Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vývar z hovězích kostí

Vývar z hovězích kostí 24. lis 2021 12:51 #14407

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
Nákup potravin: 10.00

11.00 - 2 velké kosti morkové, jedno hovězí žebro, kosti na polévku - celkem asi 1.50. Kosti pečlivě omyty pod vlažnou vodou a maso z nic ořezáno /asi 30 dkg. Připravíme si je jako další večeři. Maso naloženo s lžící oleje do ledničky.

Kosti potřeny olejem a vloženy v pekáči do trouby. Trouba nastavena na 180 st. V té době příprava zeleniny a koření:

na vývar spotřebujeme všechnu "nehezkou" zeleninu, máme ji v ledničce. několik mrkví, petržel, kousek celere, dva slabé pórky, dvě cibule se slupkou v celku, asi 3-4 stroužky česneku, poslední oloupaný a nakrájený kedluben. Žádné strouhání!

Koření: dva lístky bobkového listu několik kuliček jalovce, nového koření, celého pepře a malou červenou pálivou papričku- kdo má rád...

13.00 kosti vyjmuty, jsou krásně hnědé, voní. Morek z kostí je podávám jako na zabijačce mozeček, se špetkou soli, čtverečkem měkkého chleba.. zážitek.

Hrnec naplněn asi do 3/4 studenou!!! vodou, když jsme na jeho zatím suché dno nechali "na sucho" prohřát koření a bokový list.

Do studené vody vkládáme kosti, v pekáčku nám zůstalo něco tuku, do vývaru nepřijde, pouze "vypláchnutý pekáč"... kosti se pokorně vnořily na dno. Přidáváme k nim zeleninu, NESOLÍME!!!!a nastavíme teplotu na polovinu. Nesmíse prudce vařit, jen mají stoupat ode dna bublinky a sem tam se "převali".. jako spáč v prachové peřině...

na povrchu se nám objevila první pěna. Pečlivě ji sbíráme a vyhazujeme. POZOR! Polévka se nesmí míchat ani přikrýt poklicí. Zakalila by se.. byla by to škoda...i když by se nic zase tak hrozného nestalo, zakalenou polévku nakonec můžeme vyčistit bílkem...

A začal onen velký tah...pomalu vaříme.

17.00 polévka je stále čirá, barvy mladého zlata, voní...některé kusy zeleniny se začínají potápět. maso z kostí se odlupuje.. my bez dalších zásahů vaříme...nyní je čas přidat lžíci octa, pomůže odloučit vzácné minerály.. nepřehnat to!!

18.00 vývar jsme odstavili do chladu přes noc se vším.. zeleninou, kostmi.. pokračovat ve finále budeme den další..

Provedeno, scezeno, ochuceno... skvělé! Zkuste!
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.138 sekund