Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: JARNÍ DETOXIKACE A OČISTA ORGANISMU

JARNÍ DETOXIKACE A OČISTA ORGANISMU 21. dub 2023 15:31 #15813

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
DETOXIKACE A OČISTA ORGANISMU NA JAŘE?

Očistu organismu máme obvykle spojenou právě s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.
K dosažení trvalého zdraví je řízená vnitřní očista, která tělo zbaví nežádoucích a škodlivých toxinů. Jejich hromadění v orgánech a tkáních totiž způsobuje funkční poruchy a posléze vyvolává nejrůznější nemoci.

Pár tipů teď v dubnu:

1.) ulevte játrům a žlučníku – pomohou očistné čaje z ostropestřce a hlavně kopřiv
2.) zapomeňte na kalorie, nepočítejte je
3.) ráno se zahřejte – pokud snídáte potraviny chladné a vlhké povahy (jogurty, sýry, syrové ovce či ovocné šťávy nebo zelený čaj…) nebo naopak potraviny vnášející do těla oheň (káva či alkohol), pak obojí je špatně. Ideální jsou teplé obilné kaše z jahel, pohanky, rýže, či ovesných vloček nebo vývarové polévky. Pokud začneme den správně, můžeme pak zhruba od jedenácté do patnácté hodiny pozříti leccos nezdravého, aniž by nás to nějak poškodilo.
4.) zaměřte se na obědy - zařaďte do prostředka dne výživné jídlo bohaté na bílkoviny a zeleninu (čočková polévka, přírodní kuřecí steak, salát a podobně). Díky vhodné snídani a obědu máte velkou šanci na zdravé a rychlé spalování.
5.) poslední jídlo v 19 hodin – ale nemělo by se jít spát s kručením v břiše od hladu. To si raději dejte nějaký zeleninový salát...
6.) nezapomenout na svačinky během dne, jedna dopoledne, jedna odpoledne
7.) užívejme si čas jídla - mělo být především příjemné zastavení uprostřed dne. Občas si užijte i mlsání, ale nikdy si ho nevyčítejte! Každé sousto bychom měli 40x pokousat. Když to zkusíte i jen dvacetkrát, skvělé! Už v ústech nám totiž enzymy začínají štěpit sacharidy a bez dobrého rozkousání se jídlo špatně stráví.
8.) Zhluboka dýchat a vypnout břicho – při správném dýchání se nejen čistíme, ale získáváme energii

Stojí za to se zamyslet nad svým stravováním. A pro inspiraci doporučuji článek od Mgr. Podhorné.

nadeje-byliny.eu/magazin/podpora-zdravi/..._campaign=detoxikaceR/3
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.192 sekund