Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zavařujeme cibulky.

Zavařujeme cibulky. 13. čec 2021 20:31 #13808

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Online
Cibulky sklizené za sucha ze záhonu (seli jsme je ze semen, jinak mohou do září dorůst velikosti konzumní cibule s vysokou mírou skladovatelnosti), oloupeme.

Fintou je loupat je od kořínků ke stopce- obráceně to jde také, ale...

Oloupené cibulky roztřídíme podle velikosti, naskládáme je čisté do zavařovacích sklenic a přidáme, pozor!! individuálně podle vlastní chuti: bobkový list (my si jej na zahradě sami pěstujeme- na zimu nutno přikrýt, ale pokud omrzne, vyraší znovu)...celý pepř, hřebíček, nové koření, někdo i hořčičné semínko a případně bylinky, jaké si sami na zahradě pěstujeme). Přidat můžeme kopr! to je "bomba", dává se i estragon.

Naplněné sklenice zalijeme sladkokyselým, horkým!

Poté je v zavařovacím hrnci sterilujeme asi 10 minut (podle velikosti) při 80 st.

Připravíme si utěrku, rukavice a vyjmuté horké sklenice otočíme dnem vzhůru do vychladnutí.

Nálev si připravuje každá rodina svůj, někdo si jej koupí v obchodě, ale běžně se připravuje tak, že na jeden litr vody přidáme 1/4 litru octa (my pouze Bzenecký nebo jablečný) nálev ještě používáme později na saláty, cca 120 g krystalu cukru, 30 g soli; nálev necháme jen krátce projít barem...

V obchodě se nakládané cibulky prodávají s druhem cibulky "perlovka"...my máme vyzkoušenou cibulku "červenou"... v nouzi jakoukoliv.

Spíše pro efekt prokládám do cibulky kousek mrkve.

R/1
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.138 sekund