Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: KDOULE

KDOULE 15. říj 2021 10:24 #14238

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
KDOULOŇ A JEJÍ KDOULE

Kdoule patří mezi méně známé druhy ovoce a zároveň právě tyto dny jsou ideálními pro jejich sklizeň. Je to možná poslední ovoce, které můžeme zpracovat na velmi aromatické džemy a marmelády. Pronikavě voní i přes slupku a naše babičky si je často dávaly do šatníků, aby provoněly prádlo.

Maličko připomíná sladkou a velmi intenzivní vůni hrušek a jablek dohromady. Jedna kdoule umístěná v uzavřené místnosti, ji provoní zhruba stejně jako aromatická svíčka po pár minutách hoření. Jak jen její vůni využít v kuchyni? Kdoule je totiž zasyrova poněkud problematická, hořká a trpká a také tvrdá.

Kdouloň obecná pochází ze střední Asie. Jako ovocná dřevina je oblíbena ve všech zemích jižní Evropy. Zvláště je rozšířena v listnatých lesích při kaspické oblasti, podobně jako mišpule německá. I když jde o teplomilnou dřevinu, roste dobře a pravidelně plodí i v našich klimatických podmínkách, zvláště na jižní Moravě a jižním Slovensku. Vykvétá později než ostatní ovocné stromy, koncem května a v červnu. Proto bílé až narůžovělé květy, které vyrůstají na koncích jarních výhonků nebývají poškozovány pozdními jarními mrazíky.

Kdoule znali už staří Řekové, kteří je zasvětili bohyni lásky Afroditě a konzumovali je jako afrodiziakum.
Během Yom Kippur v synagogách někteří věřící vytahovali z kapes kdoule kaštanové barvy a z plných plic k nim čichali. Tradičně se kdoule připravují hned po Rosh Hashana, novém roku, který je 10 dní před Yom Kippur. Kdoule se obaluje drceným hřebíčkem a překryjí se vlhkými utěrkami. Co 2 dny se pak obracejí tak, aby se jejich celý povrch zabarvil od hřebíčků dohněda. Kdoule v tento postní den utiší hlad věřících...viz Wikipedie.

Kdoule patří mezi ovoce, které velmi snadno želíruje a dokonce se z nich dělá čiré přírodní želé. Dále v těchto tvrdých žlutých plodech najdete zhruba 10% cukrů, provitamín A, vitamín C, všechny skupiny vitamínů B, vonné silice, trpké třísloviny a kyseliny. Z minerálních látek potom draslík, vápník, železo, měď, fosfor a zinek.

ÚČINKY ROSTLINY:
- kašel
- vysoká hladina cholesterolu (LDL)
- stabilizace glykémie (prediabetes, diabetes)
- kůže - praskliny, omrzliny, popáleniny
- trhliny prsou kojících matek
- vlasy - zlepšení stavu a v minulosti k výrobě pomády
- bolesti břicha (ve formě likéru, marmelády, apod.)
- průjem - antidiaroikum, protiprůjmový účinek
- stomachikum - podporuje trávení
- tonikum - posilující organismus

Sušička? Klidně můžeme kdoule rozkrájet na tenké plátky a v sušičce usušit při 40 – 50 °C. Oříškem ovšem bude najít dost ostrý nůž na tvrdou dužinu. Můžete využít také kráječe nebo se pokusit lupínky kdoulí nastrouhat na struhadle. Budou tak usušené dříve. Nejprve je ale namočte do vody s citronovou šťávou, tím zabráníte zhnědnutí.
Z kdoulí lze připravit marmeládu, také dětskou přesnídávku, lze je po uvaření do měkka zavařit jako kompot. Na Balkáně se podávají vařené horké s ovčím a kozím sýrem.

Kdoule je báječná i pro pleť. Šťáva z čerstvých kdoulí je výborná na potírání pleti, stahuje roztažené póry a vyhlazuje vrásky.

My jsme na Moravě, takže po destilaci tady můžeme mít Kdoulovici, která má kolem 45-48°.
Z toho co je v běžném stavu nepoživatelné, vzniká chuťová nádhera. Kdoule vám totiž ukážou celou svou krásu až po destilaci – chuťový mix mezi jablkem a hruškou doplněný o neuvěřitelně líbivý citronový tón. Pro zdraví a pro radost...Kdoulovice se dá i koupit od soukromého výrobce ( Žufánek ), ale 0,5 litru vyjde kolem 450 Kč!

Pokud kdoulím stále nedůvěřujete, tak je využijte třeba jako půvabnou dekoraci. Stačí, když je nakrájíte na tenká kolečka a necháte usušit. Plátky kdoule pak o Vánocích mohou zdobit adventní věnec, sváteční stůl nebo i stromeček. A samozřejmě i provoní domov příjemnou vůní.

My jsme minulý týden sklidili ze dvou stromků, které mají 5 let, dvě bedničky – stejný podíl šel do kompostu. To byly kdoule posbírané ze země, částečně nahnilé. Letos je skutečně podivný rok...Po zkušenosti s marmeládou budeme tentokrát sušit, protože křížal máme málo. A v zimě si budeme dopřávat lupínky kdoulíky.

r/3
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.140 sekund