Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: JIRKA SVAČINA

JIRKA SVAČINA 06. lis 2019 14:18 #10829

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Fotografie...

K doplnění našich vzpomínek na staršího průzkumníka let 1963-1965 Jiřího SVAČINU přidali jeho kamarádi z roty "B"...

snímek 1- Pf z roku 2015 - Jirka stojí mezi dvěma veterány v modrém.. v pozadí legendární IL-14 ze kterého absolvoval desítky seskoků ve dne i v noci, zcela vlevo zavalený padák PD-47 s padákem záložním...Hlavní padák je zabalen na tvz. "nucené otevírání" pomocí výtažného lana

snímek č,2 v roce 2016 - rota byla ještě "při síle" žena na snímku je manželka bývalého poručíka Vojtěcha Kohouta, velitele 2.čety roty "B"... Jirku najdete v popředí vrtule pravého motoru...
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

JIRKA SVAČINA 05. lis 2019 17:50 #10824

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Starší průzkumník 2.skupiny roty "B" zvláštního určení. Cvičen na vysazení v Bavorsku. Určen ke zničení rakety dlouhého doletu s jadernou náloží.

Zničením rakety by sám ztratil dvacetiletý život. Zachránil by tisíce, desetitisíce či statisíce ŽEN, MATEK, DĚTÍ, příslušníků své VLASTI, svého NÁRODA...Po vysazení 600 km za frontu, by se NIKDY domů nevrátil. KAMIKADZE sedmdesátých let Československé socialistické republiky.

Svobodník Jiří SVAČINA:
voják s vysokou mírou INTELIGENCE, kázně a odpovědnosti. Nebál se skákat padákem- / třídní odznak výsadkáře/.. splnil náročná kritéria průzkumníka - odznak VZORNÉHO PRŮZKUMNÍKA..

/staršina roty rotný Pavel Chmelík/.

..." Jirko bol a vždy zostane mojím velkým priatelom. Stretli sme sa v rokoch 1963 -1965, kde sme spolu nastúpili k 2 rotě 7.výsadkového pluku zvláštného určenia.

Jirko bol člověk s vel'kou pokorou, bol nesmierne kludný a velmi rozvážny. Mal dar řeči, ked' rozprával
dal sa počúvat celů večnosť. Stretávali sme sa aj po 50- ti rokoch v Bielovicach. Naše priaťelstvo nekončí... Brázda Ján, Trenčín"

FOTOGALERIE:

obsahuje mimořádně!! cenný fotomateriál-prolíná se dětství a DOSPĚLOST MUŽE- splnil všechny své životní POVINNOSTI... /poskytnuto rodinou/.


"So smutkom přijímáme správu o smrti kamaráda, veterána: Zapal'ujeme sviečky a spominame. Vždy sa vedel výborně rozdělit o zážitky z našej zvlaštnšj služby.

Česť jeho pamiatke.

Marek Čík, starší průzkumník roty "B" VÚ 7374 Holešov- 1963-1965, nyní koordinátor života roty "B" po xx letech- současný "velitel roty B".
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

JIRKA SVAČINA 05. lis 2019 15:38 #10822

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Jirka Svačina, kamarád...
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.166 sekund