Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ZAČÍNAJÍ NÁM ZRÁT OKURKY

ZAČÍNAJÍ NÁM ZRÁT OKURKY 13. čec 2021 16:47 #13804

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
OKURKY..tentokrát od paní Z.M.

OKURKOVÉ "TŘINÁCTERO"

Okurky...
tohle jsem nevěděla... a přemýšlím, že celé ty roky dělám jen saláty s okurkami..
.
1. Okurky obsahují většinu vitamínů, které každý den potřebujete, jen jedna okurka obsahuje vitamín B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Kyselinu listovou, Vitamín C, Vápník, Železo, hořčík, Fosfor, Draslík a Zinek.

2. Odpoledne se cítím unavený, odložte kofeinovanou limonádu a dejte si okurku. Okurky jsou dobrým zdrojem vitamínů B a sacharidů, které dokáží poskytnout rychlý odběr, který vydrží hodiny.

3. Už vás nebaví zrcadlo v koupelně mlžit po sprše? Zkuste potřít plátek okurky podél zrcadla, odstraní mlhu a poskytne uklidňující lázeňskou vůni.

4. Kazí bašty a slimáci vaše záhony? Umístěte pár plátků do plechovky a vaše zahrada bude celou sezónu bez škůdců. Chemické látky v okurce reagují s hliníkem, aby lidem nezjistitelný pach, ale zahradní škůdci šílí a nutí je uprchnout z oblasti.

5. Hledáte rychlý a jednoduchý způsob, jak odstranit celulitidu před cestou ven nebo do bazénu? Zkuste na pár minut potřít plátek nebo dva okurky podél vaší problémové oblasti, fytochemikálie v okurce způsobují, že kolagen v pokožce utahuje, zpevňuje vnější vrstvu a snižuje viditelnost celulitidy. Skvěle funguje i na vrásky!!!

6. Chcete se vyhnout kocovině nebo hrozné bolesti hlavy? Snězte pár plátků okurky, než půjdete do postele a probudíte se osvěžení a bez bolesti hlavy. Okurky obsahují dostatek cukru, vitamíny B a elektrolyty pro doplnění základních živin, které tělo ztratilo, udržuje vše v rovnováze, vyhýbá se kocovině a bolesti hlavy!!

7. Chcete bojovat s tím odpoledním nebo večerním mlsáním flámu? Okurky se používají po staletí a často je využívají evropští pěstitelé, obchodníci a zkoumají rychlá jídla, aby zmařili hladovění.

8. Máte důležitou schůzku nebo pracovní pohovor a uvědomíte si, že nemáte dost času na leštění bot? Čerstvě nakrájenou okurku přes botu, její chemie zajistí rychlý a odolný lesk, který nejen skvěle vypadá, ale i odpuzuje vodu.

9. z WD 40 a potřebujete opravit pískací pant? Vezměte si plátek okurky a namažte ho podél problematického pantu a voila, vrzání je pryč!

10. Vystresovaný a nemáte čas na masáž, obličej nebo návštěvu lázní? Rozřezat celou okurku a umístit do vařícího hrnce vody, chemie a živiny z okurky zareagují s vroucí vodou a uvolní se v páře, vytvoří uklidňující, relaxační aroma, které se projevilo snížení stresu v novém maminky a vysokoškoláci při závěrečných zkouškách.

11. Stačí dodělat pracovní oběd a uvědomit si, že nemáte žvýkačku nebo mátu? Vezměte si plátek okurky a jazykem na 30 sekund ho přitiskněte na střechu úst, fytochemikálie zabijí bakterii v puse zodpovědnou za způsobení špatného dechu.

12. Hledáte ′′ zelený ′′ způsob, jak vyčistit kohoutky, dřezy nebo nerez? Vezměte plátek okurky a namažte ho na povrch, který chcete čistit, nejenže odstraní roky poskvrny a vrátí zpět lesk, ale nezanechává pruhy a neublíží vám prsty nebo nehty, zatímco budete čistit.

13. Použít pero a udělat chybu? Vezměte vnější část okurky a pomalu ji používejte k vymazání psaní pera, skvěle funguje i na pastelky a fixy, které děti zdobily stěny!!Pošlete to dál všem, koho znáte, kteří hledají lepší a bezpečnější způsoby, jak vyřešit každodenní problémy života.

R/ZM
The administrator has disabled public write access.

ZAČÍNAJÍ NÁM ZRÁT OKURKY 02. čec 2021 16:52 #13764

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
Začínají nám zrát okurky...

Odkud se vzala ta naše oblíbená okurka setá? Jde o rostlinu z čeledi tykvovitých. Pochází z vlhkých a teplých krajů Indie a Číny. Její tmavě zelený plod známe jako okurku. Nářečně se též říká okurek, oharek nebo ogurka. Mezi základní druhy okurky patří okurka polní a okurka salátová. Okurky polní jsou s oblibou nakládané do sladkokyselého nálevu. Okurka má žlutozelený květ.

Okurky mají spoustu vitamínů a minerálních látek. Jen pozor, nejsou vhodné při onemocnění ledvin, žaludku, srdce a cév. Ale zase se využívají i v kosmetice na obklady a pleťové masky.

V ČR je zapsáno na 90 odrůd, z toho skoro polovina připadá na okurky salátové.

Co nám přinese konzumace okurek, nejlépe každodenní? Především je to podpora hydratace, eliminace toxinů, skvělý zdroj vitamínů, minerály pro pokožku, pomoc při redukční dietě, pomoc unaveným očím, stabilizace krevního tlaku, pozitivní vliv na vlasy a nehty, zmírnění bolestí kloubů, svalů a vazů, podpora pro zdravé ledviny, nižší hladina cholesterolu.

Z vitamínů jsou to A, B, K. Ty pomáhají podporovat imunitní systém, celkově imunitu a zvyšují v těle energetickou hladinu.

K minerálům, které dodají tělu, patří draslík, hořčík a oxid křemičitý.

Okurky urychlují metabolismus, tím jsou ideální při redukčních dietách.

Unavené a oteklé oči? Všichni známe přiložení plátku okurky na oko...

A co se týká ledvin, tak tady díky schopnosti snížit hladinu kyseliny močové, jsou pomocníkem pro zdraví ledvin.

Nezapomínejme ani na semena okurek - aby se snížila zácpa a zlepšilo trávení, konzumujte semena okurky s podmáslím nebo vyrobte tvaroh. Přidejte maximální množství semen okurky. Semena okurek obsahují mnoho fytoprvků, které zabraňují rozvoji rakovinových buněk. Denní příjem semen také reguluje činnost volných radikálů přítomných v těle. Semena okurek jsou jedlá semena, která obsahují vlákninu a minerály, ty vyléčí slabost těla.

Z pohledu tradiční čínské medicíny má okurka povahu chladnou, chuť mírně sladkou a vztah ke slezině a žaludku – podle některých zdrojů i k tlustému střevu a močovému měchýři ( pentagram ). Co to tedy znamená a jak se to dá využít? Tím, že má okurka chladnou povahu, bude nás přirozeně ochlazovat. Takže i když sníme okurku, která není z ledničky, budeme se cítit osvěžení a ochlazení. Syrová okurka nám pomůže proti letnímu vedru. Tím, že má vztah ke slezině a žaludku, ochlazuje především tyto orgány. Může pomoci zchladit i zánět v žaludku, ale měla by mít pokojovou teplotu. Studená okurka už je někdy pro žaludek příliš studená, oslabí Qi žaludku a těžko se pak tráví. Vzhledem k tomu, že má vztah také k tlustému střevu, může pomoct ochladit horko i tady, takže může být užitečná u horkých typů zácpy nebo průjmu. A stejně tak u kožních zánětů, které taky souvisejí s tlustým střevem. Například akné nebo spálení od sluníčka – tady můžete okurku použít buď vnitřně nebo i zevně – přiložit na postižené místo, aby se ochladilo a stáhlo ( poznámka – tohle platí o syrových okurkách ).

Jednotlivé rozdíly mezi okurkou kvašenou, zavařenou a salátem okurkovým:

a) „kvašák“ - povaha osvěžující až chladná, chuť kyselá, slaná, vztah hlavně k okruhu Dřeva a Vody (játra žlučník, močový měchýř, ledviny). Okurky jsou naloženy ve slaném nálevu (chladný, Voda) a postupně mléčným kvašením získají kyselkavou chuť (osvěžující Dřevo). Budou nás proto ochlazovat a doplňovat jin Jater a Ledvin. Kyselá chuť nás osvěžuje, stahuje Qi dovnitř, omezuje pocení, podporuje tvorbu tekutin a ochlazuje „horké“ povahy, které mají tendenci lehko vybuchovat. Takže nás může zklidňovat. Slaná chuť v rozumném množství podporuje ledviny, pomáhá k vylučování moči a stolice a rozpouští shluky, může tedy pomáhat například při zácpě. Ale pozor, když to se slanou přeženete, může působit opačně – odvodňovat tělo, poškozovat tekutiny, krev, a tím mimo jiné způsobit hypertenzi, zhoršovat mentální výkon a schopnost pružně reagovat. Pokud by tedy kvašáky byly moc slané, užívejte si je jen po malých dávkách.

b) okurkový salát má povahu osvěžující, chuť sladkou, kyselou, slanou, pikantní, vztah téměř ke všem orgánům vzhledem díky množství obsažených chutí, zejména pak okruhy Země, Dřevo a Kov. Okurkový salát nemá tak chladnou povahu jako samotné okurky, protože obsahuje i zahřívající ingredience – ocet, pepř, cibuli, cukr. Vinný ocet je méně zahřívající než klasický lihový ocet. Okurkový salát můžete použít na osvěžení a může být vhodný i pro ty, pro které mají samotné okurky příliš studenou povahu – například výše zmíněné bolesti žaludku z chladu nebo častý průjem či řídká stolice. V těchto případech by se ovšem neměl jíst okurkový salát vychlazený, měl by mít

pokojovou teplotu. Díky obsahu octa a koření může být také pomocí k lepší stravitelnosti těžších jídel, stejně jako zavařené okurky – ty jsou ale ještě teplejší.

c) okurka zavařená má povahu stejnou, ovlivní stejné dráhy, ale více orgánů. Je to dáno tím, že k okurkám přidáme lák, který obsahuje převážně zahřívající ingredience. Lihový ocet je výrazně teplý (teplý, Dřevo), koření (hořčičné semínko, skořice, nové koření, pepř, bobkový list, kopr) i křen, cibule a česnek jsou výrazně teplé (teplý, Kov), sladká chuť mírně zahřívá a sůl je v čínské medicíně považována za chladnou. Pokud by byl tedy lák více slaný, může být povaha celkově neutrální. Zavařené okurky budou vhodné na podzim a v zimě, protože nás mírně zahřejí. Syrové v tuto dobu vhodné nejsou, ty by nás zase příliš ochlazovaly. Zavařené okurky také mohou pomáhat lépe strávit těžší jídla, protože obsahují i chuť koření, které pomáhá k trávení. A také ocet, ten pomáhá rozhánět stagnující Qi a krev.

Okurky pomáhají játrům odstraňovat nečistoty, nahromaděné toxiny z krevního oběhu a čistí střeva. Díky vysokého obsahu vody pomáhá tělu, aby močí vyloučilo toxiny. Pití okurkové šťávy je v tomto případě nejvíce účinné a urychluje proces detoxikace.

Ještě perlička – okurka nás zbaví stresu a zajistí nám dobrou náladu. Bloudivý nerv (Nervus vagus) inervuje míchu do žaludku a funguje jako vysoce efektivní spojnice mezi žaludkem a mozkem. Úrovně probiotických bakterií, které se živí kyselými okurkami (a nejen jimi, samozřejmě) ve střevě, snižují dopad stresového hormonu kortizolu na tento nerv. Jinými slovy - pravidelná konzumace okurek vás prostě dostane do pohody.

Není tedy okurka jako okurka...jistě se bude hodit i nějaký ten recept na okurkový salát a na okurkovou limonádu...bude na Magii.

R/3
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.143 sekund