Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: ROK BUVOLA - čínský kalendář

ROK BUVOLA - čínský kalendář 10. úno 2021 15:17 #12909

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
Ve čtvrtek, 11.února 2021 začíná nový čínský rok - rok BUVOLA

Co přinese rok bílého kovového Buvola?

Starý čínský kalendář je kombinací solárního a lunárního kalendáře, měsíce jsou nastaveny podle cyklů Měsíce a roky se řídí podle slunečního roku. Hlavní aspekt čínského kalendáře je cyklus šedesáti let. Roky tohoto kalendáře jsou pojmenovány cyklem deseti Nebeských kmenů a cyklem dvanácti Pozemských větví. Jedenkrát za 19 let se synchronizuje kalendář čínský lunární s kalendářem juliánským.

Co jsou to Nebeské kmeny? Podle čínské teologie představuje pět prvků, tedy dřevo, oheň, voda, kov a země základní stavební kameny vesmíru.

Pozemské větve se váží k čínskému zvěrokruhu, který se skládá z dvanácti zvířat a ta symbolizují 12 let.Posloupnost dvanácti zvířat je následující – krysa (myš), buvol (býk), tygr, králík ( zajíc), drak, had, kůň, koza (ovce), opice, kohout, pes, vepř (prase).

Čínský solární kalendář je nejstarším záznamem času v lidské historii vůbec. Vznikl už ve třetím tisíciletí před naším letopočtem za vlády císaře Chuang-ti. Některé prameny uvádějí, že čínský kalendář je pravděpodobně ještě starší, tedy nejstarší na světě. Jeho základy jsou staré téměř pět tisíc let.

První čínský kalendář byl sestaven v roce 2637 před n.l., kdy se ujal moci už vzpomínaný legendární vládce Chuang-ti (Žlutý císař).

Podle čínského kalendáře a podle čínských tradic začíná rok 2021 dnem 12. února 2021 a tento rok bude vládnout bílý kovový buvol.

Ti, kteří v minulém roce měli finanční nedostatek, by se měli octnout v opačné situaci. A ten, kdo měl pracovní problémy, by si měl také polepšit. Rok 2021 by měl být velmi pozitivní pro znamení Opice a Kůň, podobně na tom dobře bude i Zajíc.

Čínský horoskop pro rok 2021 uvádí, že obecně by svět měl být ve větší harmonii sociální a také by měla přijít stabilita. Svět by měl být moudřejší. Každý jednotlivec by měl ve větší míře začít používat psychickou sílu, stabilitu a především moudro na to, aby konal dobro.

Na jednu stranu by měl být rok Buvola klidnější a jednodušší, údajně se spousta věcí vyřeší a to, co nás minulé roky trápilo, skončí nebo odejde. Zároveň ale všichni budeme více emotivnější a citlivější, bude na nás více působit stres a nátlak.

Doporučuje se hlídat se, abychom nekřivdili a neubližovali svým blízkým, rodině, známým, kolegům. Nic tento rok nebude zadarmo a nic nebude bez práce a námahy.

Planeta Venuše má letos za úkol napomáhat Buvolovi v oblasti citů, vztahů a vlastních emocí. Takže tento rok by každé znamení mělo být více tolerantní, dokázat být ohleduplné a emotivní vůči partnerovi. Když se to podaří, tak nastane ( měla by nastat ) harmonie i ve vztahu.

Rodina bude tento rok pro Buvola velice důležitá. Samozřejmě ale ta, kde nastane to vzájemné chápání, tolerance, ohleduplnost. Ne v rodině, kde se křičelo, nadávalo, osočovalo, vyčítalo a kde se stále křičí, nadává, osočuje, vyčítá. Buvol chce ticho a klid. Pak přijde harmonie.

Rok kovového Buvola byl naposledy v roce 1961. Rok 2021 bude plný aktivit, také práce na sobě, transformačních vlivů. Ty se odrazí v naší osobní oblasti, také v naší profesi, ve zdraví i oblasti rodinné. Je to rok budování, rozvoje a také nových začátků, které si musíme vydobýt, nic nepřijde samo a lehce.

Co se týká loňského roku a „pandémie“ ( nemá kritéria ani epidemie ), strachu, obav, nemocí, finančních ztrát, přerušení veškerého života jaký jsme znali – smířit se musíme s tím, že už nikdy nebude svět takový, jaký jsme znali a žili. Tento rok bílého kovového Buvola 2021 máme šanci naučit se vážit si nejen zdraví, ale veškerých i malých radostí života, práce, odpočinku. Jde o budování, rozvoj, nové začátky – nic totiž nepřijde samo. Bude to rok stále plný pravidel a omezení.

Doba nejistot a strachu pomine, ale jen u těch, kteří budou spoléhat sami na sebe a na svůj rozum.

Prvek kovu dodává znamení Buvola pevnost a sílu, kterou budeme všichni v novém roce potřebovat. Kovová tvrdost Buvola nepřipustí výrazné změny a nastolení chaosu, naopak zde bude snaha o to znovu nastolit rovnováhu a dodržovat pravidla. Lidé budou hledat a preferovat zdravý selský rozum, iluze opadnou a ti, kteří jim podléhali, dopadnou tvrdě na zem.

Důležité je ( a zdůrazňují to všichni astrologové ) nalézt vnitřní klid, potlačit ego a pýchu. Najít pokoru a pochopení, vrátit se z virtuálního světa zpět k přírodě, k jednoduchosti.

Podle čínského horoskopu bude rok 2021 nejšťastnějším pro muže a ženy narozené v roce Buvola, Hada, Kohouta a Krysy. Patří sem za poslední léta lidé narození v letech 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 a 2009.

Poznámka na konec – opakuje se po 60 letech rok bílého kovového Buvola, tak pro ročník 1961 je to významné po všech stránkách.

připravila R/3 paní Anna Burešová
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.141 sekund