Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ČÍNSKÁ MEDICÍNA - HLÁVKOVÝ SALÁT

ČÍNSKÁ MEDICÍNA - HLÁVKOVÝ SALÁT 09. čec 2021 19:25 #13788

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Je nám horko?

Nepomáhá ani ledový nápoj, ani zmrzlina? Pomáhat nemohou...chladná energie zmrzliny a ledových nápojů oslabuje slezinu a stahuje tělo, což může vést k zadržování tekutin a horka uvnitř těla. Nechejme se inspirovat tradiční čínskou medicínou...Číňané dokázali jít ještě dál - to, co jíte, by se mělo přizpůsobit ročnímu období. To samozřejmě není žádná novinka. Vaše tělo si v létě samo řekne „o něco lehčího” a chuť na knedlíky si raději nechává na zimu. . Tradiční čínská medicína se totiž na jídlo nedívá z hlediska obsahu bílkovin, sacharidů a tuků a dokonce ani nepočítá kalorie.

Vystačí si s rozlišováním dvou protikladných a vzájemně se doplňujících energií jin a jang, s příslušností potravin k jednotlivým elementům (dřevo, oheň, vzduch, země, voda) a - což je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější - s termickým působením potravin.

Jak to funguje? Podle čínské medicíny můžeme potraviny rozdělit do tří skupin: na ty, které tělo zahřívají, na ty s ochlazujícími účinky a na potraviny neutrální. A překvapivě to vůbec nemusí souviset s tím, jestli je daná potravina sama horká, nebo chladná (například horký zelený čaj vaše tělo spolehlivě ochladí). Není náhoda, že právě v tomto období nám chutnají zelené saláty, brokolice, růžičková kapusta, grapefruity a další potraviny s hořkou chutí. Kromě nich nám v létě prospívají celozrnné obiloviny, listové saláty, červená řepa a další syrová zelenina. Nyní je v kurzu hlávkový salát. Pokud sklízíme vlastní na zahrádce, pak jde nejen o bio, ale superbio salát. Doporučuje se pravidelná konzumace. Proč? Listový zelený salát má spoustu vitamínů, minerálních látek a bonusů. Tak tedy:

* úžasný zdroj folátu (nepostradatelný vitamín pro nastávající maminky i ženy, které teprve těhotenství plánují ) - folát brání vzniku některých vývojových poruch plodu dítěte např. rozštěp páteře!!
* účinný zdroj beta-karotenu - chrání nás před degenerativními onemocněními (osteoporózou, ale i rakovinou)
*bohatý na zajímavé množství draslíku a hořčíku– důležité hlavně pro ty jedince, kterým kvůli nízké hladině těchto látek, přeskakuje tep srdce!!! – zařaďte hlávkový salát do své zeleninové misky a srdce se zklidní
*dále také pokrývá nezanedbatelné množství sodíku a vápníku
*tak jako kamarád špenát obsahuje i železo pro anemické jedince
*a protože jde o listovou zeleninu, tak má na svědomí i velmi prospěšnou vlákninu (což je nezbytná součást zdravého jídelníčku, když potřebujete mít pravidelný peristaltický rytmus života.

Proč myslíte, že se všechny modelky místo klasického jídla cpou hlavně hlávkovým salátem? Protože hlávkový salát se z 90% skládá pouze a jen z vody, a proto obsahuje velice málo kalorií. Je tedy velice oblíbený při redukčních dietách.

Další zajímavost = tmavé vnější listy hlávkového salátu obsahují až 50x více karotenu než světlé lístky.
…dle tradičního bylinkářství listy hlávkového salátu mají také uspávací účinky! Jedna velká mísa čerstvého salátu zklidňuje nervy a působí jako uspávadlo…

Pozor! Hlávkový salát patří společně s celerem řapíkatým k rostlinám, které nejvíce hromadí dusičnany a ty jak známo, rozhodně zdravé nejsou. Takže vypěstovat si vlastní salát a nebo kupovat od farmářů, kde mám jistotu, že nepoužívají dusičnany, ale pouze přírodní hnojiva.

Dnes existuje mnoho druhů salátu, ale nejznámější z hlediska nutriční hodnoty je kudrnatý salát, břišní hlávkový salát (ledový salát) a římský salát. Spotřební návyky těchto rodů se v jednotlivých zemích výrazně liší.

Denní konzumace salátu splňuje
a) 100% osvěžujícího účinného vitamínu A, který pokožka potřebuje. Navíc díky svému bohatému obsahu draslíku udržuje zdravý krevní oběh a dodává pokožce svěží postoj. Salát, který je také přirozeným zvlhčovačem, dodává pokožce lesk a vlhkost, která v zimních měsících schne a odlupuje se, otevírá póry.
b) snižuje hladinu cholesterolu. Vysoké hladiny cholesterolu LDL jsou škodlivé a mohou způsobit srdeční infarkt a mozkovou mrtvici.
c)obsahuje také vitamin K2, který může pomoci zvýšit hustotu kostí a zabránit osteoporóze. Je to ještě lepší než vápník.
Kromě tvorby a udržování zdravé kosterní struktury hraje vitamin K zásadní roli při srážení krve, hojení modřin, napomáhá kalcifikaci kosti a pomáhá předcházet mnoha onemocněním.
d) Kudrnatý salát vykazuje protizánětlivé vlastnosti, které mohou potlačit zánět. Bylo prokázáno, že výtažky z hlávkového salátu mají významný účinek na zánět vyvolaný lipoxygenázou a karagenanem.

Salát, bohatý také na vitamín E a C, regeneruje kožní buňky. Díky tomu je pokožka po mnoho let jasnější a živější.
V neposlední řadě je nízkokalorický, má téměř nulový tuk, kdy sklenice nasekaných salátových listů má pouhých 12 kcal! Salát také zrychluje růst vlasů a voda ze salátu vyživuje vlasové folikuly a chrání jejich zdraví. Poměr kyselin omega-3 k omega-6 v salátu je jedna ku dvěma. To je považováno za vynikající poměr. Salát také obsahuje lactucaxanthin, anti-diabetický karotenoid, který snižuje hladinu cukru v krvi a může být potenciální léčbou diabetu. To není všechno - obsahuje zeaxantin, super antioxidant, který zlepšuje zdraví zraku a bylo zjištěno, že brání makulární degeneraci související s věkem. Tmavě zelená zelenina, jako je salát, obsahuje lutein i zeaxanthin. Mnoho studií prokázalo význam luteinu a zeaxantinu pro zlepšení zdraví očí a prevenci katarakty a jiných očních chorob. Salát vykazuje také antimikrobiální vlastnosti. Candida albicans a jiné kvasinky byly při kontaktu s výtažky salátu úplně zdeformovány. Předpokládá se, že biochemické látky vykazují antimikrobiální vlastnosti, jako jsou terpeny, kardenolidy a glukanázy. Konec odborností a vědy. Prostě salátujte se denně, dokud to jde!

Na závěr recept na hlávkový salát trochu jinak než jen s nálevem sladkokyselým:
Zelné listy umýt a natrhat ( nemusím do sebe soukat velký celý list ), připravím si nálev voda, cukr, ocet, trochu citronové šťávy sůl, pepř. Nachystám si několik sroužků česneku a nakrájím trochu špeku ( asi hrst? ) nejlépe z Mangalice nebo domácí. Špek dám roztavit v kastrůlku, jak se začne škvařit, odstavím z plynu či elektrické plotýnky, dám do něj česnek, musí se míchat! - a přidám trochu připraveného nálevu. Nádherně to zavoní...tuto směs přidám do připraveného nálevu, promíchám a dám do mísy s připraveným salátem.
Tohle se v naší rodině dělá od roku 1976, tedy už od minulého století...po mé první návštěvě Paříže, kde jsem salát prvně ochutnala...

r/3
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.140 sekund