Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: KORONAVIRUS

KORONAVIRUS 08. čen 2020 18:00 #11812

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
CO JE A NENÍ DOVOLENO?

Nařízení vlády se stále mění, aktualizují. Tento článek je užitečným pomocníkem k rychlé orientaci, co můžete dnes a co v dalších dnech. Podrobnosti se dočtete uvnitř článku.

- Již není povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích za předpokladu, že lidé dodrží dvoumetrové rozestupy. V uzavřených prostorech (obchody, úřady, MHD..) budou nadále povinné.

- Do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií můžete kdykoliv, již neplatí vyhrazený čas pro seniory.

- Posedět si můžete v restauraci jak na zahrádce, tak nově i ve vnitřních prostorech. Při konzumaci jídla a pítí nemusíte mít roušku. Vnitřní prostory podniků se nesmějí využívat od 23. hodiny do 6. hodiny ranní. Od 8. června mohou být zahrádky v provozu i po 23. hodině.

- Česká pošta má již běžnou otevírací dobu. Je zrušeno časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let a držitelů průkazu ZTP.

- Příbuzní již mohou navštívit seniory v nemocnicích a domovech pro seniory. Na návštěvu mohou i děti.

- Jsou povoleny hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s tím, že se jich bude moci účastnit nejvýše 300 osob. Od 8. června se počet osob navyšuje na 500.

- Mohou již otevřít hotely, venkovní kempy a další ubytovací zařízení, taxislužby, tetovací salony atd. Návštěvníkům se rovněž otevřely vnitřní prostory v zoologických, botanických a dendrologických zahradách a také na hradech a zámcích.

- Od 4. června se plně obnovil volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátil se ke stavu v době před pandemií koronaviru. Kontroly na hranicích zrušilo i Rakousko.

- Od 15. června se budou muset lidé na hrabnicích prokazovat testy na covid-19 při návratu z Velké Británie a Švédska. Naopak při návratu z Polska test povinný nebude a lidé nebudou muset ani do karantény.

ZDROJ:ZLISKYDENIK.CZ
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.134 sekund