vojenského fondu solidarity nebo jak atraktivním zaměstnavatelem je česká armáda pro zájemce o profesionální službu v ozbrojených silách.

Hlavní reportáž se věnuje účasti České republiky v Mnohonárodní bojové skupině NATO na Slovensku. Od dubna tohoto roku se pod českým velením postupně vytváří tato bojová skupina, která v první rotaci čítala okolo 250 českých vojáků, z toho bojový prvek tvořilo více než 150 výsadkářů z Chrudimi, ostatní působili přímo na velitelství operace. V současné době se připravuje na nasazení druhá rotace, kde jádro tvoří mechanizovaný prapor ze Žatce.

V dalších článcích představíme nový nůž "Repetitor", který připomíná hrdinství Luďka Zemana a Petra Valeše, v dalším článku představíme nového vrchního velitele spojeneckých sil v Evropě generála Christophera Cavoliho a v článku "Komando nově i se záložníky" vám přiblížíme výběrové řízení do Kurzu útočného boje - Komando, kde mezi čtyřicítkou zájemců byli poprvé i vojáci aktivní zálohy OS.

S vedoucí lékařkou Refrakčního a laserového centra Oční kliniky 1. lékařské fakulty a ÚVN jsme byli přímo na operačním sále, kde od ledna letošního roku využívají moderní excimerový laser Teneo M2, jehož předností je zaměření rohovky, precizní centrace laserových paprsků, ale hlavně i rychlost zákroku, kde jednu dioptrii odstraní za jednu sekundu.

V dalších článcích najdete informace o dvou potenciálních zájemcích o vstup do NATO - o Finsku a Švédsku, nenechte si ujít reportáž ze cvičení Blue Key, jehož scénářem byla včasná reakce na reakce činnosti nepřítele, nebo jak příslušníci 262. radiotechnického praporu 26. pluku velení, řízení a průzkumu střeží vzdušný prostor České republiky v režimu 24/7 a dovíte se i to, že Vojenská policie slavnostně otevřela nově vybudované muzeum a kapli Vojenské policie v budově Hlavního velitelství VP v Praze.

O tom, jak se proměnil provoz letecká záchranné služby AČR v Líních z pohledu kbelských pilotů a techniků, se dočtete v článku "Třicet let záchranky". A nechybí pravidelné rubriky z tělesné přípravy vojáka, historie a v příloze ASC Dukla vám přiblíží úspěchy a aktivity "dukláků" na českém i mezinárodním poli.

Zdroj:AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 17. kvě 2022 16:28 #14996

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 05/2022

Nový A report přináší informace nejen o obranné spolupráci s USA.

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...report/AR_5_22_F.pdf

Květnové číslo resortního časopisu A report přináší rozhovor s ředitelem odboru pro válečné veterány Pavlem Kuglerem nejen o péči o novodobé válečné veterány. Zajímalo nás i to, jak v současné době vypadá správní agenda 3. odboje a zda se rusko-ukrajinský konflikt dotkl péče o válečné hroby. Za přečtení stojí také rozhovor s válečnými reportéry CNN Prima News Darjou Stomatovou a Jánem Schürgerem o zkušenostech z Ukrajiny.

Nový A report přináší informace nejen o obranné spolupráci s USA
Nové číslo přináší informace o cestě ministryně obrany Jany Černochové do USA, kde jednala se svým protějškem Lloydem Austinem o obranné spolupráci, ale i modernizaci Armády ČR. Hlavním cílem návštěvy ale byla repatriace ostatků brigádního generála Františka Moravce, který se tak po 74 letech vrací do své vlasti, která je na něj právem hrdá.

Hlavní reportáž se věnuje přípravě strakonických vojáků 25. protiletadlového pluku na nasazení v zahraniční operaci v Litvě. Ve vojenském újezdu Boletice procvičovali nejen ochranu vzdušného prostoru, ale zdokonalovali se i v tom, jak čelit kybernetickým hrozbám.

Další zajímavý příspěvek čtenáře zavede na internetové bojiště, kde jsou hlavním prostředkem boje kyberútoky. Dozvíte se například, zda lze tzv. hacknout i Pandur.

Základem pozemních sil české armády je 4. brigáda rychlého nasazení a 7. mechanizovaná brigáda. Jak vypadá výcvik obou ve skutečnosti, přiblíží článek „Čtyřka" a „Sedmička" - základ Pozemních sil AČR.

Do světa fotografie a přípravy storyboardů vojenské techniky, vojáků a jejich specializací vás zavede Stanislav Petera, český fotograf, který je známý monumentálními produkcemi. Jeho fotografie často zkoumají různé formy konfliktů, překonávání překážek a prozkoumávání nových světů.

V dalších textech se dozvíte, jak řidiči ze 14. pluku logistické podpory prochází zátěžovým výcvikem tak, aby s jistotou ovládali mnohatunové železné obry. Čeká na vás i příběh praporčíka Romana Jančiara, který se snaží pomáhat těm, kdo to nejvíce potřebují - autistickým a postiženým dětem i seniorům. Ve výzvě Vojenského fondu solidarity se dočtete, jak se letos zapojit do fotografické soutěže a přispět tak ke vzniku dalšího úspěšného kalendáře, který fond každoročně připravuje.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 11. dub 2022 17:17 #14896

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 04/2022

Vyšlo nové číslo A reportu

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...-report/ar4_2022.pdf

Dubnové číslo resortního časopisu A report přináší mimo jiné pilotní rozhovor s ředitelem státního podniku LOM Praha Jiřím Protivou o připravovaném přezbrojení české armády americkými vrtulníky. Došlo i na téma, jak ovlivní současný válečný konflikt mezi Ruskou federací a Ukrajinou aktivity tohoto státního podniku.

Vyšlo nové číslo A reportu
V úvodním článku konkretizuje ministryně obrany Jana Černochová informaci o navýšení obranného rozpočtu, díky kterému dojde mimo jiné k úplnému přezbrojení české armády na útočné pušky BREN 2. „Naše vláda tímto rozhodnutím dala jasně najevo, že si uvědomuje nutnost dělat maximum pro obranyschopnost České republiky," dodává ministryně k miliardovému navýšení.

Hlavní reportáž se věnuje cvičení Saber Strike 2022, které komplexně logisticky zabezpečovalo přesuny amerických vojenských vozidel naším územím a dále informuje o vybudování stanového tábora v Rančírově.

Nechybí ani reportáž ze cvičení vojáků pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Brno, kteří absolvovali výcvik ve speciální tělesné přípravě, kde si vyzkoušeli, mimo jiné, i přenocování ve sněhovém záhrabu.

O zdokumentování všech 311 československých vojáků, kteří padli v 2. světové válce ve Velké Británii, se podělil velvyslanec Libor Sečka, který v této zemi působil do konce minulého roku. Výsledkem je působivá publikace s názvem "Britské etapy".

V dalších článcích se můžete dočíst o novém maskovacím vzoru MAD21, dále pak o Vojenském fondu solidarity a jeho sedmiletém působení nebo o novinkách v jazykovém vzdělávání na Univerzitě obrany Brno.

Zdrroj: army.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 30. bře 2022 19:30 #14855

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT SPECIÁL 01 "OLYMPIJSKÝ"

ZLATÝ POKLAD
Ledecká na ZOH zářila

www.army.cz/multimedia-a-knihovna/casopi...A1l%201-2022-WEB.pdf

zdroj: AČR

R/2
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 14. bře 2022 18:19 #14807

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 03/2022

V březnovém čísle resortního časopisu A report se věnujeme dění na Ukrajině, včetně prohlášení ministryně obrany Jany Černochové k tomuto barbarskému konfliktu. V přehledu naleznete pomoc, jakou Česká republika Ukrajině poskytuje, včetně kroků Vlády ČR. V hlavním rozhovoru plukovník gšt. Jaroslav Hrabec představí budoucnost Teritoriálních sil, se schopností rychlé reakce na vojenské i nevojenské krizové situace na území ČR.

mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodaj...-na-ukrajine-234005/

Nejnovější číslo A reportu přináší
„Nikdy bych nevěřila, že v 21. století ve vyspělé Evropě může vypuknout válka kvůli rozmarům jednoho zakomplexovaného bandity. Je to však realita. Potvrdilo se, že současný ruský režim nestojí o mír, o přátelství, o spolupráci, o kulturní, ekonomickou nebo třeba vědeckou spolupráci. Nestojí o nic. Současná vláda v Moskvě chce, aby se jí všichni báli jako Stalina. Neváhá rozpoutat válku. Jsem ráda, že se také potvrdilo, že je Západ jednotný, že členství v NATO a v EU není jen formalita,“ uvádí mimo jiné v prohlášení ministryně obrany Jana Černochová.

V dalším článku se věnujeme například Velitelskému shromáždění. Cílem tohoto pravidelného setkání velení Armády ČR je stanovit priority rozvoje české armády a hlavní úkoly ozbrojených sil. I na to navazuje rozhovor s plukovníkem Hrabcem, který hovoří o dosažení plných operačních schopností Teritoriálních sil k 1. 1. 2025. V tomto horizontu jsou plánovány další kroky optimalizace mírové organizační struktury velitelství, KVV i teritoriálních jednotek AZ, pokračování výstavby míst velení, doplnění štábů a jednotek vojenskými profesionály i vojáky AZ.

Představíme si detailněji jeden z mnoha produktů, který slouží Armádě České republiky, lehké obrněné vozidlo průzkumné IVECO LOV-Pz i jeho další varianty, na nichž se podílel svým technickým know-how Vojenský technický ústav, který má ve svém portfoliu mimo jiné i dálkově řízený prostředek Taros 6×6.

Vojáci nově k puškám CZ Bren 2 v kompletu „fasují“ i nový, taktický bodák MK.I, který svojí konstrukcí a variabilitou, včetně možného použití příslušenství v podobě pilníku a pilky, dokáže i nahradit již letitý nůž UTON vz.75. Představení taktického bodáku se ujal přímo major Roman Hippík, autor konstrukce bodáku, ale i většiny nožů používaných v ozbrojených složkách ČR.

V tomto a následujících devíti číslech A reportu je pro vás připraven seriál o tom, jak předcházet specifické pracovní zátěži.

V A reportu se budete také nově setkávat se sportovci, trenéry a přípravnými týmy z ASC Dukla. Na pěti stránkách na vás čekají nejen informace o přípravě a účasti na českých i světových soutěžích, ale dozvíte se řadu informací ze zákulisí sportovního dění.

Zdroj: amy.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 15. úno 2022 17:48 #14705

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A - REPORT 02/2022

Nový A report přináší rozhovor s ministryní obrany Janou Černochovou.

mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodaj...-cernochovou-233501/

V únorovém čísle resortního časopisu A report uvádí ministryně obrany Jana Černochová své Desatero pro obranu, které představuje priority v oblasti rozpočtu, modernizace AČR, ale i navýšení rozpočtu a počtu komunitních center pro válečné veterány. Dále jsou zmíněny náborové cíle, ale i potřeba realistického plánování a a zrychlení a zjednodušení akvizičních procesů.

V článku Mezi třemi kontinenty redaktoři představují specialisty z Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč, kteří zajišťují opravy techniky i v zahraničních misích. A u techniky zůstaneme v ukázce schopností vojenských hasičů, kteří jsou schopni vyprostit vojáky i z těžké obrněné techniky.

Nový A report přináší rozhovor s ministryní obrany Janou Černochovou
A report přináší i podrobnosti k novému maskovacímu vzoru MAD21, který se hodí do města i lesa a je tak univerzálním řešením. Na jeho vývoji pracoval tým odborníků, včetně akademického sochaře Tomáše Chorého, který je dlouholetým vojenským fandou.

Další novinkou je puška pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS, která nahradí již letitou zastarávající pušku SVD Dragunov a SVDN-3 Tiger. První pušky již vojáci přebírají, celkově půjde o 350 kusů.

Letecká technika se nám představí v podobě ukázky generální opravy letounu L-410 a nahlédnutí pod pokličku více než roční náročné opravy, která prodlouží životnost na dalších 10 let, respektive 4800 letových hodin. A protože Vzdušné síly Armády České republiky postupně prochází modernizací, ruku v ruce s tím je třeba modernizovat i letiště. Ta se dočkají nového systému k zajištění spolehlivého a bezpečného přístrojového přiblížení letadel pro přistání.

Ondřej Klymčiw, účastník Rallye Dakar Classic s Vozem Škoda 130 LR hovoří nejen o tomto těžkém závodě, kde dosáhl skvělého umístění, ale také o své vášni pro staré vojenské vozy, které vlastní.

V A reportu mají své stálé místo záložníci, tentokrát představujeme majora Patrika Bastrňáka, který v armádě sloužil, po odchodu byl záložníkem a nyní se stal opět profíkem. Jak sám říká: „Chybělo mi nějaké zpestření a dobrodružství.“

V tomto a následujících deseti číslech A reportu je pro vás připraven seriál o tom, jak předcházet specifické pracovní zátěži.

V A reportu se budete také nově setkávat se sportovci, trenéry a přípravnými týmy z ASC Dukla. Na pěti stránkách na vás čekají nejen informace o přípravě a účasti na českých i světových soutěžích, ale dozvíte se řadu informací ze zákulisí sportovního dění.

Zdroj: army.cz
The administrator has disabled public write access.

ZPRÁVY Z ARMÁD 18. led 2022 16:33 #14590

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
A-REPORT 1/2022

mocr.army.cz/assets/multimedia-a-knihovn...-report/ar1_2022.pdf

První letošní A report přináší mj. rozhovory s oběma veliteli brigád

V úvodu lednového čísla resortního časopisu A report pozdravila ministryně obrany Jana Černochová zaměstnance resortu a Armády ČR a seznámila je se svými prioritami. V rozhovorech redaktoři tentokrát dali prostor velitelům, jejichž jednotky tvoří hlavní mobilní síly naší armády. Jaké úkoly obě brigády v letošním roce čekají a jak se budou modernizovat, o to se podělili velitelé 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády plukovník Jan Štěpánek a brigádní generál Petr Svoboda.

Z článku Armáda v roce 2022 se dozvíte, že letošek bude rokem výstavby schopností, modernizačních projektů i naplnění výzev v zahraničních operacích.

V reportáži z Hranic se dozvíte, jak to vypadá, když v kasárnách zazní signál oznamující požár a velitelství brigády je v plamenech. Samozřejmě se jednalo o cvičný poplach, o čemž ale věděla jen hrstka účastníků. Další reportáž vás zavede do Doupovských hor, kde probíhal výcvik žateckého 41. mechanizovaného praporu pod názvem Griffin III, který prověřil připravenost téměř čtyř stovek vojáků i techniky. O své tříleté zkušenosti v čele aliančního Výboru náčelníků zdravotnických služeb (NATO COMEDS) se podělil brigádní generál Zoltán Bubeník.

Ani tentokrát nechybí představení našich záložníků. Jedním z nich je četař Dušan Mařík, který pracuje jako montér leteckých interiérů, druhou je zdravotní sestra Petra Kurfiřtová z pěší roty KVV Liberec, která pracuje jako zdravotní sestra, a podělila se s námi o vlastní zkušenosti s „covidovou potvorou“, jak sama říká.

V tomto a následujících jedenácti číslech A reportu je pro vás připraven seriál o tom, jak předcházet specifické pracovní zátěži. Článek o pardubickém simulačním centru, které oslavilo deset let, zrekapituluje nejen dosavadní úspěchy, ale představí i další nové projekty, které nemají v Evropě přímou konkurenci.

V A reportu se budete také nově setkávat se sportovci, trenéry a přípravnými týmy z ASC Dukla. Na pěti stránkách na vás čekají nejen informace o přípravě a účasti na českých i světových soutěžích, ale dozvíte se řadu informací ze zákulisí sportovního dění.

ZDROJ:ARMY.CZ
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.256 sekund