Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Paellero valenciana.

Paellero valenciana. 26. lis 2019 19:08 #10931

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
Česko-moravsko-slezského gurmán ji zná jen velmi okrajově. Ve Španělsku- časté.
Mezi materiály připravenými od naší skvělé spolupracovnice, dcery "španěláka", nám přišlo ORIGINÁLNÍ KOŘENÍ na originální pokrm!!

My jej sami vyzkoušíme- recepis uvedeme... a dokonce, originální koření se dá sehnat i v České republice...

Základem úspěchu je speciální pánev s oušky. Navíc, receptů je povícero, zdá se, že každá oblast, možná i rodina, má svůj recept rodinný. Výsledkem je zdravé jídlo vycházející z plodů, které španělský venkov má a měl. Lehkého bílého masa, rýže, zeleniny, olivového oleje a koření.

Recept, který máme, obsahuje i fazole dvou druhů- jedny bílé, druhé, červené, nakládané. Tekutinou potřebnou k vaření může být voda, lepší je vývar, třeba zeleninový. Asi rozhodující je koření /šafrán/.
Hotové jídlo se podává na stůl, každý si sám nabírá. Nápoj, jak jinak, víno...

Zásadní rada! U tohoto druhu pokrmu se rýže nevypírá! Škrob, který na sobě má, pokrm zahušťuje!!!

Potřebujeme- ale není to dogma!!na jednu pánev asi 250 g. masa z kuřete, asi 250 g. masa z králíka, ale i jiné, bílé.. 1 zralé větší rajče, můžeme i další měkkou zeleninu /papriky/,60 g. bílé fazole uvařené do měkka, asi 0.8 litru vody /lepší by byl zeleninový vývar/ snítku rozmarýnu, sůl, asi 125 g. konzervovaných červených fazolí. asi 200 g rýže / Španělé mají "speciál"- my naši oblíbenou a sáček Paelloro valenciany ...

Na pánvi rozpálíme přiměřené množství oleje, dozlatova osmažíme kousky masa, spaříme rajče. oloupeme jej, nakrájíme na kostečky, přidáme, přidáme uvařené bílé fazole, můžeme přidat ji na malé kousky další barevnou zeleninu- papriky žluté, zelené, červené, přidáme snítku rozmarýnu, zalijeme vodou nebo vývarem, osolíme, přidáme rýži- vše mícháme zásadně dřevěnou vařečkou!! rýži rozhrnujeme k okrajům, aby se nám nepřipekla. Když je rýže téměř hotová /Španělé ji mají rádi uvnitř křupavou/ přidáme červené fazole, vyjmeme snítku rozmarýnu a dochutíme speciálním kořením.. podáváme na pánvi.. ozdobené třeba snítkou petrželky...
Ve druhé variantě byl k masu přidán vývar, do něj rýže- z kuchařského hlediska se mi to zdá logičtější, když už jsou obé fazolí uvařeny..

Chtělo by to asi španělského kuchaře /kuchařku/ vidět při práci- nicméně dal jsem si práci a nastudoval to dále.

Španělé tohle jídlo mají asi jako my vepřovou se zelím, velmi oblíbená je kombinace rýže s rybami. Ale VAROVÁNÍ!! Nikdy ryba s jiným druhem masa!!!

Ryba s rýží je všude na jihu běžným jídlem a všichni turisté ji zřejmě okusili. Jenom k vínu: jak ke kuřeti, králíkovi, rybě s rýží bychom pili bílé víno.. jak kdo.

S poděkováním paní Zuzaně F. R/ZF redaktor R/1
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.144 sekund