Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Víte, že?

Víte, že? 07. pro 2019 14:37 #10984

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
MŮJ PŘÍBĚH - A. BABIŠPříspěvek je z roku 2011 a od té doby mezi oběma republikami koluje... příběh člověka mimořádně silné vůle...
Přílohy:
The administrator has disabled public write access.

Víte, že? 30. lis 2019 20:41 #10949

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
STEHLÍK PRODLOUŽENÍ ZÁVAZKU NEPODEPÍŠE, V ARMÁDĚ KONČÍ

Ředitel odboru pro válečné veterány na ministerstvu obrany, plukovník Eduard Stehlík, měl ve své funkci skončit na konci roku. Jeho pozice měla být zcivilněna, tedy by ji zastával občanský zaměstnanec.

Ministr obrany Lubomír Metnar se však rozhodl změnit původní návrh svého úřadu a Stehlíkovi nabídnout prodloužení vojenského závazku a pokračování na stávající pozici.

To ovšem, dle našich zdrojů z odboru pro válečné veterány Stehlík nepodepíše a na konci roku končí.

Plukovník Eduard Stehlík je nejen voják, vojenský historik, ale i spisovatel. Zaměřuje se na československé vojenské dějiny, zejména období 1914–1956. Je ředitelem odboru pro válečné veterány ministerstva obrany.

Dne 27. října 2006 byl vyhlášen čestným občanem Lidic. V červenci 2019 byl opět zvolen členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Získal 57 hlasů od 74 senátorů. Dne 3. března 2014 byl jmenován ředitelem odboru pro válečné veterány ministerstva obrany, kde, jak již bylo řečeno, měl působit do konce tohoto roku.

V době, kdy měl Eduard Stehlík ve své funkci skončit, mohl se přihlásit do výběrového řízení jako nevoják.

Otázkou je, zda-li by to nebylo nejen kontraproduktivní, ale i nedůstojné. Je poměrně logické, že je daná pozice vojenská. Jednáte napříč světem, což také plukovník Stehlík opakovaně zmínil.

Vojáci si rozumí a jsou si tzv. rovni. Navrhovaná pozice civilní, tedy pozice obsazená občanským zaměstnancem (přestože může jít o zkušeného profesionála), je zkrátka nelogická. Když něco funguje, není třeba to měnit.

Bohužel, jedním z ne příliš povedených kroků plukovníka Stehlíka byl předtočený rozhovor na DVTV, kde obvinil vedení z boskingu a šikany. Rozhovor vyšel krátce poté, co mu bylo nabídnuto prodloužení závazku po silném tlaku veřejnosti, ale i politických přímluvách.

Zdroj: czdefence.cz
The administrator has disabled public write access.

Víte, že? 10. lis 2019 13:57 #10850

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
ŘEDITEL ODBORU PRO VÁLEČNÉ VETERÁNY EDUARD STEHLÍK SKONČÍ VE FUNKCI

Ředitel odboru pro válečné veterány na ministerstvu obrany plukovník Eduard Stehlík skončí na konci roku ve své funkci. Řekl to v pátek v rozhovoru s ČTK. Pozici šéfa odboru bude podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška nově zastávat civilista. Stehlíkovi k 31. prosinci v armádě končí závazek a armáda mu nabídne prodloužení, pokud pro něj nalezne adekvátní vojenskou pozici, uvedl mluvčí.

Stehlík (54) řekl, že na konci roku na odboru pro válečné veterány, který vedl od roku 2014, končí. „Neprodlužují mi závazek. Toto místo se zcivilňuje, mohu se přihlásit do výběrového řízení, ale velice vážně zvažuji, že to nejspíše neudělám,“ řekl. Svůj postoj zdůvodnil přesvědčením, že v čele odboru by měl stát voják.

Zdroj: ČT24
The administrator has disabled public write access.

Víte, že? 31. říj 2019 11:37 #10801

 • chmelik1
 • Avatar uživatele chmelik1
 • Online
Ministerstvo radí, jak od prosince koupit jízdenku na vlak. Návod má šest stran A4 !!

zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/min...tm_campaign=Aktualne

R/6
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.152 sekund