Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: UNIVERSÁLNÍ VOJÁK.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 02. pro 2019 15:56 #10960

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
BAGRAM - PATROLA VOZIDEL MRAPJedním z úkolů českých vojáků v Afghánistánu jsou také patroly na vozidlech MRAP mimo základnu Bagrám. Příprava našich vojáků na různé bezpečnostní incidenty probíhá už v intenzivní přípravě na misi v České republice, ale výcvik v afghánských podmínkách pak probíhá na cvičném polygonu na základně Bagrám. Podívejte se, jak vypadá jeden z cvičných scénářů, kdy vojáci musí během patroly reagovat na odpálení improvizovaného výbušného zařízení pod jedním z vozidel. Součástí nácviku je i situace, kdy dojde ke zranění jednoho z členů posádky, je nutné mu poskytnout první pomoc a přivolat leteckou podporu. Neustálé drilování předepsaných postupů při výcviku jim zachraňuje jejich životy, pokud se do takové nebezpečné akce dostanou.

Zdroj: AČR
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 01. pro 2019 06:53 #10950

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Movember 2019

Zájemci z řad vojáků i občanských zaměstnanců 73. tankového praporu v Přáslavicích se letos poprvé společně zapojili do charitativní akce „Movember“, která má za cíl snížit úmrtnost mužů na rakovinu prostaty, varlat a pracovat v oblasti prevence sebevražd.

Více na cz.movember.com

Nadační fond spojený s „Movembrem“ jsme podpořili finanční sbírkou ve výši 2.704,- Kč. Všem, kteří jste přispěli, děkujeme.
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 29. lis 2019 14:50 #10939

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
RISKANTNÍ SLUŽBA PRO VYVOLENÉ: AMERICKÉ VS. NĚMECKÉ OSÁDKY BOMBARDÉRŮ (2)

www.stoplusjednicka.cz/riskantni-sluzba-...-osadky-bombarderu-2

R/6
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 25. lis 2019 15:27 #10922

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
RISKANTNÍ SLUŽBA PRO VYVOLENÉ: AMERICKÉ VS. NĚMECKÉ OSÁDKY BOMBARDÉRŮ (1)

www.stoplusjednicka.cz/riskantni-sluzba-...-osadky-bombarderu-1

R/6
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 23. lis 2019 18:57 #10916

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
RICHARD MARCINKO

MUŽ, KTERÝ ZALOŽIL ELITNÍ SEAL TEAM 6 A UKRADL KÓDY K AMERICKÝM JADERNÝM HLAVICÍM

Muž, který založil SEAL Team 6, ukradl kódy ke všem americkým jaderným hlavicím, zmocnil se AirForce One a nepozorovaně se dokázal dostat do nejstřeženějších oblastí. To vše dokázal Richard Marcinko a byť se hrdě považuje za Slováka, nikdo ho u nás i na Slovensku téměř nezná.

RICHARD MARCINKO SE NARODIL 21. LISTOPADU 1940 v Lansfordu v Pensylvánii do rodiny slovenských horníků. Nastoupil na Admirál Farragut Academy, kde si dodělal maturitu a v roce 1958 vstoupil do řad amerického námořnictva, jako telegrafista. Následně pak sloužil v italské Neapoli. Krátce na to se přihlásil k žabím mužům UDT (Underwatter Demolition Team) a díky skvělým výsledkům se stal jedním ze zakládajících členů jednotek Seal.


V lednu 1967 se jako velitel čety Seal Team 2 dostal do Vietnamu.

18. května 1967 se jemu a jeho mužům povedla legendární akce na ostrově Ilo Ilo, kde zabili veliké množství příslušníků Vietcongu a zničili 6 jejich lodí. Akce vešla do historie jako nejúspěšnější akce Seal v deltě Mekongu. Za akci byl Marcinko dekorován Bronzovou a Stříbrnou hvězdou, stejně tak i Vietnamskou medailí za chrabrost.

Po dovolené se v roce 1968 Richard vrátil opět do Vietnamu. Marcinko byl pak povýšen do hodnosti Lieutenant commander a byl vyslán jako námořní atašé do Kambodži.

Během krize v Íránu v roce 1979 dostal Marcinko za úkol sestavit záchrannou misi (Operation Eagle Claw), která ovšem skončila fiaskem. Následně byl pověřen vytvořením nové speciální protiteroristické jednotky. V té době mělo námořnictvo pouze dvě družstva (Seal Teamy) . Marcinko následně vytvořil dnešní legendu, Seal Team 6. . Marcinko jednotku Seal Team 6 vedl od roku 1980 do roku 1983.

V roce 1983 byl Marcinko pověřen úkolem vytvořit jednotku, která by otestovala, jak dobře je námořnictvo chráněno proti teroristickým útokům. Nová jednotka byla oficiálně nazvaná Naval Security Coordination.

Pod Marcinkovým velením se jednotka vždy dostala nepozorovaně i do nejstřeženějších objektů, které byly oficiálně považovány za "neproniknutelné".

Richard Marcinko odešel z aktivní služby 1. února 1989 po dlouhých 30 letech, 3 měsících a 17 dnech náročné služby.
9. března 1990 byl Marcinko odsouzen na 21 měsíců ve federálním vězení a musel zaplatit pokutu ve výši 10000 dolarů pro podvádění vlády v rámci akvizic dodavatelů ručních granátů. Marcinko tvrdil, že se stal obětí špinavé hry, protože v době svého působení v Red Cell na někoho důležitého něco objevil a výše uvedeným obviněním pak chtěli Marcinka umlčet, což ostatně popisuje také ve své knize "Red Cell".
Marcinko vydal knihu i film s názvem "Red Cell" pojednávající o jednotce i jejím působení.

Marcinko také spolupracoval na tvorbě známého seriálu 24 hodin. Mezi léty 2008-2010 vyráběla společnost Strider Knives ve spolupráci s Marcinkem speciální nože RW (Rogue Warrior).

V současné době se 78letý Richard Marcinko živí jako spisovatel fiktivních knih, kterých napsal již 16. Jsou mezi nimi tituly jako Blood Lies, Detachment Bravo, Task Force Blue a jiné známé tituly.

Zdroj: armyweb
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 21. lis 2019 15:30 #10901

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Řidič obrněného vozidla MRAP

Čeští vojáci v Afghánistánu používají při patrolách mimo základnu speciální americká obrněná vozidla typu MRAP, třídy MaxPro. Na polygonu v Bagrámu na tamní základně trénují čeští vojenští řidiči nejenom samotné zvládnutí vozidla, ale i jízdu v koloně, rozestupy vozidel i reakce na bezpečnostní incidenty.
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 14. lis 2019 15:52 #10870

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
73. TANKOVÝ PRAPOR

UCTĚNÍ PAMÁTKY PADLÝCH VOJÁKŮ V ZAHRANIČNÍCH OPERACÍCH

Na Den válečných veteránů 11. listopadu 2019 uctili vojáci 73. tankového praporu památku tří svých spolubojovníků, kteří zemřeli v zahraničních operacích.

U pomníčku, kde jsou vyryta jména VLASTISLAVA HENDRICHA, LUĎKA SEVERY A ROBERTA VYROUBALA jsme položili věnec a kytici, zapálili svíce, vyslechli slova velitele 73. tpr Víta Ducháčka, modlitbu vojenského kaplana a minutou ticha věnovali vzpomínku těm, kteří mezi námi již nejsou.

R/XY
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 04. čen 2019 17:37 #10042

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Střední odborná škola Moravská Třebová. Slib budoucích vojáků!!

Školou prošlo spoustu našich přátel a externích redaktorů...Adriana S., Daniela D., Nikola H., Pavel D. + "zakrytí" Čáslav, Chrudim, Hranice, Prostějov, Jince...
Škola dala všem hrdost, čest...přátele na celý život!!
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 09. dub 2019 17:36 #9682

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
KAMARÁDI VE ZBRANI!!!

TI CO SLOUŽILI NEBO STÁLE SLOUŽÍ POCHOPÍ O ČEM TO CELÉ JE:

CIVILNÍ PŘÁTELÉ - Budou se na tebe dívat s odstupem, pokud budeš běhat opilý kolem jejich domu před lidmi, které jsi nikdy předtím neviděl.
BRATŘI VE ZBRANI – Napřed dopijí drink, vyndají foťáky a pak se hned přidají k tobě.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ - Jsou znechuceni tím, že jsi se tak opil, až jsi se pochcal a navíc jsi měl v kapse telefon, který díky prochcání již nefunguje, a přišel jsi o všechny kontakty v něm.
BRATŘI VE ZBRANI – Okomentují to: „To ale musel být včera pořádný mejdan, škoda, že jsem se nemohl taky zúčastnit“, Pomohou ti otočit matraci, aby to nebylo vidět, a vezmou si z toho ponaučení, že po pařbě není dobré nechávat si telefon v kapse.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ - Jsou naštvaní když se jim neozveš „celý“ týden.
BRATŘI VE ZBRANI – Jsou rádi, že tě vidí naživu a v pořádku klidně i po mnoha letech a rádi s tebou pokecají o čemkoliv, co se za tu dobu přihodilo.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ – Nikdy se tě neptají, jestli nemáš něco k snědku
BRATŘI VE ZBRANI – Sežerou ti i bez ptaní cokoliv, co u tebe najdou

CIVILNÍ PŘÁTELÉ – Dojedou pro tebe na záchytku, zaplatí to za tebe, ale pak tě strašně dlouho poučují, že to cos udělal, bylo opravdu hodně špatné a příště by se to nemělo již opakovat.
BRATŘI VE ZBRANI – Budou na záchytce sedět s tebou: „Sice jsme to asi trošku podělali, ale ta sranda za to stála!“

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Ví o tobě jen pár věcí ze života
BRATŘI VE ZBRANI: Když na to přijde, jsou o tobě schopni napsat knihu se všemi detaily tvého života
.
CIVINLNÍ PŘÁTELÉ: Nechají tě na holičkách, pokud jsi něco provedl a je to podle ostatních tak správné.
BRATŘI VE ZBRANI: Podpoří tě a ještě nakopou zadek těm civilům, co tě nechali na holičkách.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Zaklepou a budou čekat u dveří až jim přijdeš otevřít.
BRATŘI VE ZBRANI: Otevřou si sami, sednou si do gauče, pustí televizi a zařvou na tebe přes celý dům, jestli bys jim nepodal z lednice pivo.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Zažili s tebou několi životních zkušeností a zážitků.
BRATŘI VE ZBRANI: Celý život s nima je jedna velká životní zkušenost a zážitky na celý život, o kterých se většině civilistům ani nezdálo.

CIVILNÍ ŘÁTELÉ: Seberou ti poslední drink, když už jsi moc opilý, objednají taxík a pošlou tě domů, aby nebyla zase ostuda.
BRATŘI VE ZBRANI: Koukají se, jak se jistě opíjíš, když už nemůžeš, koupí ti drink a škodolibě čekají, kdy úplně odpadneš nebo se celý pozvracíš, pak tě odnesou domů a uloží do postele.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Řeknou ti o tom, když tě někdo někde pomlouval.
BRATŘI V ZBRANI: Rovnou vymlátí duši z toho, kdo tě pomlouval.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Budou se zajímat, co s tím mrtvým tělem budeš jako dělat.
BRATŘI VE ZBRANI: Na nic se neptají, navrhnou ti, jestli nechceš pomoct to mrtvé tělo někde zakopat.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Budou ti říkat „kámo“ jako symbol přátelství.
BRATŘI VE ZBRANI: Budou tě oslovovat „idiote“, „magore“, „kokote“, „p*čo“, apod. jako symbol důvěry a přátelství.

CIVILNÍ PŘÁTELÉ: Toto vlastně vůbec nepochopí a budou to víceméně ignorovat.
BRATŘI VE ZBRANI: Ihned chápou o čem je řeč a budou sdílet se svými kolegy.

R/vojáci
The administrator has disabled public write access.

UNIVERZÁLNÍ VOJÁK. 18. bře 2019 17:09 #9551

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
VOJÁK.

je osobou, sloužící ve vojsku buď za žold ( profesionální voják), nebo je do vojska odveden v rámci branné povinnosti. nazývá se branec, jeho plat /žold/ je spíše symbolický.

VOJSKO.

je děleno na jednotky, je děleno přísně hiearchicky a také tak řízeno.

VÝCVIK.

Každý voják projde základním bojovým výcvikem řada z nich poté slouží v nebojových částech (administrativa, logistika, školství, zásobování, zdravotnictví atd.

VOJÁCI BÝVALÍ.

Používají název "veteráni" ... jako veterán se označuje i voják sloužící zpravidla v armádě delší dobu jak 6-10 let.

VOJÁCI ZÁLOŽNÍ.

Podle věku jde o vojky vycvičené, zpravidla do 60.let - jsou volání do služby v rámci MOBILIZACE. Do věku 40 let jsou povolávání na pravidelná, nebo nepravidelná cvičení. V ČR jsou součástí pravidelného profesionálního vojska a dostávají zvláštní odměnu.


ROZDĚLENÍ VOJSKA.

PĚCHOTA /infanterie/- slouží především k obsazení dobytého území, je podpůrnou složkou ostatních, útočných částí Dnešní jednotky se přesunují na bojiště ve vozidlech; v samotném boji zpravidla pěšky.vykazují největší ztráty na živé síle.

JÍZDA / kavalerie/- vojáci se pohybují na hřbetu koně- dnes v tzv. OBVP - obrněných vozidlech pěchoty.

DĚLOSTŘELECTVO / artilerie/ vojáci obsluhující děla nyní i raketomety - ničí nepřátelské cíle na velkou vzdálenost.

ŽENISTÉ / sapéři/ - zajišťují konstrukce provizorních staveb, mostů, zákopů- kladou miny nebo je odstraňují.

ZDRAVOTNÍCI /poskytují lékařskou pomoc v míru i boji/

SPECIALISTÉ / doplňují potřeby vojsk- odstřelovači, návodčí palby, obsluhy radarů, jazykáři- psychologové k výslechu zajatců, hloubkový průzkum atd.../

SPOJAŘI / vojáci zajišťující spojení mezi velením a vojskem -štáby- jednotkami mezi sebou/.

Velmi kráceno R/1
The administrator has disabled public write access.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.232 sekund