Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Koluje po internetu

Koluje po internetu 21. úno 2021 05:04 #12999

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Porovnání americké a ruské vakcíny na Covid-19, mechanismy účinků i připravovaných vakcín...

Více zde: www.uspesna-lecba.cz/ockovani-vakcinami-...vakciny-na-covid-19/
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 09. úno 2021 19:12 #12903

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Ústavní svévoli se neustupuje, pane prezidente, pane premiére
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 06. úno 2021 05:09 #12878

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
KAPITALISMUS SKONČIL 1. 3. 2020!!!???

Vždy, když se něco nového rodí, je doprovázeno bolestmi. Tento proces však bude pro “některé” velice moc bolestivý, ne-li přímo smrtelný!

Naprosto jednoznačně to dokazuje nedávný “tah” Ruska a něco podobného nyní uskutečnila i Čína. Bude asi hodně zajímavé sledovat další vývoj. Že už nic nebude “dnes” takové, jaké to bylo “včera” je naprosto jednoznačné ...Před dvěma tisíciletími se udála obrovská změna, která významně zasáhla duchovní oblast života. Dnes se opět odehrává zásadní změna v lidské společnosti v oblasti organizace lidských vzájemných vztahů.
Každá společnost či civilizace má svůj počátek i konec, a to platí i pro současnou globální ekonomiku. Jedna éra končí ale druhá začíná. Nyní stojíme na prahu této změny. Přední světový egyptolog Profesor Bárta, zabývající se vzestupy a pády civilizací, nás upozornil na sedm zákonů rozpadu civilizace/společnosti:

1. Všechny společnosti a civilizace jsou konečné. Mají počátek a konec. Na jejich počátku i konci je konflikt.
2. Ke změnám dochází skokově. To, co změnu spouští zpravidla není hlavní příčinou změny.
3. To, co přivede společnost na vrchol, to ji i zahubí.
4. Každou společnost udržuje při životě funkční (i nepsaná) společenská smlouva mezi elitami a většinovou populací.
5. Každá společnost je založena na sdílených hodnotách a implicitním (podvědomém), resp. nekanonizovaném (nepsaném) právu, leadershipu (vůdcovství) a vizi.
6. Úspěch každé společnosti závisí na její schopnosti adaptace na vnější vlivy a měnícím se přírodním prostředí.
7. Každá společnost je omezena objektivně levnými zdroji energie.

Není pochyb, že takovou změnu prožíváme v těchto dnech. Krizi, které čelíme odstartoval virus neboli konflikt a označil nám konec a následný začátek celé nové epochy.

Jedná se o skokovou změnu neboli krizi pádu efektivity kapitálu, tedy toho, co tuto společnost dovedlo na vrchol. Kdybychom si prošli každý ze sedmi uvedených bodů, tak dospějeme k názoru, že se již všechny body naplnily nebo vyčerpaly.

Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Kapitalismus může fungovat pouze za předpokladu, že může neustále růst a expandovat. Planeta země však má své fyzické hranice, tudíž i kapitalismus při své expanzi na své hranice narazil. Ekonomové první krizi vyřešili uplatněním dalších druhů expanze – expanzí v kvalitě a v čase.

Snížení životnosti výrobků přinutilo lidi kupovat nové výrobky a spotřebitelský úvěr dovolil spotřebitelům pořídit si to, co by si mohli koupit až v budoucnu. Podnikatelé inkasovali zisky, které by také získali až v budoucnu. To nás přivedlo k masivnímu zadlužení obyvatelstva i států. Kapitalismus už nemá možnost další expanze. Navíc se dramaticky projevuje role fiktivního, spekulativního kapitálu. Spekulativní kapitál tvoří bankovní úroky a ničím nekryté peníze, přesněji řečeno bankovky, které jsou hříčkou v rukou spekulantů, bankéřů a lidí, kteří sice zákonnou cestou, ale bez jakéhokoliv krytí, tisknou obrovské množství peněz, za které si pak kupují hospodářské statky na jejichž vybudování bylo spotřebováno mnoho sil a prostředků běžných pracujících lidí.

Tito běžní lidé pak přichází o svůj majetek vytvořený prací a předávají ho spekulantům, kteří si peníze natiskli. Pokud je poměr spekulativního kapitálu k reálnému v poměru alespoň 1:1, tak je ještě dobře, ale po roce 1971 se tento poměr výrazně měnil ve prospěch spekulativního kapitálu a dnes je přibližně tento poměr 40:1. Je jasné, že EKONOMIKA takovýto nepoměr neunese a v důsledku spekulací končí!

Je třeba se vrátit nazpět k HOSPODÁŘSTVÍ. EKONOMIKA se nerovná HOSPODÁŘSTVÍ!!!
Dnes si tato slova zaměňujeme, a to je špatně.

HOSPODÁŘSTVÍ je vytváření hospodářských statků, tedy budov, mostů, silnic, továren, pěstování a chov zemědělských produktů, výroba potravin, výroba nejrůznějších výrobků a provádění služeb pro potřeby lidstva. Mezi tato hospodářská aktiva můžeme zařadit i intelektuální vlastnosti obyvatelstva, přírodní zdroje a schopnost (znalost) takové zdroje využívat atd.

V okamžiku, kdy hospodářské statky oceníme penězi a zahájíme sledování, srovnávání a hodnocení už jenom čísel (peněz) – nastává EKONOMIKA a hospodářské statky se nazývají kapitálem. Protože ekonomika už vyčerpala všechny možnosti expanze, nemůže dál pokračovat a spekulativní kapitál vyšrouboval dluhy do nesplatitelných výšek, je jasné, že kapitalismus splnil všech sedm bodů profesora Bárty a dostal se do polohy zlomu.

Coronavirus je oním startovacím prvkem, nikoliv příčinou pádu současné ekonomiky. Pád se týká EKONOMIKY, ale nikoliv HOSPODÁŘSTVÍ. Silnice, mosty, domy, továrny i znalosti zůstanou. Co se zhroutí je jejich finanční ohodnocení – tedy EKONOMIKA.

Jaké máme dnes možnosti.
Musíme pojmenovat základní problémy. Kapitalismus skončil 1.3.2020, kdy vir vstoupil do České republiky a spustil sérii změn.

Globální ekonomika není schopna reagovat na vnější vlivy a jednotlivé státy se začnou přebudovávat na lokální potřeby. Již dnes to vidíme v přímém přenosu. Struktura hospodářství se proto musí zásadně změnit. Není to nic neobvyklého, naposledy takovou změnou prošla Česká republika po 17.11.1989 z východní orientace na západní a nyní to bude na lokální. Lokální strukturou hospodářství se intenzivně zabývá USA. První krok musí být uvědomění, že automobilový trh se může zhroutit. Přitom na automobilovém trhu je české hospodářství založeno. S automobily se jezdí velmi málo. Podle statistiky automobily nejezdí a stojí na místě v průměru 95 % svého času. To znamená, že auta se v podstatě vyrábí pro skladování (tento sklad je držen úvěrem) a auta se skladují v ulicích našich měst, vesnic a domácností. Projeďte se Prahou, Brnem nebo Ostravou, kde parkoviště a ulice jsou jedním obrovským skladem aut.

Každá technologie, která má využitelnost 5 % je přinejmenším k zamyšlení, zda má smysl. Současná masová výroba aut nemá budoucnost! Osobní doprava se musí přeformulovat a výroba aut bude drasticky omezena – v podstatě už dnes výroba aut stojí. Co dělat ? Nic se neděje na lusknutí prstu ... Proto každou zásadní změnu předchází přechodné období. V našem případě v přechodném období je třeba provést následující změny:

1. Zastavit možnost nakupovat u nás hospodářské statky za spekulativní kapitál a zamezit vývoz zisku ze spekulativního kapitálu za hranice ČR (tj. zejména zisk bank a zisk zahraničních investorů).

2. Protože výkon hospodářství ČR, zejména při zkolabování automobilového trhu, poklesne cca na 50 %, tak bude nezbytné podržet lidi „nad vodou“ do doby než se hospodářství konsoliduje. Toto období překlene „základní nepodmíněný příjem“ pro všechny občany ČR vč. dětí, bez rozdílu.

3. Stát se ujme role hospodáře a bude úkolovat podniky pro přestavbu na produkty, potřebné pro vlastní spotřebu ČR, protože možnost dovozu čehokoliv ze zahraničí bude omezena, stejně jako export z ČR do zahraničí bude minimální.

4. Stát zajistí peníze pro tyto investice, které musí mít jasný smysl a účel. Tyto nové výrobny musí být maximálně automatizované a robotizované.

5. Není již cílem zaměstnat lidi, ale zajistit lidem všechno potřebné (střechu nad hlavou, jídlo, věci, kulturu atd.).

6. Práce nebude pro lidi nutností ale jen možností, jak si zvýšit svoje příjmy nad rámec základního nepodmíněného příjmu.

Svět se už nevrátí do starých kolejí! Žádný ekonom ani ekonomická rada nezastaví pád ekonomiky. V podstatě každý ekonom je příliš zatížen ekonomickými pravidly a má je takříkajíc "pod kůží". Takže vytvoření nového typu hospodaření s jinými pravidly nebudou dělat ekonomové, ale bude třeba najít někoho jiného - „hospodáře“.
Jenom dobrý hospodář může společnost vymanévrovat ze současné nastupující ekonomické katastrofy! Není třeba se bát základního nepodmíněného příjmu. Je to jednoduchý mechanizmus, který v této kritické době srozumitelně všem zabezpečí základní potřeby obyvatelstva. Přitom to bude vztah přímo občana se státem bez prostřednictví jakéhokoliv podnikatelského subjektu, tedy, občan nebude existenčně vázán na podnikatelský subjekt!

Ekonomický pád firem lidi přežijí a stát bude mít volné ruce pro přestavbu hospodářství pro produkci věcí potřebných. Podnik, který nebude mít budoucnost v novém hospodářském modelu, nechá stát padnout a do jiných firem může stát vstoupit. Třetí skupina to zvládne bez zásahu, přitom i tato skupina pocítí výhodu nepodmíněného příjmu. Spotřeba trhu bude podpořena a lidé nebudou ze strachu o budoucnost donuceni zavést extra úsporný mód, který by spotřebu dále zhoršoval.

Životní úroveň se může tímto opatřením částečně stabilizovat. Základní nepodmíněný příjem není žádný socialistický výmysl, ale mechanizmus, jak může stát jednoduše stabilizovat společnost a uvolnit si ruce krizového řízení při změně struktury hospodářství. Velká část obyvatelstva je už dnes placena ze státních prostředků. Nejenom důchodci, ale obrovská skupina státních, krajských i obecních úředníků, policie, armáda, školství, zdravotnictví (i to soukromé, je placeno ze zdravotního pojištění), dále část stavebnictví (z veřejných zakázek), sektor justice atd. Nepřímo jsou pak z jejich příjmů placeny nejrůznější služby jako nájmy, stravování, kadeřníci, dopravci i výrobci nejrůznějšího zboží. Ukazatelem objemu státních financí je „den daňové svobody“, který nám říká, že přibližně polovina příjmů všech obyvatel je odevzdávána státu, který tyto prostředky pak zpět rozděluje.

V případě dosavadního modelu ekonomiky, tedy „GLOBÁLNÍHO“ modelu, kdy velká část těchto prostředků od nás odcházela do zahraničí, protože postavení ČR bylo v jedné z podřízených globálních kategorií a přispívali jsme na životní úroveň výše postavených států, např. Rakouska, Německa, Belgie, Francie ...Přejdeme-li na „LOKÁLNÍ“ model hospodaření, pak všechny tyto prostředky anebo velká většina z nich zůstane doma! Jenom banky v cizích rukou odsávají od nás ročně okolo 200 miliard Kč do zahraničí! Úlevy na daních převážně zahraničním investorům představují dalších 300 mld. Kč! ČNB před několika lety odsála z našich peněženek přes 3.000 miliard Kč do zahraničí pod záminkou podpory exportu. Tedy přechodem na lokální ekonomiku vznikne v ČR úspora přes 1.000 miliard Kč ročně, a to je částka převyšující náklady na základní nepodmíněný příjem.

A TAKHLE TADY ŽIJEME ...
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 24. led 2021 12:45 #12826

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Kdo zaregistroval doménu Kalousek2023.cz? „Já, jen tak pro sichr,“ ozval se diskutér.

echo24.cz/a/Su6Aa/kdo-zaregistroval-dome...ame=hpfeed.sznhp.box

:ohmy:
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 17. led 2021 04:33 #12785

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Když se zahalují a bourají sochy
(Václav Klaus ml.)

Řeknu to rovnou, nesouhlasím ani s přímým vandalstvím (ničení soch), ani s
politickým vandalstvím.

Sochy jsou symboly. Sochy, které stojí desítky let, jsou odkazem naší
historie. Socha Ivana Koněva není oslavou konkrétní osoby, je především
oslavou vítězů 2. světové války a osvobození Československa. Je poctou
desítkám tisíc padlých. Desítkám tisíc prostých vojáků. Jen při závěrečném
postupu v květnových dnech padlo skoro 700 vojáků Rudé armády.

Nejsem historik, byť rád čtu životopisy. Milujeme generála Pattona
(osvoboditele Plzně), byť mu několikrát hrozil polní soud za jeho prudkou
povahu. Napadal v nemocnicích domnělé simulanty a Eisenhower ho (po jednom z
těchto incidentů) v roce 1943 na deset měsíců zbavil velení. Na Sicílii v
Acate Pattonovi vojáci zmasakrovali 72 italských zajatců a měl z toho velký
konflikt s generálem Bradleym. Ale to je přece úplně jedno. Máme Pattona
rádi – je symbolem vítězství nad nacismem, jeho socha není oslavou pruďase
Pattona, ale amerických vojáků – vítězů nad fašismem – a on byl jejich
velitel. Byl to výborný voják.

Koněv spolu s Žukovem byli oba ve Stalinově nemilosti – jakožto populární
maršálové a vítězní vojáci. Odvolaní a znovu ve vyšších funkcích až po
Stalinově smrti. Koněv předsedal soudu s vrahem a šéfem NKVD Berijou – jeden
z okamžiků, kdy odstartovalo Chruščovovo uvolnění režimu. Lze se dočíst i
to, že během invaze 1968 byl Koněv v penzi a roku 1970 odmítl dojet si od
Husáka převzít titul Hrdina ČSSR.

Ano, taky velel vojskům, která potlačila maďarské povstání. Asi to pro něj
nebylo z vojenského pohledu náročné, když přežil masakr u Vjazmy (1941),
zúčastnil se protiofenzívy u Moskvy 1941–42, krvavé kurské bitvy. Jako u
každého jiného smrtelníka jeho statečnost, krutost, dobré činy i ty špatné
zhodnotí někdo spravedlivější.

Jen na jedno bych se zeptal těch dnešních novodobých historiků. Když vězni v
Osvětimi slyšeli v lednu 1945 Koněvovo dělostřelectvo, přáli si, ať Koněvovy
jednotky postupují rychle, nebo by bývali byli radši, aby se obrátily
nazpátek a nemíchaly se do německých záležitostí?

Když Koněv zahájil útok na Berlín – bylo to dobře, nebo špatně? Vaši a moji
prarodiče a praprarodiče – vítali v květnu 1945 Koněva, nebo jim vyhovoval
K. H. Frank?

Asi víme, kde je pravda a kdo stál na straně dobra během zničující války,
že?

Vědí to i ničitelé soch. Jenže jako mnohokrát v minulosti, dnes nejde o
minulost. Jde o současnou českou politiku. Možnost beztrestně urážet všechny
lidi nepapouškující vládnoucí mantry. Když obdivujete Trumpa a Johnsona a
kritizujete čím dál bizarnější politbyro eurosojuzu – tak jste „proruskej“.
Vlastně se to hodí vždycky a místo všech argumentů.

Tak to řeknu taky rovnou. Václav Havel a Boris Jelcin podepsali v roce 1993
smlouvu o přátelských vztazích mezi ČR a Ruskem. Dosud platí. (Mimo jiné se
v ní zavazujeme k péči o vojenské hroby a pomníky.) A já patřím k těm, a je
nás v parlamentu i ve veřejnosti většina, kteří si nepřejí tuto smlouvu
ničit a eskalovat konfrontace. Není to v zájmu naší země.

Diskuse se okolo toho ještě povedou, ale ničitelé soch (jako vždy v
historii) vyhrávají nad těmi uvážlivými. Pro Rusy se svými miliony mrtvých a
obrovskou hrdostí na statečnost svých dědů – je útok na sochu oslavující
hrdinu 2. světové války podobný, jako by nám někdo rozkopal Husův dům v
Kostnici, protože to byl kacíř (z pohledu bavorských katolíků). Brali bychom
to jako zbytečný útok na něco z dávné historie, nenávistný akt.

Václav Klaus ml.

Ti kašpaři z Prahy 6 jsou ale na to ještě pyšní.
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 13. led 2021 06:08 #12760

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
Andreji, nás nekoupíš! Demisi!“

Podobná hesla vyřvával pražský kavárenský dav v posledním roce, kde se jen dalo. V jeho čele kráčeli ziskuchtiví neziskovčíci, agenti landsmanšaftu, šiřitelé Sörosových a Bakalových ideí, vítači, zkrachovalí (porno)herci, umělci všech ubohostí, devianti a další paraziti z nepotřebných neziskovek přisátí k rozpočtu státu, krajů či obcí.

A náhle – kde vzal, tu se vzal, na výlet se vydal pan Coronavirus. S potěšením zavítal i do České republiky, kde zprvu nenarážel na žádný odpor. Pak však došlo k vyhlášení nouzového stavu a začaly se zavírat penězovody.

A copak se nestalo! Nezávislí divadelníci, kteří tak zuřivě vedli svůj boj proti Babišovi, najednou žebrají, aby jim Babiš kompenzoval dopady z řádění coronaviru. Jelikož si neplatili sociální pojištění, prý teď nemůžou ani na pracák. Söros jim nejspíš přiškrtil kohoutky, když se teď nedá nikde vyřvávat, urážet vlast, šířit nenávist a rozbíjet společnost.

Jenomže dnes, kdy státní rozpočet dostává jednu ekonomickou ránu za druhou, nejde jen tak poskytovat mimořádné dotace někomu, kdo do státního rozpočtu nic nepřinesl, jen z něj vydatně chlemtal. Nutně by to bylo na úkor někoho potřebnějšího, kdo pro tuto zemi už něco vykonal a kdo je v nouzi mnohem větší.

Kdyby ovšem kavárna vyrazila do ulic, pečovateláků, nemocnic, vlaků, MHD a dalších veřejných prostor za účelem jejich soustavného dezinfikování, to by byla jiná. Nebo kdyby se neziskovčíci z Lékařů bez hranic hlásili na výpomoc do zdravotnických zařízení, třeba jen jako pomocné síly v kuchyních. A pročpak agitátoři Člověka v tísni nepobíhají po ulicích a místo žebrání o příspěvky nepomáhají nemohoucím lidem v tísni?

A copak dělají další politické neziskovky? Pročpak Minář, Bára Štěpánová a jejich smečka nejdou příkladem a netráví milion chvilek na venkově rozdáváním roušek s poučením, jak proti viru bojovat? Chtěli přeci jít v čele a strhnout davy, tak proč to nedělají? A kampak zalezli moralisté z Amnesty international, Evropských hodnot s porno Jandou, nebo havlisti s Halíkem v čele ?

Že by jejich nezištnost byla jen proklamací a morálka fejkem? Skutek jim nějak utek! Hned, jak se objevily první symptomy krize, zdrhli a vykašlali se na lidi, na jejichž blahu jim prý tak moc záleží. Pražská kavárna mohla být konečně jednou užitečná.

Jenže komedianti s ostatními chamtivými neziskovčíky zmizeli jak hraboši před poštolkami.

Propásli tak jedinečnou příležitost, aby ukázali národu, jak upřímně to s ním myslí a komu doopravdy slouží. I když – vždyť nám to vlastně ukázali!

A dokonale.

Nikdy nezapomeneme!
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 08. led 2021 05:51 #12745

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
BUDE SE TROUBIT?

07.01. 2021
Pavel Landa

V pátek 15. ledna ve 12.00 hodin budou uzavřeny přihlášky do výběrového řízení na místo hráče na křídlovku B k Ústřední hudbě Armády České republiky. Ano, je to tak, armáda si už nemůže sáhnout do řad absolventů kdysi vynikající Vojenské konzervatoře, založené po vzniku republiky v roce 1923; ta totiž byla rozkazem ministryně obrany č. 13 ze dne 18. dubna 2008 ke 31. srpnu 2008 zrušena. A tak jsou navždy pryč ony časy, kdy prý třeba většina hráčů na žesťové nástroje v České filharmonii byla „od vojáků“; bývali totiž výteční.

Takže se bude hledat trubač ve výběrovém řízení. Uchazeči mj. zahrají 1. a 2. větu Koncertu pro trubku a orchestr Es dur od Josepha Haydna s doprovodem klavíru, který si obstarají sami, a kdo obstojí, stane se vojákem z povolání. Se všemi jistotami v této nejisté době.

Předpokládejme, že muž nebo žena, vítěz onoho výběrového řízení, bude také umět pochodovat, nebo se to dokáže naučit a přispěje tak k rozptýlení naprosto mylného dojmu veřejnosti, podle kterého musí být dnešní vojenské hudby na hudební produkce dováženy a poté zas odváženy autobusy, jelikož prý neumějí pochodovat.

Je snad až symbolické, že armáda hledá výběrovým řízením – trubače. Vždyť ten přece k vojsku odpradávna patřil. Nemusíme sahat ke stratégovi von Clausewitzovi pro poučky o bezchybné komunikaci jakožto předpokladu řádného velení, abychom docenili roli trubačů coby významného prvku komunikace. Sbírka troubených signálů počínaje volacími signály jednotlivých pluků, přes troubené povely pro pěchotu či pro kavalérii, budíčkem počínaje a večerkou konče, taková sbírka by představovala docela objemný spis. A naší pozornosti by neunikla základní vlastnost oněch stovek troubených signálů, že se totiž daly zvládnout s jednoduchou trubkou zvanou polnice.

Vlastního trubače měly i nejmenší vojenské útvary, v rozměru armád šlo tedy o stovky, možná tisíce trubačů. Do rukou jim byla dána jednoduchá trubka bez jakýchkoli klapek, pístů, ventilů nebo hezky česky řečeno mašin, trubka, na kterou zacvičený voják zajisté nedokázal zahrát stupnici, nýbrž právě jen několik signálů složených pouze z takzvaných přirozených neboli alikvotních tónů. Téhle omezené možnosti si byli vědomi také autoři oněch stovek signálů a tak postůjme v obdivu k jejich obratnosti, s níž si s několika tóny, s jejich rozdílnou délkou a s mezerami (pauzami) mezi nimi vystačili.

To všechno je ovšem dávná minulost. V éře komunikace elektronické slouží dnes všechno tohle troubení ve všech armádách pouze k účelům ceremoniálním. Jen si všimněte onoho vojáka, který stojí sám za římsou památníku v Praze na Žižkově, pod mohutnou jezdeckou sochou husitského vojevůdce Jana Žižky z Trocnova, a troubí – probůh, snad ne na křídlovku B ?

Předpokládejme, že hlavní inspektor vojenských hudeb dohlédne, aby vítěz výběrového řízení na hráče na křídlovku B, ať muž či žena, měl také povinnost troubit na jednoduchou polnici při ceremoniálních příležitostech, neboť jen tak bude ceremoniím dáno co jim patří, totiž vzdána důstojná připomínka stovek, ba tisíců vojenských trubačů, z nichž nejeden padl v některé z nesmyslných válek v minulosti. S polnicí v ruce.
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 03. led 2021 13:21 #12727

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ÚVAHA REŽISÉRA TROŠKY

Ano, možná je to tím, že se vyrojilo obrovské množství hospůdek, kavárniček, barů, rychlého občerstvení, ať už se jmenují, jak chtějí, a najednou se všichni diví, že přijdou o výdělek. Jenže i toto je jeden ze zákonů kapitalismu – starej se.

Oni by chtěli kapitalisticky vydělávat, ale být socialisticky „chráněni“. Tomu se říká riziko podnikání, nebo taky zákon džungle. Přežije vždy ten nejsilnější a možná taky nejšikovnější. Není holt každý den posvícení, to se nedá nic dělat.

Ale jak říkám, až korona zmizí, bude zase dobře. A chodit poloprázdnou Prahou je radost. Člověk se může v klidu zasnít a na různá místa si dosadit postavy a děje z příběhů, které zná. Není to už jen o hádkách na sociálních sítích, situace ve společnosti graduje. Před týdnem se v centru Prahy konal protest proti „zmatečným“ vládním restrikcím“. Ten ale řada lidí odsoudila.

Mluví se o bezohlednosti vůči policistům, práci lékařů… jsou lidé bezohlední? Je podle vás v české společnosti jistá část, která se nyní chová zcela sobecky vůči starým a nemocným? Nebo jsou to lidé, kteří jen zoufale upozorňují na to, že další uzavírka by nás kromě svobod stála i celou ekonomiku? Všichni víme, že tato situace je zcela nová, nikdo netušil, jak bude covid- 19 útočit.

Nikdo nevěděl, jaký postup proti němu bude nejúčinnější, zkouší se za pochodu. Kdyby všichni ti, co neustále kritizují a zlehčují práci ostatních, zmlkli a šli něco dělat, udělali by nejlíp. Po bitvě je každý generál, jak se říká.

Teď můžou ukázat, jak a co by oni udělali líp než ti druzí. V nemocnicích nabírají brigádníky, dobrovolníky, každou pomoc. Kdyby jen vynášeli mísy, špinavé prádlo, vytírali chodby, ale to je pod jejich intelektuální důstojnost. A nakonec budou rádi, že jim pak někdo ve špitále přijde vyměnit prostěradlo a umejt prdel, omlouvám se.

Ano, jistá část společnosti se chová skoro neuvěřitelně. Mladí si myslí, že jsou neomylní, nenahraditelní, nesmrtelní. Stačí málo a pak vyděšeně zírají na to, co se jim to, chudáčkům, stalo, jim, pánům tvorstva! Jejich pohled na staré lidi je mylný, mají za to, že oni budou věčně mladí a krásní. Ale všeho do času, pokud se toho dožijí!

Už při takzvané první vlně se ozývaly názory, jak se společnost změnila, jak někteří mladí lidé neberou ohledy na starší a nemocné, zatímco kdyby covid více napadal mladé, jejich rodiče a prarodiče by udělali všechno pro to, aby je ochránili. Máte také ten pocit? A co to o naší společnosti po třiceti letech od sametové revoluce vypovídá? Máte pravdu. Je mnoho věcí, které jsme po revoluci neohlídali.

Zhlédli jsme se ve své nedočkavosti být hned západní ve „vzorech“, které na naši společnost neseděly. A tak jsme s vaničkou vylili i dítě. Každý začal být mistr světa, ve školách se rušily roky osvědčené osnovy, styl maturit, učňovské školy, zvláštní školy, bezhlavě se přejímalo všechno, co přišlo ze Západu, protože to bylo IN, zbytečně se experimentovalo, miliony létaly oknem ven. A to nejen ve školství.

Dneska máme armádu manažerů a inženýrů všeho možného, ale sežeňte dobrého instalatéra, zedníka, truhláře, hrobaře, to je čím dál těžší. Na jednoho zedníka dvacet manažerů, nagelovaných, navoněných. Samolibost, jedinečnost, egoismus. Jak na pracovišti, tak doma v rodinách. Ano, rodiče se postarají o svého potomka, pana inženýra, mnohdy mamánka, ale ten neví ani jak by uvařil zeleninovou polívku a dal obklad svému dědečkovi. Podle mého naše společnost zvlčila, ztratila své mantinely slušného chování, mezilidské vztahy berou za své, lidé jsou k sobě takoví, jací jsou. Podráždění, agresivní, zlí. Nelaskavá doba.

A bude hůř, velebnosti, jak říkala Cecilka (úsměv)
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 24. pro 2020 12:49 #12653

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
„Kilo kapra v Praze za 590 korun! Chápete to?“ Zoufalá čtenářka nám poslala účtenku i fotku


www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika...tenku-i-fotku-648293
The administrator has disabled public write access.

Koluje po internetu 20. pro 2020 10:04 #12628

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Offline
ISOPRONOSINE

Isoprinosine a jeho možnosti v prevenci a v léčbě akutní respirační virové infekce včetně COVID-19

www.email.cz/download/k/1NxzLMrU7XPi4DZ_...zdravotn%C3%ADky.pdf

Poznámka redakce - nelze ověřit
The administrator has disabled public write access.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.221 sekund