Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: MALÁ VELKÁ ŽENA

MALÁ VELKÁ ŽENA 02. čen 2021 14:01 #13599

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
Napsala Olga Friedrichová, R/7

Kamarádka MARTA ( u ženy se věk neuvádí, ale sedmdesátku oslavila již před několika lety... je člověk, který snad nikdy v životě nikomu neublížil. Byla vždy aktivní, sečtělá, nevynechala žádnou akci, výlet, galerii...vtipná, milá, obětavá!!! Prostě NEJ!

Marta je také členkou turistického oddílu- loni v září se vrátila z pochodu "krásami Krkonoš". Ještě večer jí nebylo dobře, v noci dostala vysoké horečky a ráno upadla do bezvědomí... odvezla ji "rychlá", naštěstí rovnou do Prahy na "Karlák"; začali ji léčit specialisté. Diagnóza : COVID a následné sraženiny krve; "mozková mrtvice", ochrnutí levé poloviny těla. Několik dnů ji udržovali v umělém spánku. Po probuzení si nic nepamatovala(jak říká), ale když si uvědomila, v jakém je "průšvihu", byl to šok. To si asi žádný, kdo něco podobného neprožil, neumíme ani představit.!! Důležité není to, co se člověku honí hlavou, důležitý je okamžik rozhodnutí... NEVZDAT TO!!!

Zotavila se, strávila řadu týdnů v nemocnici a na rehabilitaci v Kladrubech a? chodí! mluví! Obdivuji to, co dokázala. Už jsem ji potkala venku na procházce, vezla kočárek s dvojčaty (pravnoučaty) kolem potoka. Šli jsme proti ní s Milanem a ona na mně z dálky volal a já brečela radostí, že ji vidím. Moc jsme si neřekli,, pospíchala, děti se budily a říkala, "že ji to ještě tak rychle nejde", ale vyrazila jako střela. JE ÚŽASNÁ!! A vlastně vždycky byla. Když jsem se dozvěděla, co jí potkalo byla jsem v šoku, taková nespravedlnost.! Proč právě ONA? Ale jsem ráda, že si to vzala jako výzvu a nevzdala se... a také, že doktoři poznali, že stojí zato jí pomoci! Do KLADRUB by nějakou "lemru línou" nedoporučili a zvítězila!

Sešly jsme se včera, parta kamarádek, porvé letos v kavárně, tedy venku na parkáne u muzea. Marta mluví bez problémů, jen ruku má maličko nešikovnou...ale je to levá a ještě ji poctivě rozcvičuje- háčkuje; jen pletení jí zatím moc nejde-ale co dokázala? je neuvěřitelné !

JE TO POVZBUZENÍ PRO VŠECHNY, KDO MAJÍ PROBLÉMY!

Zajímavé a důležité je i to, co říkala o pobytu v Kladrubech. Jak tam každý myslí jen na jedno, na sebe, na to, aby se z toho nějak dostal, maká a je mu jedno, co myslí a říkají "politici"

JE TO SKUTEČNÝ BOJ! BOJ O ŽIVOT!

HRDINOVÉ NEJSOU JEN NA BOJIŠTI! Jsou i hrdinové všedních dnů.

Možná někomu tenhle příběh pomůže! Mně tedy určitě!

Olga F.
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.133 sekund