Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: NOVÁ COVID OČKOVACÍ CENTRA - ZLÍN+VIZOVICE

NOVÁ COVID OČKOVACÍ CENTRA - ZLÍN+VIZOVICE 20. zář 2021 17:19 #14143

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Už dnes se spustí registrace k očkování třetí dávkou.

Už ode dneška je otevřena registrace k třetí očkovací dávce proti covid-19. Podmínkou je 8 měsíců od podání poslední dávky.
Třetí dávka očkování je doporučená hlavně seniorům, chronickým pacientům a zaměstnancům ve zdravotnictví a sociálních službách. Přes centrální registrační systém se můžou registrovat zájemci, kteří poslední očkovací dávku dostali nejméně před 8 měsíci.

„Třetí dávky se budou zatím aplikovat v nemocnicích. Výzvu k přeočkování obdrží lidé z ohrožených skupin prostřednictvím SMS. Díky očkování teď nemáme zahlcené nemocnice s vážnými případy covidu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Ve Zlínském kraji je s covidem hospitalizováno 11 osob. V Krajské nemocnici Tomáše Bati lékaři pečují o 9 z nich, další 3 jsou v péči zdravotníku ve Vsetínské nemocnici. Jde převážně o pacienty starší 70 let.

Očkování probíhá v 11 očkovacích centech ve Zlínském kraji, z nichž v 9 si můžete nechat podat vakcínu i bez registrace. S očkováním pomáhají i mobilní týmy a praktičtí lékaři. „Na praktické a pediatrické lékaře jsme schopni doručit i minimální množství vakcíny, jsme v tom jediní v republice. Děláme to proto, aby praktici a pediatři mohli s očkováním maximálně pomoci. Za to jim patří velké poděkování. Ve Zlínském kraji naočkovali v poměru vakcíny nejvíce v našem kraji z celé České republiky,“ doplnil hejtman.

Nutno také dodat, že k 15. září bylo ve Zlínském kraji naočkováno přes oběma dávkami 300 127 osob.

Zdroj:zlin.cz
The administrator has disabled public write access.

NOVÁ COVID OČKOVACÍ CENTRA - ZLÍN+VIZOVICE 22. srp 2021 05:43 #14007

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Mobilní očkovací týmy se rozjedou po Vsetínsku

VSETÍNSKO – Zlínský kraj chce zpřístupnit očkování proti covidu-19 i pro lidi, kteří mají komplikovaný přístup do očkovacích míst. Mobilní týmy se tak rozjedou po Vsetínsku.
Do okolí Vsetína se rozjedou mobilní očkovací centra. Mají zpřístupnit očkování lidem, pro které je cesta na již zřízená očkovací místa komplikovaná. Pojízdné očkovací stanice se tak objeví v Rožnově pod Radhoštěm, Prostřední Bečvě, Karolince a ve Valašských Kloboucích.

„Chceme tímto dostat očkování k lidem, kteří se nemohou z nějakého důvodu dostavit do očkovacích míst. Domlouváme spolupráci s mobilními očkovacími týmy, které v příštích dnech vyrazí do vzdálenějších obcí v kraji. Půjdeme do míst, kde máme nejmenší proočkovanost. Nerad bych se dočkal opětovného zavírání škol. Každý si musí uvědomit, co je ve hře,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Už v pondělí 23. srpna se mobilní očkovací stanice objeví v Prostřední Bečvě na obecním úřadě od 9.00 do 11.00 hodin. Ve stejný den se bude očkovat i Rožnově pod Radhoštěm na Masarykově náměstí od 12.00 do 15.00 hodin. V úterý 24. srpna se pak můžou naočkovat zájemci v Karolince na Radničním náměstí od 9.00 do 12.00 (podle zájmu i do 14.00). A posledním zatím domluveným očkovacím místem budou Valašské Klobouky, kam přijede stanice na Masarykovo náměstí ve středu 25. srpna od 9.00 do 12.00 hodin (podle zájmu i do 14.00).

„Další termíny a místa ještě domlouváme. Chystáme také otevření nových očkovacích míst, ve kterých by se zájemci mohli nechat očkovat bez předchozí registrace. Usilujeme o co nejvyšší proočkovanost v kraji, protože jen tak můžeme předejít další vlně epidemie. Z údajů Ústavu zdravotních informací a statistik vyplývá, že mezi nově nakaženými covidem-19 jsou ze 70 procent právě lidé bez očkování,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

zdroj:zlin.cz
The administrator has disabled public write access.

NOVÁ COVID OČKOVACÍ CENTRA - ZLÍN+VIZOVICE 17. srp 2021 18:21 #13987

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ZLÍN

Ve Zlíně se očkování přesunulo zpět do Baťovy nemocnice.

ZLÍN – V pondělí 16. srpna zahájilo provoz očkovací centrum v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, které se sem přesunulo z velkokapacitního očkovacího centra v PSG aréně. Očkovat se zde mohou registrovaní i neregistrovaní zájemci.
Nově zřízené očkovací centrum v Krajské nemocnici Tomáše Bati se nachází v budově 1. pavilonu, který standardně využívá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati k realizaci zdravotnických studijních programů. „Poskytnutí prostor univerzity pro využití očkovacího centra bereme jako nedílnou součást naší spolupráce se Zlínským krajem s ohledem na potřeby obyvatel města a našeho regionu,“ řekl rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Přesuny a změny v rozvrhu v souvislosti se zřízením očkovacího centra se dotknou zhruba 400 studentů, jejichž výuka bude přesunuta do náhradních prostor. Přímo v očkovacím centru budou pak studenti vykonávat odbornou praxi. Smlouva o vzájemné spolupráci uzavřená za tímto účelem mezi UTB a KNTB předpokládá provoz očkovacího centra minimálně do konce ledna 2022.

Budova 1. pavilonu se nachází v blízkosti kožního oddělení, hned vedle silnice vedoucí Havlíčkovým nábřežím. Trasa k němu je vyznačena. Zájemci o očkování, kteří přijedou auty, mohou zaparkovat přímo u 1. pavilonu, kde je vyhrazeno 11 parkovacích míst. Očkovací centrum je v provozu denně od 8 do 18 hodin.

Ve zlínské nemocnici se mohou očkovat i neregistrovaní zájemci, ale pro hladký průběh bez čekání je vhodné registraci provést přes on-line rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR. Volné termíny na očkování jsou aktuálně od 2 do 7 dnů od provedení registrace.

zDROJ:zlin.cz

R/2
The administrator has disabled public write access.

NOVÁ COVID OČKOVACÍ CENTRA - ZLÍN+VIZOVICE 12. srp 2021 18:06 #13967

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ZLÍN, VIZOVICE

Ve Zlíně a Vizovicích vznikla tři nová centra, kde si můžete bez předchozí rezervace nechat udělat screeningové antigenní nebo PCR testy. Ve dvou z nich se brzy počítá také s očkováním bez registrace.

Společnost GHC Genetics a Jesenická poliklinika v rámci vzájemné spolupráce otevírají tři nová testovací centra. Jedno se nachází v obchodním centru Zlaté Jablko, další v Centro Zlín v Malenovicích a třetí ve Vizovicích v centru města. Ve spolupráci se společností ZORMA se bude dále provádět očkování v Otrokovicích v areálu firmy Continental.

V obchodním centru Zlaté Jablko bylo testovací centrum otevřeno už 4. srpna. Otevřeno je každý den od pondělí do neděle od 8:00 do 20:00 hodin a lidé sem mohou přijít bez předchozí rezervace. Ještě v srpnu zde bude rovněž možné nechat se bez registrace naočkovat vakcínami Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTECH a Jannsen od firmy Johnson & Johnson. „Chtěli jsme lidem vyjít vstříc, aby tyto nezbytné zdravotní služby měli tam, kam často chodí, a ušetřili tak jejich drahocenný čas. Zároveň jsme se rozhodli propojit oba důležité úkony v souvislosti s onemocněním covid-19, tedy jak testování, tak i očkování,“ uvedl k otevření centra majitel společnosti provozující testování Milan Plesar. Na místě je rovněž možné nechat si udělat testy na přítomnost a hladinu protilátek. Tento test je určený pouze pro samoplátce, výsledky jsou dostupné do 15 minut.

V pátek 13. srpna zahájí ve stejném konceptu svůj provoz také testovací místo v Malenovicích v OC Centro Zlín. Otevřeno zde bude od pondělí do neděle od 9:00 – 20:00 hodin. Odběrové místo bude umístěno přímo v obchodním centru, nahradí tak stávající místo na venkovním parkovišti.

Testovací centrum ve Vizovicích je lidem k dispozici od 10. srpna přímo v centru na Masarykově náměstí. Provozní doba testovacího místa je od pondělí do pátku vždy od 8:00 – 11:00 a od 14:00 – 18:00 hodin. Také zde se kromě současného testování antigenními a PCR testy počítá s očkováním.

„Věříme, že lidé uvítají rozšíření sítě očkovacích a testovacích center ve Zlínském kraji a že tak sami aktivně pomohou svým přístupem k zamezení výskytu případných ohnisek, které nelze na podzim zcela vyloučit. Jsme přesvědčeni, že aktivní přístup k celé pandemii je nutné na regionální úrovni řešit právě nyní, kdy jsou počty nakažených nízké a kdy tak máme prostor udělat maximum, aby to tak i zůstalo,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Michal Mikšík.

r/2
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.195 sekund