Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: HŘEBÍČEK

HŘEBÍČEK 03. pro 2021 16:22 #14437

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
..A CO O NĚM MOŽNÁ NEVÍME.

Teď je jeho čas...

blíží se Vánoce, v rodinách se začíná péct vánoční cukroví, někde jsou, někde nejsou „Vánoční trhy“ ( možná pod názvem Farmářské ) a k tomu patří samozřejmě svařák… Do něj patří hřebíček. Proč se hřebíčku říká právě takhle, to je jasné na první pohled. Víte, že jde o usušený kalich i s poupětem rostliny hřebíčkovce kořenného?

V Číně ho znali už před 2500 lety, zachovaly se záznamy o obchodování s hřebíčkem a o jeho použití u dvora. Každý, kdo měl tehdy audienci u císaře, musel žvýkat hřebíček, aby císař nebyl pohoršen zápachem. Dováželi ho z Moluk, kde ho domorodci sbírali z divoce rostoucích stromů v džungli.

Pak tyto ostrovy objevili Evropané (začátek 16. století). A když zjistili, že toto koření, které mělo Evropě cenu zlata, zde roste na stromech, roztočil se kolotoč bitev, zastrašování a vypalování celých lesů.

Dnes se již naštěstí hřebíček pěstuje v tropech po celém světě a pěstitelé a obchodníci bojují jen cenou a kvalitou. Do Evropy doputoval hřebíček tedy z jižní Ameriky až před zhruba 500 lety a podobně jako skořice byl vyvažován zlatem.

Pěstování hřebíčku není zase tak jednoduché. Hřebíček se totiž sklízí jako poupata těsně před rozkvetením. Poupata se každým dnem zvětšují, obsahují více silic a samozřejmě nabývají na ceně. Jakmile však hřebíček rozkvete, ztratí svoji cenu. Že je vysoké kvality, to poznáte podle hnědého těla a světlé hlavičky – pokud je tmavá, hřebíček vyhoďte, bude hořký. Prodává se celý. Namletý jej seženete také, ale nebude mít už tu vůni.

Má nasládlou chuť, která se postupně změní na hořkou. Zapíchnutý do půlky cibule vylepší vařenou rýži, je součástí indické směsi kari i oblíbeného perníkového koření. Aroma si spojujeme s babiččiným jablečným a hruškovým kompotem.

Odpradávna se také věřilo, že má afrodiziakální účinky, proto ho novomanželky přidávaly svým mužům do jídla před svatební nocí.

Hlavní složkou hřebíčku je fenolická sloučenina eugenol, ta má antiseptické účinky. Hřebíčková silice je ideální do aromalamp – v období chřipek důkladně vyčistí vzduch v místnosti, dezinfikuje dýchací cesty a pomáhá od štěkavého kašle. Zřejmě i z tohoto důvodu se v dávných dobách využíval k ochraně dětí, kdy se zavěšoval nad jejich postýlky.

V lidové medicíně byl hřebíček nejčastěji využíván v souvislosti se zuby – žvýkejte ho při akutní bolesti chrupu, proti paradentóze denně zkuste masírovat dásně tamponem namočeným v tinktuře. Když lžičku alkoholové směsi přidáte do 2 dl vody, vznikne léčivá ústní voda. Tou se má kloktat při bolestech krku i pro lepší dech a dezinfekci ústní dutiny.
Hřebíčkovým „čajem“ si vyplachujte ústa po extrakci osmiček. Snižuje a odbourává bolest.

Výborné účinky hřebíčkového oleje byly zaznamenány i v boji proti střevním parazitům – doporučuje se přidávat lžičku do snídaňové kaše, a to vždy tři dny po sobě, pak stejný čas udělat přestávku. Po měsíci užívání bychom se měli zbavite nepříjemností. Olejem můžete i úspěšně masírovat postižené klouby – zvláště při revmatoidní artritidě nebo klasické artróze. Pokud si tímto obohaceným olejem budete pravidelně potírat pokožku obličeje, měl by se aktivovat vnitřní kolagen, tím se zpomalí tvorba vrásek.

Další účinek je močopudný. Zlepší trávení a sníží žaludeční vředy. I to dokáže hřebíček regulovat. Zvyšujte totiž sekreci trávicích enzymů, což předchází poruchám jako je zácpa a zažívací potíže. Olej v něm obsažený také pomáhá proti nadýmání a bojuje s bakteriemi.

Naši předkové si žvýkáním hřebíčku zajistili zdravé dásně. Spoléhali na něj také při onemocněních jako jsou afty. Žvýkání hřebíčku také pomáhá zvyšovat chuť k jídlu a snižovat stres.

Další využití hřebíčku – zlikvidujete šatního mola. Dejte do prodyšného sáčku na stahování pár kousků hřebíčku a zavěste na ramínka s vlněnými oděvy.

Máte doma nechtěné rybenky? Dejte podél zdi do plátěného sáčku směs hřebíčku, bobkového listu a skořice. Rybenky už nebudou.

Hřebíček na 100g váhy obsahuje 13g tuků, nasycené mastné kyseliny 4g, trans-nenasycené mastné kyseliny 0g, cholesterol 0, sodík 277mg, draslík 1020g, sacharidy 66g, vláknina 34g, cukr 2,4g, bílkoviny 6g, dále obsahuje vápník, železo, vitamín B6 a B12, vitamín C a D a také hořčík.

Hřebíčkovec kořenný je strom, který má kuželovitý tvar a může dosáhnout výšky až 12 m. Ve volné přírodě dosahuje věku až 400 let.

A na závěr – doporučení pro vůni doma, pro zkrášlení a také třeba pro zábavu s vnoučaty – tohle dělají skvělé babičky a dědečkové: cs.hobbygaiety.com/10806154-how-to-make-a-pomander

R/3
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.148 sekund