Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: GRAPEFRUIT.

GRAPEFRUIT. 20. led 2021 10:56 #12807

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Ovoce, o kterém se mluví. Pomiňme informaci, že " pomáhá chránit proti rakovině, kardiovaskulárním chorobám a prodlužuje věk"..
zůstaňme na FAKTU, že grapefruit je citrusový plod, bohatý na antioxidanty; červený potom snižuje prokazatelně "špatný cholesterol" a že obsahuje nemalé množství vitamínu C.

V červených druzích grapefruitu najdeme i nemalé množství lykopenu.

O lykopenu dále:

LYKOPEN je červené, rostlinné barvivo s antioxidačním účinkem - je jedním z provitamínů A schopný absorbovat světlo. Obsažen je ve vodním melounu, rajčatech, šípku a červeném grapefruitu.
Má jako antioxidant ochranný vliv na lidské buňky, tkáně a orgány"... může přispívat ke snižování rizika kardiovaskulárních onemocnění, snižování hladiny cholesterolu v krvi, podpoře imunitního systému a ochraně kůže před negativním UV záření...

Jedna ze studií tvrdí, že působení anti oxidativního efektu může být i snižování rizika onkologického onemocnění, může působit příznivě na funkci prostaty.. ale také, že "u kuřáků se pozitivní vliv konzumace lykopenu může zcela ztratit (zdroj: celostní medicína.cz).

Sníst doporučených 12 rajčat, dobře zralých, v zimě, je problematické- ovšem je zde k dispozici lykopen z lékárny a třeba rajčatový protlak nebo rajčatový džus... vhodné je poté doplnit vitamin C..


zdroje: asi 15 pramenů.. zejména Celostní medicíny, ANDRT , Tomáš "Lypoken" dostupné 2012-07-20 přepracováno, upraveno, zkráceno - články nepřepisovány! R/1
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.152 sekund