Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Cibule..recepty od babičky z Vidče

Cibule..recepty od babičky z Vidče 10. lis 2022 17:05 #15467

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Jednoduchá cibule - recept od bylinářky z Vidče:

Mě kolem cibule snad již nic nepřekvapí. Už léta jí totiž běžně používám a šířím recept stařenky z Vidče. Do hrnku na kafe dám větší půlku, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli, a zaliji jí čistou vařící vodou.

Až voda trochu vychladne, po cca čtvrthodině ji z toho "přelivu" vyndáme a o douškách, třeba i 2-3 hodiny ho budeme vlažný bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach. Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní. Urychlí i vyléčení případného zánětu hlasivek.Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření.

Pít vždy jen a jen vlažné a čerstvé, tedy právě mírně ochlazený přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávejte. Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající silice cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli jejich změřitelné stopy ještě i za 10 cm cihlovou zdi.

Mluví to jasně o její blahodárné a výjimečné agresivitě, ale asi i o celkové síle a účinnosti pronikat úplně vším. Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept naší staré bylinářky z Vidče.

Přeposláno R/4 (koluje po e-mailu)
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.159 sekund