Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Seskok prvý...

Seskok prvý... 23. čen 2019 12:46 #10125

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
PROSTĚJOV, 22. 6. 2019 - SESKOK PRVÝ..rotmistryně.

Již druhou adeptku prvního seskoku jsme doprovodili v předpisovém počasí na letiště PROSTĚJOV. Tentokrát jsme měli vlastního fotoreportéra. Tak KROK za KROKRM se podívejme, jak vypadá výstup "nováčka" do 4200 m a jeho návrat na zem.


Příprava:
The administrator has disabled public write access.

Seskok prvý... 23. čen 2019 12:34 #10124

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
PROSTĚJOV, 22. 6. 2019
The administrator has disabled public write access.

Seskok prvý... 24. čen 2018 07:49 #8036

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Je nezapomenutelným okamžikem každého, kdo se rozhodne... v šestnácti, devatenácti i ve věku, kdy spíše preferujeme pobyt v lázních.

23.červen 2018 byl obestřen MAGIÍ přicházejícího léta. Na letišti PROSTĚJOV, v jeho civilní části prosycen zvláštním FLUIDEM. Vstoupíme na travnatou plochu důvěrně známou. Do skupiny lidí, čekajících na START MAŠINY.

KOUZLEM se stanou všichni RODINOU, tykají si. Věk se nabalil jako padák do obalu...

Na informačním tablu šest plánovaných startů. Obloha s tu a tam prosvítající modrou. Začíná foukat!
Blízká skupina budov se starobylou, pestře pomalovanou ANDULOU! Rok výroby?, 1951. Počet vzletů?? Počet vysazených?? Kdo je pamětníkem?? Ale- pro padáky sportovců moc FOUKÁ!! Počkáme..

Vracíme se na stanoviště tandemových seskoků. Náš TANDEMOVÝ PRŮVODCE pan Radek CAHA - eleévka: paní Irena Spasová. Průvodce- kolem 35 let- na dotaz-zřejmě často opakovaný- více než 3000 !! seskoků, denně v sezónu 6-8 startů- víkendy na letišti.

Pečlivá, opakovaná kontrola postroje, před seskoková instruktáž. Záložní padák průvodce, trochu pobledlý obličejík babičky ve výsadkářské kombinéze.

Zadunění motorů a letoun, kdysi projektovaný pro skupiny hloubkového průzkumu se zmenšil do tečky. TAM, vysoko, se připravil na denní úkol. VPŘED!!

Najednou!! jedna tečka za druhou, jako zrnka do úrodné brázdy- pět, deset, patnáct vteřin a obloha se ozdobila obdélníčky různobarevných skvrnek. Vesele kroužily ve svíjející se smyčkách- spolu s tendemovými dvojicemi skákali i sportovci.

Doskoková plocha.

My, veteráni, odchovaní na padácích typu PD-47 s parakotoulem a modřinami od samopalů vz.58 s obdivem. Padáky neuvěřitlně malé, rychlé, nebezpečné při porušení techniky. Dopad na špičky!

Tandem: přistáváte na zadek, měkce, jako dosednutí do křesla.

Nadšení. Jásot. Blahopřání!!

Závěr:

Tričko s nápisem: Vyskočil jsem ze 4.000 m. A POTVRZENÍ, že tomu tak bylo...

Psal se červen 2018. ČAS: 09.14. Narodila se nová parašutistka.

POCITY NOVÁČKA:

Když se chlapi, paragáni Pavlové (Krahulík a Chmelík) ma střelnici "holedbali" jací jsou to "drsňáci", vzpomněla jsme si na jeden z oblíbených citátů z mého dívčího zápisníčku:

" NEBUĎ ŽENOU, KTERÁ POTŘEBUJE CHLAPA! BUĎ ŽENOU? BEZ KTERÉ CHLAP NEMŮŽE BÝT!"

To mi vydrželo až do letadla. Opětovné kontroly ústroje a "zasednutí" do klína TANDEMOVÉHO PRŮVODCE. A potom? PÁD, trhnutí, pohled na Prostějov, jak jej znají ptáci. Měkké dosednutí! Půjdu do TOHO znovu!!


Fotogalerie:

Atmosféra. Chlapík s Pavlem Chmelíkem... šest křížků, více jak šest set seskoků.. balírna padáků, přivítání se zemí, trofeje, letoun připravený ke startu ( můj!) i stařičká Andula, paragán Pavel Krahulík, aktivní - Pavel Chmelík - veterán, oba stejně nadšení---pohled do Anduly i na její řízení...
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.273 sekund